Przegląd po 30 tys. km

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: krisman » 28 lis 2018, 9:44

mexxmen30 pisze:@krisman mi sie wydaje ze własnie Cie ten servis niezle nacioł na kase
Robocizna 450 zeta ObrazekObrazekObrazek
Tyle placic mam w sobote za wszysko u mnie taka cene mi podali przy umowieniu sie na przeglad blacharski a do tego mam 15% rabatu wpisanego w ksiazce przy zakupie dodam ze wszystkie materialy i czas servisu moje tylko auto Obrazek.
A mi się wydaje, że mylisz pojęcia "przeglądu" który masz dopiero po 2 latach lub 30kkm i tu też zapłacisz jak za zboże (robocizna) Nie wierzysz? Spojz na cennik swojego serwisu Obrazek
Ty teraz robisz coś, czego ja robić nie musiałem w ogóle! (przegląd po roku karoserii) a za co nie zapłaciłem nawet po 2 latach. (dodatkowo jak wiele tu osób)
Przegląd po 2 latach w przypadku naszego silnika jest obowiązkowy i cenniki masz wywieszone w ASO (roboczogodziny) dodaj sobie ten co robisz teraz (tylko to co musisz) i ten co za rok, a wyjdzie Ci cena.
Zadzwoń do swojego ASO i zapytaj o cenę "samego" przeglądu po 2 latach lub 30kkm bez części.
Jeśli nie chce Ci się, to podaj mi nazwę serwisu, sam to zrobię...z ciekawości 😊

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: krisman » 28 lis 2018, 10:11

Tu masz przykład z ix35
Model Hyundai ix35 2.0 CRDI (136 KM)
Gwarancja pięć lat bez limitu przebiegu
Przeglądy jeden, po dwóch latach (co dwa lata lub 30 tys. km)
Koszty
Warszawa
1178 zł
Kraków
1210
Siedlce
910 zł
Suwałki
800zl
Wszystkie z materiałami. Co widać, miejsce na znaczenie. Czym mniejsze miasta tym tańsza obsługa (koszty utrzymania ASO tu na znaczenie)
.

Krzych
Posty: 297
Rejestracja: 11 sie 2018, 9:14
Lokalizacja: Łódzkie
Auto: 1,7CRDI
kolor: Bialy

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: Krzych » 28 lis 2018, 11:32

Witam ja też dorzucę ,jestem po przeglądzie 42000 tys ,to przegląd pomiędzy 30 a 60 tys taki zrobilem koszt robocizny 210 zł. ( wymiana oleju i filtrów ) koszt filtrów : filtr oleju 46 ,filtr powietrza 62 ,filtr paliwa 172 ,filtr kabinowy 89 zł.A i przy okazji zgłosiłem parowanie trzeciego światła stopu ,wymiana odrazu (super ) ,i mechanik przy wymianie oleju zauważył pocenie się miski olejowej na uszczelce , odrazu wymiana w ramach gwarancji ,super reakcja serwisu MARVEL ŁÓDŹ . Za wszystko niecałe 600 zł.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: krisman » 28 lis 2018, 13:48

No i można? Proszę, aż miło poczytać, że wszystko od ręki.
Cena też fajna, nawet jak na nieobowiązkowy, bo 1.7 CRDI też chyba co 2 lata według książki?







Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: mexxmen30 » 28 lis 2018, 14:47

@krisman przeciez ja Cie nie bede uczył jak sie cennik zbija i rabaty wyciaga bo widze ze Ty wiesz lepiej.
Za to co robie teraz w roznych servisach zapodali mi rozna cene wiec na koniec zadzwonilem do mojego i po ich cenie powiedzialem ze mam gdzie indziej taniej morał z tego taki ze dostałem jeszcz3 lepsza cene i jade do maciezystego servisu........
A tys sie uchwycił tych 2 lub 4 lat i przebiegow ? Kazdy wymienia wedle uznania stac kogos to b3dzie co poł roku wymieniał a tymbardziej jak ktos ma auto na firme to nawet ceny nie bedzie sprawdzal.

A czepanie filtra o kolano bo szkoda 50 zl pozostawie bez kometarza bo forum nie jest od tego aby sie grysć i udowadniac komus co ile w jakim servisie tylko pomagać.

prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: prodarek » 28 lis 2018, 14:59

@mexxmen30
Coś motasz napisałeś że @krisman płacąc 850zł przepłacił co jest brednią każdy kto tutaj piszę i w innych miejscach płaci za 1 przegląd książkowy średnio 1000zł.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: krisman » 28 lis 2018, 15:10

@mexxmen
Mimo to zadzwoń proszę jeśli możesz ile kosztuje przegląd po 2 latach w Twoim serwisie. Jeśli nie chcesz, to podaj nr tel.
Nie ten według Twojego czy mojego widzimisię, tylko konkretnie ten po 30kkm.
Ja na discordzie napisałem dlaczego w tym roku WYJĄTKOWO nie wziąłem swoich "gratów" i Ci co tam się zarejestrowali wiedzą o co kaman, ale i tu mogę napisać.
Chciałem porównać podejście jednego konkretnego serwisu do dwóch aut z tym samym silnikiem ale w jednym przypadku olej właściciela a w drugim ich, i wyszło mi czarno na białym, że i tak częściowo odbili sobie "stratę" na oleju w pozostałej cenie.
Co do wymian oleju, filtrów i innych czynności, każdy ma swój rozum i niech robi to tak często, jak mu się podoba.
Ja napisałem ile zapłaciłem za obowiązkowy przegląd z ich gratami, jak wielu tu też pisało właśnie dla tego, by się dzielić spostrzeżeniami a nie kłócić i stąd moja prośba o to byś jednak podał ile kosztuje pełny obowiązkowy przegląd gdzieś tam, gdzie Ty to robisz.

Edit
A "uchwyciłem się" tego po 2 lub 30kkm , bo te są dla naszego silnika obowiązkowe!
Wszystko ponadto jest naszą sprawą, zachcianką, czy świadomością techniczną, ale tamten z całą procedurą ustaloną przez importera jest wymagany i tylko to może być odnośnikiem do porównań ceny przeglądu a nie wymiany filtrów oleju i wzrokowych oględzin blachy za które to jeszcze potrafią nieźle skasować, jak pisali koledzy.






Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 15:10 przez krisman, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: Htwr » 28 lis 2018, 15:22

krisman pisze:
28 lis 2018, 15:10
@mexxmen
Mimo to zadzwoń proszę jeśli możesz ile kosztuje przegląd po 2 latach w Twoim serwisie. Jeśli nie chcesz, to podaj nr tel.
Nie ten według Twojego czy mojego widzimisię, tylko konkretnie ten po 30kkm.
Ja na discordzie napisałem dlaczego w tym roku WYJĄTKOWO nie wziąłem swoich "gratów" i Ci co tam się zarejestrowali wiedzą o co kaman, ale i tu mogę napisać.
Chciałem porównać podejście jednego konkretnego serwisu do dwóch aut z tym samym silnikiem ale w jednym przypadku olej właściciela a w drugim ich, i wyszło mi czarno na białym, że i tak częściowo odbili sobie "stratę" na oleju w pozostałej cenie.
Co do wymian oleju, filtrów i innych czynności, każdy ma swój rozum i niech robi to tak często, jak mu się podoba.
Ja napisałem ile zapłaciłem za obowiązkowy przegląd z ich gratami, jak wielu tu też pisało właśnie dla tego, by się dzielić spostrzeżeniami a nie kłócić i stąd moja prośba o to byś jednak podał ile kosztuje pełny obowiązkowy przegląd gdzieś tam, gdzie Ty to robisz.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
@mexxmen30 >>> Dawaj namiary na ten serwis;) Zaraz zadzwonię i posłucham co ciekawego mają do powiedzenia (chociaż raz będę po tej drugiej stronie) ;-)))
HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: prodarek » 28 lis 2018, 15:25

krisman pisze:
28 lis 2018, 15:10
.....wyszło mi czarno na białym, że i tak częściowo odbili sobie "stratę" na oleju w pozostałej cenie.
Identyczne spostrzeżenie.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Przegląd po 30 tys. km

Post autor: mexxmen30 » 28 lis 2018, 17:48

Prosze bardzo cene jaką mi podano to 650 PLN na przeglad po 2 latach lub 30 tys km dla mojego przebiegu i ze auto u nich zakupione mam wam zrobic jeszcze skan ksiazki serwisowej z wpisem i pieczecia ze od tej sumy 15% rabatu ....

A tu sam salon mozna dzwonic i pytac negocjowac oferte dla siebie :

https://bednarczyk.hyundai.pl

Dlatego twierdze ze 450 za sama robocizne to przesada ale moze wasze salony patrzac na wasze wieksze przebiegi twierdza z3 wiecej robity bedzie ??????

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków