Czujnik świateł biegu wstecznego

Piotr326
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2020, 22:30
Auto: Hyundai Tucson 2,0 CRDi z 2006
kolor: Granatowy

Czujnik świateł biegu wstecznego

Post autor: Piotr326 » 20 lis 2020, 22:47

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Tucson 2,0 CRDi z 2006 roku, 103 KM.

Przy zakupie tego niedoplinowałem, temat wyszedł po zamontowaniu kamerki cofania która została podłączona pod światło cofania. Po wrzuceniu wstecznego, tylko przy "trafieniu" w pozycję dżwigni, zapala się światło wsteczne/uruchamia kamerka. Poszukałem trochę w necie i natrafiłem na info, że czujnik znajduje się pod filtrem powietrza, na obudowie skrzyni biegów. Kupiłem dedykowany czujnik i przystąpiłem do wymiany. Po zdemontowaniu filtra, na obudowie skrzyni biegów zobaczyłem nie jeden, a dwa takie same z zewnątrz czujniki (wygląd, ilość pinów). Wymieniłem ten, który znajdował się bliżęj cięgna zmiany biegów (dalej od akumulatora). Wymiana nie pomogła. Dalej nie ma po wrzuceniu wstecznego biegu świateł cofania w końcowej pozycji drążka. Jak zacznę "wachlować" drążkiem znów trafiam na taką pozycję przy wrzucaniu wstecznego, gdzie światło się zapala (nie jest to jednak końcowe wychylenie do tyłu) i światła nie palą się na stałe przy cofaniu. Moje pytania:

1. - czy ktoś z Państwa się orientuje do czego służy ten drugi czujnik na obudowie skrzyni, leżący "bliżej akumulatora"?
2. - czy przy drążku zmany biegó w kabinie jest jakiś inny czujnik, któy odpowiada za zapalenie się świateł wstecznych?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i informacje w tej sprawie.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Czujnik świateł biegu wstecznego

Post autor: mexxmen30 » 21 lis 2020, 10:11

Nie stety raczej zbytnio ci nie pomożemy bo to nie ta generacja Tucson tu rozmawiamy o autach z rocznika od 2015 w górę .....
Jedyne co to dla czego nie sprawdziłeś od razu tego drugiego czujnika skoro był taki sam tyle samo pinów to może to był ten drugi skoro efekt pracy jest taki sam jak przed wymianą .


Ty najprawdopodobniej potrzebujesz to :

https://4cars.pl/szcz/36073/meat-doria_ ... /0.php#con

https://allegro.pl/oferta/czujnik-swiat ... 6754987454

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Czujnik świateł biegu wstecznego

Post autor: krisman » 22 lis 2020, 7:40

Zapytaj na forum Hyundai Klub Polska

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków