Samozapłon

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Samozapłon

Post autor: rav » 28 maja 2018, 11:03

Ato ja myślałem, że Ty masz wersję Premium lub co najmniej Style, a tam bezkluczyk obowiązkowy.
A SS jest z kolei w każdej wersji.

Dark Knight Rises


Viki2000

Re: Samozapłon

Post autor: Viki2000 » 28 maja 2018, 11:04

To idąc tym tokiem, gdyby nie było wciśniętego pedału sprzęgła i hamulca to auto by odjechało ? Nie ma takiej możliwości.

SS w korku jak się uaktywni , to odpali tylko i wyłącznie kiedy wciśniesz sprzęgło, oraz kiedy uzna , że jest duży pobór prądu, czyli auto na luzie lub włączonym biegu i wciśniętym sprzęgle, nigdy tego nie zrobi na włączonym biegu, bo by w TV podawali, że Tucsony same rozbijają auta.

To samo na postoju, wygląda mi to na SS, który zadziałał w nie odpowiednim momencie.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Samozapłon

Post autor: RedDevil » 28 maja 2018, 11:46

rav pisze:
28 maja 2018, 11:03
Ato ja myślałem, że Ty masz wersję Premium lub co najmniej Style, a tam bezkluczyk obowiązkowy.
A SS jest z kolei w każdej wersji.

Dark Knight Rises
Błąd, SS nie jest w każdej wersji.
Zależy od wersji silnika i oznaczone jest to jako Blue Drive.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Samozapłon

Post autor: krisman » 28 maja 2018, 13:34

Dokładnie. Moment i by załatwił turbine w doładowanej benzynie

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Nabu
Posty: 9
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:25
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT
kolor: Phantom Black

Re: Samozapłon

Post autor: Nabu » 28 maja 2018, 17:50

No to i ja dołożę coś od siebie - już kilkukrotnie zdarzyła mi się taka sytuacja - tyle tylko, że nie mam systemu START/STOP, a skrzynia to automat 7DCT. Zatrzymuję samochód, przy wciśniętym pedale hamulca naciskam przycisk rozrusznika i w momencie gdy silnik powinien "zgasnąć" następuje zgrzyt a silniczek wchodzi na obroty i chce jechać dalej.

Viki2000

Re: Samozapłon

Post autor: Viki2000 » 28 maja 2018, 17:52

No w Twoim przypadku to raczej natychmiast kierunek serwis i diagnostyka.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Samozapłon

Post autor: mexxmen30 » 28 maja 2018, 18:21

Ja mam wersje Style 1.6 bez turbo i tak jak piszecie nie ma mozliwosci aby system SS zadzialal przy wcisnietym sprzegke i hamulcu jednoczesnie i na biegu bo tak zawsze zostawiam auto do tego zaciagam reczny na koniec. Nie byla to sytuacja kiedy silnik gasnie ale nie zgasl do konca i zaczoł pracowac dalej, zgasl i sie po sekundzie (w przyblizeniu) odpalil dlatego poruszam temat bo kilka lat juz uzywam zapalania z przycisku i pierwszy raz takie cos mnie spotkalo. Watpie czy taki fakt bedzie jako blad zapisany gdziec w kompie ale jeszcze jeden taki wybryk i auto leci na serwis.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Samozapłon

Post autor: RedDevil » 28 maja 2018, 18:39

A właśnie mi coś takiego się zdarzyło. Zadziałał SS a ja w tym samym czasie nacisnąłem sprzęgło. Zanim elektronika zatrybiła o co chodzi to wyprowadzenie z SS trwało 2-3 sek. Może być to traktowane jako samozapłon.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Samozapłon

Post autor: mexxmen30 » 28 maja 2018, 20:12

Opisze to ostatni raz.
Auto stalo 1.5 dnia w garazu wchodzimy zapalamy jedziemy po mniej wiecej 1.5 km wjezdzam na miejsce parkingowe wciskam sprzegło oraz hamulec trzymam tak chwile prostuje kola naciskam przycisk aby wyłaczyć auto auto gasnie nadal trzymam wcisniety hamulec i sprzeglo i po sekundzie auto odpala samo chwila zastanowienia rozterki otrzezwienia wylaczam drugi raz auto gasnie zaciagam hamulec reczny zwalniam pedal hamulca i sprzegla wysiadamy dyskutujac o zaistnialej sytuacji i tyle.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Samozapłon

Post autor: rav » 28 maja 2018, 20:56

A ja myślę, że jest to akurat jakaś normalna funkcja poniekąd dla bezpieczeństwa i mi wg tego co napisałeś też się to zdarzyło z tą różnicą, że ja mam zwykły kluczyk.
Mi się to zdarzyło w sytuacji gdy przez przez przypadek zgasło mi auto na postoju i nagle zaskoczony sięgam szybko po kluczyk, a auto samo odpala i mogę jechać
Miałem w tym czasie SS wyłączony więc zadziałało coś innego.
Też jak kojarzę wcisnąłem odruchowo sprzęgło i hamulec. Myślę, że w takim razie aby w awaryjnej sytuacji gdy z jakiegoś powodu auto gaśnie to przez ułamek sekundy może zadziałać jakaś funkcja( o której tu mówimy i nie potrafimy nazwać) która go błyskawicznie uruchomi.
Pewnie może nas uratować gdy nagle byśmy się znaleźli faktycznie na skrzyżowaniu i auto nam gaśnie, a już na przecince jedzie na nas inne. Wtedy szybciej może zadziałać te automatyczne uruchomienie niż przekręcenie kluczyka w stresie. Nie wiem czy to jest to ale najbardziej mi pasuje wg. Twojego opisu oraz własnej podobnej sytuacji.
U Ciebie bowiem wyłączyłeś silnik kluczykiem ale nadal miałeś wciśnięte sprzęgło- może system zinterpretował to jako przypadkowe zgaszenie silnika i zareagował od razu ponownym odpaleniem skoro sprzęgło było wciśnięte czyli gotowe do jazdy.

Nie wiem czy dobrze myślę. To pozostawiam do rozpatrzenia.

Dark Knight Rises


ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków