Przegląd GDI

tomko
Posty: 85
Rejestracja: 03 paź 2018, 14:04
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI
kolor: WHITE

Re: Przegląd GDI

Post autor: tomko » 29 sty 2019, 13:36

krisman pisze:
29 sty 2019, 12:47
W zależności od rodzaju (wzoru) książeczki gwarancyjnej, część z nas ma co 2 lata, a część co rok przeglądy okresowe + przeglądy nadwozia.(było już o tym i nie jesteś sam)
W książeczce jeśli chodzi o przegląd nadwozia - są tylko kratki do wypełnienia. Pracownik wpisuje daty wg własnego uznania.
W pustych kratkach mógłby wpisać równie dobrze 2021r zamiast 2020r przegląd nadwozia.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd GDI

Post autor: krisman » 29 sty 2019, 14:00

Przegląd nadwozia jest podyktowany częstotliwością przeglądu OT, nawet nie próbuję zrozumieć metodologii Hyundaia, wiem, że to rażąco niesprawiedliwe postępowanie. Po prostu doszli chyba do wniosku, że na naszych autach za mało zarobią przy dwuletnich okresach serwisowych, bo jak to inaczej wytłumaczyć?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Przegląd GDI

Post autor: rwicik » 29 sty 2019, 14:26

Chcą też pewnie, by część zapomniała o przeglądzie nadwozia i utraciła gwarancję.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd GDI

Post autor: krisman » 29 sty 2019, 16:56

"Czy zatem warto zwracać uwagę na okres gwarancji jaki przysługuje nam na dany model samochodu? W kontekście napraw mechanicznych na pewno tak. Jeśli chodzi zaś o gwarancje na perforację nadwozia nie ma raczej sensu. Szansa, że poniesione nakłady na drogi serwis w ASO zwrócą się nam na przestrzeni kilku czy kilkunastu lat są prawie żadne"

https://mojafirma.infor.pl/moto/eksploa ... wowac.html

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Przegląd GDI

Post autor: Htwr » 29 sty 2019, 20:32

krisman pisze:
29 sty 2019, 16:56
"Czy zatem warto zwracać uwagę na okres gwarancji jaki przysługuje nam na dany model samochodu? W kontekście napraw mechanicznych na pewno tak. Jeśli chodzi zaś o gwarancje na perforację nadwozia nie ma raczej sensu. Szansa, że poniesione nakłady na drogi serwis w ASO zwrócą się nam na przestrzeni kilku czy kilkunastu lat są prawie żadne"

https://mojafirma.infor.pl/moto/eksploa ... wowac.html

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
Mam to robić co roku, bo tak mi wpisano w książkę serwisową. Byłem w zeszłym tygodniu na wymianie oleju po roku i przy okazji właśnie "przeglądzie lakieru". Cena (65 zł czy coś koło tego) nie ma znaczenia, ale zakres wykonywanej usługi. Mam położoną ceramikę w ASO (nalepka Hyundai Ceramic Coat; jak później pytałem jaki to producent, to usłyszałem "najlepsza na rynku"), której już chyba nie ma. Na dachu 2 małe wgniotki i jeszcze 1 centralnie na masce od żołędzi. Dodatkowo na przednim zderzaku zdarty lakier nad tablicą rejestracyjną długości około 20 cm, szerokość 1 cm, o czym serwis wiedział, bo byłem u nich wcześniej i zaznaczali to w papierach. Wszystkie elementy na rysunku w książce serwisowej zaznaczone jako ok. No i teraz na moje pytanie co sprawdzają, tylko widoczne wgnioty, uszkodzenia itp. Czyli przegląd z d... i wywalona kasa.
HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

tomko
Posty: 85
Rejestracja: 03 paź 2018, 14:04
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI
kolor: WHITE

Re: Przegląd GDI

Post autor: tomko » 30 sty 2019, 9:19

Jednemu wpisują przegląd nadwozia co 12 m-cy, drugiemu co 24 m-ce. To chyba zależy od serwisu.
W książce nie ma wyraźnych wytycznych co ile taki przegląd ma się odbywać.
Ja z boku mam obcierkę, czekam na naprawę z OC sprawcy. W książeczce wszystkie punkty OK.
Serwisant powiedział że sprawdzają powłokę lakieru a nie wgniotki i zarysowania itd...

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd GDI

Post autor: krisman » 30 sty 2019, 9:29

Taka, a rysa na lakierze to nie lakier ,

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


tomko
Posty: 85
Rejestracja: 03 paź 2018, 14:04
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI
kolor: WHITE

Re: Przegląd GDI

Post autor: tomko » 30 sty 2019, 10:16

To dowodzi że ten przegląd to lipa. Prawie stówka za nic piechotą nie chodzi.. Odbiją sobie na darmowej kawie z poczekalni itd...

Awatar użytkownika
Yankee
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2018, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI MT Style
kolor: Stargazing Blue

Re: Przegląd GDI

Post autor: Yankee » 14 lut 2019, 14:30

Po 12 miesiącach byłem właśnie na przeglądzie nadwozia.
Koszt 84,18 złotych, jak podstawisz umyty samochód, jak brudny to plus 60 złotych za mycie :oops:
W innym ASO w Warszawie od razu chcieli 145 złotych.
Koszt usługi nieproporcjonalny do wykonanej usługi, która trwała może 5 minut. Żeby cokolwiek wpisać, zaznaczyli jakiś odprysk po kamieniu na masce.
Obsługa przy przyjęciu samochodu, jak by z łaski.
Pytałem o nowe mapy, ale zbyli mnie, że nowszych niż mam nie ma, a poza tym wgranie nowych jest możliwe tylko przy przeglądzie, czyli teoretycznie raz na dwa lata.
Coś mi się zdaje, że nie polubię serwisu Hyundaia.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd GDI

Post autor: krisman » 14 lut 2019, 15:19

Bzdura, możesz wgrywać ile razy chcesz bez żadnej okazji. Napisz od razu do centrali i wskaż to ASO, ja to przerabiałem, sami do mnie potem dzwonili.
Zapis o wgrywaniu np. przy okazji przeglądu jest tylko dla NASZEJ wygody, a cała operacja trwa Góra 20min.



ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków