Język polski menu i nawigacji

boban61
Posty: 73
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:59
Auto: 2016 Hyundai Tucson Limited with Ultimate Package
kolor: Polar White

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: boban61 » 26 wrz 2018, 21:00

Też jestem właścicielem Tucsona sprowadzonego z USA. Czy może udało Ci się rozwiązać sprawę spolszczenia menu ?

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: wojto89 » 26 wrz 2018, 21:42

@boban61 nie szukałem już potem nikogo bo do licznika się przyzwyczaiłem, a odkąd udało mi się wgrać Android Auto to spolszczenie nawigacji uznałem za totalnie niepotrzebne...

Jedyne co znalazłem to to:
https://allegro.pl/licznik-zegar-usa-na ... 12835.html

Nie wiem czy spolszcza menu bo nie pisałem do tego kogoś...

@boban61 pochwal się autkiem w odpowiednim dziale bo widzę, że masz amerykańską full opcje :)

heroab10
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2018, 8:48
Auto: USA, AWD, 1.6T
kolor: czarny

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: heroab10 » 10 paź 2018, 9:06

Kupiłem Tucsona z USA, który chyba ma wczesny software bo nie działa mi Android Auto.
Niestety żeby zrobić upgrade powinienem dodać auto na swojej stronie MyHyundai.com i następnie ściągnąć firmware ale nie można dokończyć operacji bo wymagają osobistego stawiennictwa u najbliższego US dealera. To oczywiście jest niemożliwe bo nie będę specjalnie kupował biletu lotniczego żeby to zrobić. Czuby nawet (emailowo) nie przyjmują tego faktu i odmawiają dalszej współpracy bez osobistych odwiedzin.

Czy ktoś ma z was ściągnięty (zip) tego najnowszego firmware'u ?
Ktoś próbował już tą ścieżkę ?

Dalszy ciąg to oczywiście zmiana liczników (bo przeprogramowanie jest wg wstępnych ustaleń niemożliwe).
Konsola centralna też jest inna bo przyłącza uwzględniają wielofunkcyjne lusterko wsteczne oraz tzw. BlueLink.
O ile licznik jest do zmiany to wymiana konsoli centralnej prowadzi do ograniczenia funkcjonalności audio.
Z tego co słyszałem to radio EU nie uwzględnia głośnika centralnego, który występuje tylko w wersjach US...

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: wojto89 » 10 paź 2018, 9:12

@heroab10 witam, mam ściągnięty ten plik, mogę Ci udostępnić, napisz do mnie wiadomość na priv :)
Też walczyłem z Hyundai USA, w moim przypadku pomógł miły Portorykańczyk :P tu o tym pisałem:
https://hyundai-tucson.pl/viewtopic.php ... 9&start=10

W sumie to własnie jego plik Ci prześlę :)

Dobrze, że piszesz o tym radiu bo zastanawiałem się nad zmianą na EU, ale jeżeli nie działa centralny to pewnie subwoofer z bagażnika też... No nic zostaje poczekać, aż ktoś ogarnie przeprogramowanie fal radiowych bo jak posiadasz Android Auto to navi nie potrzebna :)

Ja licznika nie ruszałem, postawiłem na oryginalność jak największą, poza tym dość szybko już przeliczam mile na kilometry w głowie :) kwestia przyzwyczajenia :)

heroab10
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2018, 8:48
Auto: USA, AWD, 1.6T
kolor: czarny

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: heroab10 » 10 paź 2018, 9:27

wojto89 pisze:
26 wrz 2018, 21:42
@boban61 nie szukałem już potem nikogo bo do licznika się przyzwyczaiłem, a odkąd udało mi się wgrać Android Auto to spolszczenie nawigacji uznałem za totalnie niepotrzebne...

Jedyne co znalazłem to to:
https://allegro.pl/licznik-zegar-usa-na ... 12835.html

Nie wiem czy spolszcza menu bo nie pisałem do tego kogoś...

@boban61 pochwal się autkiem w odpowiednim dziale bo widzę, że masz amerykańską full opcje :)
Jak wgrałeś Android Auto ? Tylko w telefon czy robiłeś coś przy radiu ?

heroab10
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2018, 8:48
Auto: USA, AWD, 1.6T
kolor: czarny

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: heroab10 » 10 paź 2018, 9:28

wojto89 pisze:
10 paź 2018, 9:12
@heroab10 witam, mam ściągnięty ten plik, mogę Ci udostępnić, napisz do mnie wiadomość na priv :)
Też walczyłem z Hyundai USA, w moim przypadku pomógł miły Portorykańczyk :P tu o tym pisałem:
https://hyundai-tucson.pl/viewtopic.php ... 9&start=10

W sumie to własnie jego plik Ci prześlę :)

Dobrze, że piszesz o tym radiu bo zastanawiałem się nad zmianą na EU, ale jeżeli nie działa centralny to pewnie subwoofer z bagażnika też... No nic zostaje poczekać, aż ktoś ogarnie przeprogramowanie fal radiowych bo jak posiadasz Android Auto to navi nie potrzebna :)

Ja licznika nie ruszałem, postawiłem na oryginalność jak największą, poza tym dość szybko już przeliczam mile na kilometry w głowie :) kwestia przyzwyczajenia :)
Tak. Z subwooferem też jest problem

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: wojto89 » 10 paź 2018, 9:33

Musisz zainstalować aktualizację radia, była udostępniana przez Hyundai USA dla właścicieli...

Potem na telefon pobierasz Android Auto, ale nie szukaj tego w Sklepie Play bo w Polsce nie ma jeszcze oficjalnej wersji, nie wiem czemu, ale musimy pobierać z tej strony:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Wchodzisz z telefonu na stronę, wybierasz najnowszą wersję i pobierasz aplikację zgodną z Twoim procesorem w telefonie, jeżeli nie wiesz jaka jest zgodna z procesorem Twojego telefonu to próbuj po kolei.

No to radia nie ma co zmieniać bo koledzy tu pisali, że EU gra bardzo słabo...

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: rav » 10 paź 2018, 9:55

@wojto89 ma Hyundaia Tucsona USA wersję już nieźle przestudiowaną.
Pewnie nieraz Twoje porady pomogą kolejnym.

Super

Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: wojto89 » 10 paź 2018, 10:01

@rav trochę wiedzy mam, bo musiałem ogarniać sam części i inne rzeczy, w sumie nie musiałem, ale dzięki temu zaoszczędziłem trochę forsy :)

Android Auto było moim priorytetem bo tak czułem, że po instalacji tego nie będę potrzebował przerabiania nawigacji :)

No i wiedza została, oczywiście chętnie się podzielę i pomogę na ile będę potrafił :D

heroab10
Posty: 51
Rejestracja: 10 paź 2018, 8:48
Auto: USA, AWD, 1.6T
kolor: czarny

Re: Język polski menu i nawigacji

Post autor: heroab10 » 10 paź 2018, 10:18

wojto89 pisze:
10 paź 2018, 9:12
@heroab10 witam, mam ściągnięty ten plik, mogę Ci udostępnić, napisz do mnie wiadomość na priv :)
Też walczyłem z Hyundai USA, w moim przypadku pomógł miły Portorykańczyk :P tu o tym pisałem:
https://hyundai-tucson.pl/viewtopic.php ... 9&start=10

W sumie to własnie jego plik Ci prześlę :)

Dobrze, że piszesz o tym radiu bo zastanawiałem się nad zmianą na EU, ale jeżeli nie działa centralny to pewnie subwoofer z bagażnika też... No nic zostaje poczekać, aż ktoś ogarnie przeprogramowanie fal radiowych bo jak posiadasz Android Auto to navi nie potrzebna :)

Ja licznika nie ruszałem, postawiłem na oryginalność jak największą, poza tym dość szybko już przeliczam mile na kilometry w głowie :) kwestia przyzwyczajenia :)
Nie wiem co jest grane ale nie mam dostępu do kontaktu przez priv.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2018, 10:31 przez heroab10, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków