Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: wojto89 » 17 wrz 2020, 12:13

@krisman nowy Android ma obsługiwać AA bezprzewodowo, jedynie trzeba mieć odpowiednią wersję Androida i odpowiednie oprogramowanie w stacji multimedialnej samochodu

Ale jak to będzie działać to zobaczymy :)

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: krisman » 17 wrz 2020, 16:37

Dla tych niecierpliwych

https://www.indiegogo.com/projects/aawi ... x/24265926#/
Można testować Obrazek

Sa też prostsze urządzenia, ale z kartą



Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: wojto89 » 11 lis 2020, 16:55

Czy Asystent Googla u Was też czyta wiadomości sms oraz te z messengera po angielsku?

U mnie polski tekst czyta pani asystentka po angielsku... Brzmi to strasznie i z tego co czytam to nie wina aut bo inne marki też tak mają a wina aktualizacji Googla w telefonie... Tragedia, mam nadzieję, że szybko to naprawią bo to była jedna z lepszych funkcji...

Pabloo
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:06
Lokalizacja: KRK
Auto: 1.6 GDI MT - wersja GO!
kolor: Champions Blue

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: Pabloo » 14 lis 2020, 11:48

U mnie tak samo. To wina aktualizacji, pozostaje poczekać na poprawkę.
Tucson TL 1.6 GDI MT - wersja GO! Champions Blue

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: Htwr » 22 lis 2020, 20:31

Hej !
Mam takie pytanie. Od dłuższego czasu zabieram się do wymiany telefonu i chyba w końcu trzeba to zrobić... I tu pojawia się pytanie, bo teraz używam Huawei P30 i poprzez Android Auto łączę się z autem, dzięki czemu np. mogę wyświetlić Mapy Google w aucie.
Zastanawiam się nad Iphone`m jakimś tam, pewnie 11 lub np. Huawei P40 Pro, który niestety po "aferze szpiegowskiej" nie wspiera usług Google. Czy w praktyce istnieje możliwość połączenia z tym autem telefonu na IOS, czy nie ? Temat P40 Pro muszę obejrzeć na YT co tam mądrzy ludzie pokazują ;) A może macie już jakieś przemyślenia na ten temat ?
HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: mexxmen30 » 22 lis 2020, 20:40

A może Google Pixel 5 fajny czysty telefon .

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: Htwr » 22 lis 2020, 20:51

mexxmen30 pisze:
22 lis 2020, 20:40
A może Google Pixel 5 fajny czysty telefon .
Coś tam czytałem o 4A, jakoś specjalnie mnie nie zauroczył. Może dlatego, że w ogłoszeniu były ściągane z Niemiec i rok gwarancji.
Ale obejrzę...
HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: mexxmen30 » 23 lis 2020, 7:40

Ja swojego Pixel 2xl mam już dwa lata i wiele nowych telefonów wypada przy nim słabo a że za chwilę będę zmieniał to czekam na Pixel 5XL bo zwykła 5 na moje zmęczone oczy za mała .

Telefonów google nie kupisz od tak sobie w Polsce bo nie ma oficjalnej dystrybucji ja kupiłem przez empik który to współpracował z bestcena ale lada dzień do Polski ma oficjalnie wejść Amazon a tam pixeli jak mrówek z całego świata .

Sam telefon może nie powala parametrami sprzętowymi ale czysty system pozwala wyciągnąć z niego osiągi lepsze niż w smartfonach z samej górnej półki i do tego cena około 2.5 k .

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: wojto89 » 23 lis 2020, 14:41

@Htwr jak kupisz telefon na iOSie to też będzie działało, ale nie Android Auto a Apple Car Play...

Za dużo Ci o tym nie powiem, co prawda mam kilkuletniego iPada, który ciągle jest aktualizowany, ale w nim np. Siri (czyli obsługa głosowa) działa tylko po angielsku...

Jeżeli chodzi o smartfony z dobrymi parametrami i nie przesadzoną ceną to polecam Xiaomi, sam ostatnio kupiłem i jestem zadowolony :)

surfer
Posty: 28
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:13
Auto: 2.0CRDI 6AUT 4x4
kolor: czarny

Re: Android Auto -> instalacja na telefonie, obsługa, komendy głosowe i aplikacje, z których korzystamy

Post autor: surfer » 27 sty 2021, 17:41

Niestety w moim tuscu nie mam Android auto ale mam je w innej marce. Dotąd korzystałem z telefonu z Androidem, teraz mam iPhona. Różnice: iPhone szyciu się łączy, nie było ani razu by odrzucał połączenie z samochodem. Na Androidzie połowa połączeń skutkowała klikaniem w opcje w samochodzie by się połączył.
Ilość aplikacji podobna
Na Androidzie równolegle działał telefon ze smartfona oraz ten w samochodzie. Przy iPhone mogę korzystać tylko ze smartfona. Wybieranie numerów z poziomu aplikacji samochodu jest niemożliwe (mam komunikat że trzeba rozłączyć kabel od telefonu).
iPhone, wybieranie głosowe połączeń to koszmar, Siri nie rozumie polskiego więc trafienie na kontakt wymawiamy po angielsku jest trudniejsze niż trafienie w kole fortuny. Muszę sprawdzić czy da się korzystać z asystenta Google bo też go doinstalowałem. Ale domyślnie się nie da więc nie wiem jak z wybieraniem głosowym np w mapach Google.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków