system start-stop

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: system start-stop

Post autor: RedDevil » 21 mar 2018, 18:19

Viki2000 pisze:System S/S nie został stworzony po to aby była jakaś oszczędność na paliwie, i w zasadzie nie ma z tym nic wspólnego. Chodzi o szeroko pojętą ekologię i to co wylatuje zrury ( dla mnie to pseudo ekologia ) .
Jak to tak. Spala tyle samo (nie oszczędza paliwa) ale wydala mniej spalin? Jakoś równanie mi się nie spinaObrazek

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: system start-stop

Post autor: krisman » 21 mar 2018, 19:29

Oszczędza paliwo, tylko nie wiem jak z podzespołami 😁

Awatar użytkownika
firefighter1
Posty: 216
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:58
Auto: 1.6 GDI
kolor: Silver

Re: system start-stop

Post autor: firefighter1 » 23 mar 2018, 23:47

Na moje oszczędność nieodczuwalna, bardziej pod eco terrorystów żeby na światłach nie kopcić. Jeśli mamy duże miasto i na xingu stoi 60 samochodów i każdy się wyłączy to robi różnicę. Dla pojedynczego kierowcy bez znaczenia.

Viki2000

Re: system start-stop

Post autor: Viki2000 » 24 mar 2018, 7:12

Tak, firefighter, eco terroryści opanowali wiele dziedzin życia . 16 największych kontenerowców świata, wydziela tyle śmiecia , co, uwaga, wszystkie samochody na świecie ... no ale one pływają daleko od nas, nie pod oknem.

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 452
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: system start-stop

Post autor: Ato » 24 mar 2018, 8:19

Świat durnieje. Nie ma samochodu bardziej Eco od starego merca którego silnik docierał się po 1 milionie km. Ale wmawiają że hybrydy są Eco bo jeżdżą na baterie. Z drugiej strony pukaja mi do domu ludzie i dają ulotkę żeby nie jeść krów bo one czują, tylko rośliny.
Pomijam już fakt że ponoć kapusta wie kiedy jest zjadana a krowy swoimi bąkami powiększają dziurę ozonową.

Swoją drogą taka myśl : jeśli kakaowiec to roślina, to czy czekolada jest sałatką? :)
incastis omnia incasta

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: system start-stop

Post autor: rav » 24 mar 2018, 9:18

Tylko jak można w tych wszelkich komisjach być tak obłudnym i mieć klapki na oczach kiedy wiadomo jak testy spalania są robione I w jakich warunkach.
Są one zgoła odmienne od normalnych łącznie z nawet zalepianien wszelkich otworów itp.
Pisze się i tym, mówi się o tym, nagrywa się reportaże o tym, a i tak komisja się cieszy, że auto "spełnia" jej wysokie normy.
Idąc dalej w stronę elektryków i np ich udziału w polskim rynku to fakt, że u nas prąd produkuje się w 53,6% węgla kamiennego, a w 31,6% brunatnego to faktycznie jest Eko. Wywalić na ulice same elektryki i smog będzie towarzyszył nam już nie tylko zimą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Viki2000

Re: system start-stop

Post autor: Viki2000 » 24 mar 2018, 9:36

Rafał , ale zakłamanie, obłuda , fałsz jest częścią ... marketingu, nieodzowną, to jest równierz cecha charakterystyczna dla wszelakiej maści lobby , które lobbują nie na korzyść Ciebie jako ostatecznego klienta , tylko na rzecz swoich mocodawców.

Wystarczy zobaczyć jak odbywają się testy spalania w USA, tam aparatura w auto i heja po mieście, w trasie przez miesiąc. W Europie testy są w laboratoriach. Oczywiście testy są znormalizowane , nie da się podać idealnie, ponieważ na spalanie ma wpływ zbyt wiele czynników, poczynając od pogody po ciężki but. Realnie do tego co podaje się w tabelkach danego modelu należy spokojnie dodać litr a nawet dwa.

O elektrykach szkoda gadać, czekamy Panie premierze na ten milion w Polsce, czekamy ...

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: system start-stop

Post autor: Julek » 24 mar 2018, 10:31

Białe jest białe, a czarne jest czarne. Niby proste, ale niestety nie zawsze takie oczywiste. Żyjemy w świecie w którym zawsze znajdą się takie osoby które będą tak nami manipulować, że po krótkim czasie nie poznamy samych siebie. Nie będziemy racjonalnie odbierać fakty i zdarzenia. Tak się dzieje w ekologii, w polityce (zwlaszcza) i właściwie wszędzie. Nawet dzisiaj mozna zostać nieslusznie skazanym i isc na 18 lat do więzienia bo jakiś idiota prawnik zmanipuluje cały sąd i przedstawi nieprawdziwe dowody. Swoją drogą, biedny człowiek...
To samo czynią ekoterroryści którzy nie zawsze rozumieją o co właściwie chodzi np. w technologi motoryzacyjnej. Powstają zatem nowe cuda techniki, jedne silniki odchodzą do lamusa, powstają naszpikowane elektroniką inne które... też nie są obojętne dla środowiska. Są hybrydy, powstają motory elektryczne które (o zgrozo) również szkodzą srodiwisku poprzez wydalanie się z ogniw (podczas ładowania) szjodliwych oparów i substancji.
Ale najważniejsze, że karuzela się kręci na tym ziemskim padole, a to, że jednemu się odbiera, a drugiemu "daje" to cel który chcą osiągnąć osoby które wybieramy my sami gdy na nich głosujemy. A najważniejsze dla tych osob, to fakt, abym najwiecej zarobił "ja", czyli ten wybrany.
To czysta polityka.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
TeddiBear79
Posty: 8
Rejestracja: 13 mar 2018, 9:59
Auto: 1,7 CRDi 7DCT
kolor: ciemny metalik :)

Re: system start-stop

Post autor: TeddiBear79 » 25 mar 2018, 8:56

rwicik pisze:
21 mar 2018, 15:55
Ja przycisk dezaktywujący system S/S wciskam chwilę po odpaleniu auta.
Gdy czasem zapomnę i ruszę, wciskam po pierwszym automatycznym zgaszeniu :)
Najchętniej bym to wyłączył na stałe. Da się?
da się - w ASO Hyundai MMCars Katowice już mi proponowali montaż małego pudełka które za Ciebie będzie to zawsze dezaktywować po odpaleniu silnika. Jak na razie wolę te pare stówek przepić a wsiadając do auta mam już odruch bezwarunkowy wyłączania tego syfu ...

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: system start-stop

Post autor: RedDevil » 06 kwie 2018, 19:00

Co do oszczędności paliwa jeśli chodzi o system ss to nie zauważyłem różnicy przy jeździe z tym systemem lub bez. Pomiar od tankowania do tankowania wykazał niewielkie różnice a wręcz spaliłem o 0.2l mniej jeżdżąc bez tego systemu. Jakkolwiek jest to tak niewielka różnica, że lepiej to wyrzucić to dziadostwo z auta

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków