[1.6tgdi][7DCT] Skrzynia nie reaguje na gaz na R i D

woodek
Posty: 7
Rejestracja: 03 wrz 2021, 11:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Auto: Tucson 1.6 T-GDI
kolor: grafitowy

[1.6tgdi][7DCT] Skrzynia nie reaguje na gaz na R i D

Post autor: woodek » 15 paź 2021, 22:53

We wtorek auto przestało reagować na pedał gazu na R i D ( zczytane błędy to P0900 i P090A). Pojechało ASO (ale jak zobaczyło lawetę, zaczęło jeździć), gdzie wyregulowali/zsynchronizowali siłowniki. Sprawdzili czy jest dostępna aktualizacja dla mojego VINu (ale była aktualna wersja). Stwierdzili że jest wszystko ok. Jeździć obserwować.
Wracam do domu 70km. I 500m przed domem auto przestaje reagować na gaz na R i D. Ehh. Zczytane błędy P0921 i P1921.

Obstawiam że padł któryś z siłowników, lub docisk.
Na forum czytałem, że użytkownicy mieli podobne problemy (choć chwilowe). Dzięki tym tematom jutro sprawdzę elektronikę koło akumulatora. Bo auto z usa po małej przygodzie przodem (jeśli tam coś będzie nie tak to idę w rękojmię, bo kupiłem auto od osoby, która sprowadziła go i naprawiła dla siebie).

Ale jeśli ktoś miałby jakieś informacje na temat podobnych problemów. Albo znał dobrego mechanika od Hyundaia/skrzyń z podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego. Będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Baranek
Posty: 115
Rejestracja: 23 mar 2020, 13:10
Lokalizacja: Poznań
Auto: Tucson AWD 2.0 GDI from Canada
kolor: Phantom Black

Re: [1.6tgdi][7DCT] Skrzynia nie reaguje na gaz na R i D

Post autor: Baranek » 19 paź 2021, 15:34

Trzeba poszujkac czy wszystkie druciki sa poprawnie izolowane i styki nie są pośniedziałe
Wojto89 też miał mega przeboje z poszarpaną izolacją na jednym z kabelków
------------------------------
Good driver just driving.

woodek
Posty: 7
Rejestracja: 03 wrz 2021, 11:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Auto: Tucson 1.6 T-GDI
kolor: grafitowy

Re: [1.6tgdi][7DCT] Skrzynia nie reaguje na gaz na R i D

Post autor: woodek » 12 kwie 2022, 8:38

Winny okazał się nastawnik (czy jak to się tam nazywa, coś takiego https://allegro.pl/oferta/hyundai-tucso ... 7610223524 ). Jednak nie ma nigdzie w internecie danych jak powinien być ustawiony fabrycznie dla danego modelu auta i silnika. W aso nie chcą powiedzieć, ani ustawić. Oni wymieniają tylko całe skrzynie. Może ktoś ma jakieś informacje w tym temacie?

Awatar użytkownika
InzynierMamon
Posty: 33
Rejestracja: 10 mar 2018, 3:49
Lokalizacja: Kanada
Auto: 1.6 T-GDI, 7DCT
kolor: Biały

Re: [1.6tgdi][7DCT] Skrzynia nie reaguje na gaz na R i D

Post autor: InzynierMamon » 14 cze 2022, 16:22

@woodek
Nie wiem czy jeszcze jesteś zainteresowany. Poniżej krótki filmik instruktażowy, niestety nie ma wielu szczegółów.
https://www.youtube.com/watch?v=XtTxKWGx09c
2016 Hyundai Tucson, 1.6 TGDI, 7DCT, AWD

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków