Wypadanie zapłonu w LPG.

TomekCiekawski
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 23:09
Auto: 1.6 TGDI 2WD
kolor: biały

Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: TomekCiekawski » 26 kwie 2021, 23:34

W swoim Tucsonie 1.6 TGDI 2015r 70tkm posiadam lpg STAG 4 generacji od ok. 1 miesiąca. Praktycznie od początku były problemy. Na lpg falowało obrotami na wolnych obrotach oraz w okolicach 2 tys. Na benzynie pracował równo. Szarpanie przy niskich obrotach (głównie przy ruszaniu) doprowadziło do świecenia się kontrolki CHECK ENGIN, czyli dochodziło do wypadania zapłonu. Wymieniłem świece i brak poprawy. Gazownik jest cierpliwy, ale chyba ma już dość Koreańskiego wynalazku, który się chyba do gazu nie nadaje. Wszyscy piszą, że układ zapłonowy do gazu musi być w idealnym stanie, benzyna nie jest tak wymagająca. Gdzie szukać przyczyny: cewki? przewody? czy może jednak dalsza regulacja gazu? Tylko, że ona nie wnosi już nic nowego. Powoli zaczynam myśleć o wywaleniu tego LPG.

Awatar użytkownika
FredX
Posty: 898
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Auto: OUTLANDER III 2.0 CVT+ Lancer RalliArt
kolor: Black Pearl + Stone Cold
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: FredX » 27 kwie 2021, 6:21

Ja bym proponował , żeby "spec" od gazu nieco sie douczył , masz silnik z beżpośrednim wtryskiem Pb i tu jest troche inaczej niz z wtryskiem wielopunktowym posrednim , nie wiem skąd jestes , ale moge Ci dac namiar na porządnego fachowca w Bydgoszczy

TomekCiekawski
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 23:09
Auto: 1.6 TGDI 2WD
kolor: biały

Re: Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: TomekCiekawski » 27 kwie 2021, 16:13

Z Bydgoszczy do Zamościa daleko. Ten mój fachowiec ma ogólnie dobrą opinię, ale chyba literka ,,i" w oznaczeniu silnika to chyba nie jego temat.

Pabloo
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:06
Lokalizacja: KRK
Auto: 1.6 GDI MT - wersja GO!
kolor: Champions Blue

Re: Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: Pabloo » 30 kwie 2021, 18:14

Sprawdź jeszcze czy masz poprawnie tj. stabilnie zamontowaną obudowę filtra powietrza a w szczególności czy nie masz nieszczelności na tym "harmonijkowym" połączeniu obudowy z chwytem powietrza które pobiera powietrze z pasa przedniego obok chłodnicy. Ja miałem źle zamontowaną tą obudowę filtra, nie była dokładnie przykręcona do nadwozia i podczas drgania silnika rozszczelniało się to połączenie i powietrze było pobierane z komory silnika (ciepłe) a to powodowało że sterownik silnika gubił się z ustalaniem poprawnie czasów wtrysku i poszarpywało silnikiem. Po poprawnym zamocowaniu obudowy filtra objawy ustąpiły.
Tucson TL 1.6 GDI MT - wersja GO! Champions Blue

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: Sander » 04 maja 2021, 10:38

Wg mnie masz ch... gazownika, sam na STAG'a nie moge narzekac, w wielu autach montowany w tym w wtrysku bezpośrednim i nigdy nie mialem problemow

TomekCiekawski
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 23:09
Auto: 1.6 TGDI 2WD
kolor: biały

Re: Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: TomekCiekawski » 26 maja 2021, 20:25

Witajcie
Po wielu próbach, sprawdzaniach map, wgrywaniu kolejnych programów itd. mój gazownik się poddał i.....
sprowadził do mojego problemu technika z firm Stag. Co fachura to fachura. Wystarczyło pól godziny jazdy z podpiętym laptopem i ustawianiem parametrów,, na żywo". Udało się, szarpanie się podziało i spalanie PB spadło, wypadanie zapłonu tez się nie pojawia. Na początku spalał mi ( jeden z pomiarów) 6.3 l gazu i 5.2 benzyny na stówę. Dzisiaj zrobiłem niewielką trasę, ale w miarę dynamiczną. Średnie spalanie wyszło 7.6 LPG oraz 1.4 PB / 100 km. Podsumowując w moim przypadku ,,zawinił" czynnik ludzki czytaj brak wiedzy gazownika.

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Wypadanie zapłonu w LPG.

Post autor: Sander » 29 maja 2021, 10:00

Czyli tak jak mowilem, ale ogolnie niezle spalanie masz :)

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków