Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Awatar użytkownika
TeddiBear79
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2018, 9:59
Auto: 1,7 CRDi 7DCT
kolor: ciemny metalik :)

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: TeddiBear79 » 19 mar 2018, 11:04

Używam od 11 miesięcy, przejechane 27500 km i cóż - zaczynam mieć problem z odpowiedzią na to pytanie gdyż:
+ wygodne i wypasione,
+ wygląda,
+ fajnie się prowadzi,
+ odkąd mi ustawili poprawnie światła mijania ... zadowolony,
- światła drogowe to porażka, audio musiałem "naprawić" w specjalizującej się firmie za dość znaczącą kwotę,
natomiast zdecydowanie zbyt często odwiedzam serwis. A po kolei:
- tarcze tylne poza specyfikacją - wymiana razem z klockami na nowe,
- skrzynia DCT po przygodach i dwóch podejściach serwisu - wymienione moduły sprzęgieł na nowe,
- zamek tylnej klapy - pogniewał się, zaciął się, otworzył się parę dni później przy 160 km/h ... wymieniony no nowy,
- w minioną sobotę przegląd i ... poci się na łączeniu miski olejowej z korpusem, we wtorek znowu auto idzie na kanał ...

Jak tak dalej pójdzie to chyba po 4 latach, przed końcem gwarancji, auto będzie sobie szukało nowego właściciela.

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: Julek » 19 mar 2018, 11:23

Bardzo dobry, prawdziwy i nieprzesadzony wpis.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
marcelini
Posty: 204
Rejestracja: 10 mar 2018, 7:52
Auto: Santa Fe
kolor: white pearl

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: marcelini » 19 mar 2018, 13:20

TeddiBear79 pisze:
19 mar 2018, 11:04
(...)
+ odkąd mi ustawili poprawnie światła mijania ... zadowolony,
(...)
Sorry za offtopic, ustawiali Ci mijania?? Masz led-y?? Czemu??

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: mexxmen30 » 19 mar 2018, 19:40

Pewnie ze bym kupil jeszcze raz ten model i kazdemu polecam nie ma aut idealnych, a obawiam sie ze nowy spieprza i trzeba bedzie inna marke wybrac.

Viki2000

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: Viki2000 » 19 mar 2018, 19:44

Trudno tutaj mexxmen30 coś wyrokować, możemy przypuszczać , że wizualnie przód będzie nawiązywał do Kony i Santa Fe, tablecik po środku konsoli, rezygnacja z silnika wolnossącego na rzecz 1.4 turbo .

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: rav » 19 mar 2018, 20:23

Jako przeciwnik turbo wiem, że gdyby to teraz, a nie rok temu był etap mojego zakupu auta to niestety ale byśmy się nie poznali koledzy bo nie bralbym pod uwagę Tucsona z tym 1.4.
Obecną wersje jak najbardziej bo poza Rextonem nic innego( żadne inne modele) dla mnie nie istnieje :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


tomek
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:42
Auto: tucson 1.7 141km 7DCT
kolor: biały

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: tomek » 19 mar 2018, 20:32

Kolego TeddiBear79 jakie miałeś objawy ze skrzynią biegów że naprawiali.

Antares
Posty: 31
Rejestracja: 16 mar 2018, 23:27
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 GDI style ,MT
kolor: thunder gray

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: Antares » 20 mar 2018, 11:52

Po 18 miesiącach zdecydowanie jestem na "tak". Auto jeździ bezproblemowo i poza dodatkową wymianą oleju po pierwszym roku eksploatacji + 3-ci stop + aktualizacja oprogramowania navi wraz z mapami, nie widziało serwisu. Forum śledzę z uwagą, ale na razie nie zauważyłem u siebie jakichkolwiek oznak niesprawności, o których pisali niektórzy koledzy i życzyłbym sobie, aby tak było nadal. Wersja silnikowa i wyposażeniowa sprawdza się w codziennej eksploatacji całkowicie. Na drobne niedoskonałości typu twarde plastiki na desce lub automatyczny tryb wycieraczek, staram się nie zwracać specjalnej uwagi, chociaż to drugie potrafi czasem lekko podnieść ciśnienie ;)

Awatar użytkownika
TeddiBear79
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2018, 9:59
Auto: 1,7 CRDi 7DCT
kolor: ciemny metalik :)

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: TeddiBear79 » 20 mar 2018, 12:08

marcelini pisze:
19 mar 2018, 13:20
TeddiBear79 pisze:
19 mar 2018, 11:04
(...)
+ odkąd mi ustawili poprawnie światła mijania ... zadowolony,
(...)
Sorry za offtopic, ustawiali Ci mijania?? Masz led-y?? Czemu??
Mój punkt odniesienia - wcześniej Civic i Octavia na Bi-Ksenonach - uważam że miały poprawnie ustawione światła, na pewno doświetlały słupek 100m przed autem po prawej stronie drogi. A np. VW Golf (pool car w mojej firmie) ma tak ustawione ksenony że równie dobrze mógłbyś iść przed autem z kagankiem - zbliżanie się w nocy do skrzyżowania z prędkością wyższą niż 60 km/h powoduje w dreszcze emocji ... bo nie wiesz czy jak już coś zobaczysz to zdążysz wyhamować.

Owszem - mam mijania na LEDach. Od początku miałem wrażenie że świecą mocno, mają fajną barwę ale ... za krótko. Na drodze przy większej prędkości nie było komfortowo. Światła w fabryce są ustawiane tak aby było zgodnie z normą, ale jak to w każdej fabryce - liczy się czas, więc nikt nie reguluje "pod kreskę".

Marudziłem w serwisie, trafił mi się fajny i najwyraźniej empatyczny mechanik, który się przyłożył. W nocy nikt mi nie mruga z reklamacją a ja widzę o ładne paręnaście a może nawet parędziesiąt metrów dalej.

Awatar użytkownika
TeddiBear79
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2018, 9:59
Auto: 1,7 CRDi 7DCT
kolor: ciemny metalik :)

Re: Czy kupiłbys/kupiłabyś jeszcze raz ...

Post autor: TeddiBear79 » 20 mar 2018, 12:13

tomek pisze:
19 mar 2018, 20:32
Kolego TeddiBear79 jakie miałeś objawy ze skrzynią biegów że naprawiali.
Zamiast pisać głupoty postaram się dziś wieczorem załadować filmik na YT, który pokazałem w ASO ... ale ogólnie - uślizgi przy pełnym obciążeniu podczas przyspieszania przy Niemieckich prędkościach autostradowych. czasem także podczas załączania tempomatu, czasem podczas normalnej jazdy z Niemieckimi prędkościami autostradowymi.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków