Amerykanski Tucson w Europie

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: wojto89 » 10 gru 2019, 14:08

@Sander z tego co pamiętam to tam są zakładki na górze (strona japancars.ru) i tak chyba się zmienia wersję.

Najczęściej między wersją USA i EU jest taka różnica, że po numerze części jest xxx-D3xxx w wersji USA, a wersji EU xxx-D7xxx :)

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 10 gru 2019, 15:24

wojto89 pisze:
10 gru 2019, 14:08
@Sander z tego co pamiętam to tam są zakładki na górze (strona japancars.ru) i tak chyba się zmienia wersję.

Najczęściej między wersją USA i EU jest taka różnica, że po numerze części jest xxx-D3xxx w wersji USA, a wersji EU xxx-D7xxx :)
Wlasnie sek w tym, ze ogolnie te wszystkie dodatkowe bajery nie sa w ogole tam ujęte, czy to wezme CzechPlant EU czy North America rzeczy w stylu mechanizm panoramicznego dachu czy AEB nie istnieja , chyba ze zle patrze, ale chyba na kazdy mozliwy sposob szukalem :)

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Lech » 10 gru 2019, 21:25


Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 11 gru 2019, 13:04

@Lech dzieki wielkie! tego potrzebowalem

boban61
Posty: 73
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:59
Auto: 2016 Hyundai Tucson Limited with Ultimate Package
kolor: Polar White

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: boban61 » 19 gru 2019, 23:14

Witajcie, u mnie też już dwa lata z Tucsonem Limited Ultimate Package. Ogólnie większość rzeczy udało się ogarnąć, ale niestety nie wszystkie. Co zostało:

- radio nadal tylko na nieparzystych częstotliwościach
- GPS fabryczny nie działa i chyba tylk wymiana całego ekranu rozwiążę ten problem (jest za to Android Auto)
- nie ma możliwości zmiany na język polski, tak w panelu pod zegarami - spalanie i przebiegi odpowiednio w MPG oraz milach - jak i na ekranie głównym nad panelem klimatyzacji
- po wymianie świateł na europejskie (dwie lampy LED) doświetlenie zakrętów świeci non stop, ale na desce udało się usunąć błąd i pomarańczowa kontrolka LKAS już nie zionie swoim pomarańczowym kolorem prosto w moje oczy - non stop gdy włączone są światła mijania, w dzień świecą tylko paski LED
- spalanie zimą w mieście 12 litów hahah, ale to już nie wina wersji z USA :) T-GDI swoje bierze.

Moja wersja to FWD.

Przy okazji, takie pytanie. Mam wrażenie, że w moim egzemplarzu dość szybko zapalają się światła mijania, mam wrażenie, że w europejskich wersjach jeszcze długo świecą się paski LED do jazdy dziennej, a ja już dawno jadę na światłach mijania hmm. Też tak macie?

Poza tym jest dobrze.

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: wojto89 » 20 gru 2019, 6:20

Nie zauważyłem różnic w zapalaniu świateł pomiędzy wersja USA a EU

Jedyna różnica jest taka, że w wersji naszej (USA) po włączeniu wycieraczek automatycznie włącza światła mijania, a wersje EU widziałem z włączonymi wycieraczkami na światłach dziennych 🙂

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 02 sty 2020, 22:06

Panowie, wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;)

Apropo nowego roku, nasz kochany rzad oczywiscie nam nowosci wprowadza, slyszeliscie o kontrolach (sprawdzaniu stanu) licznikow?

Orientowal sie juz moze czy nie beda robic problemow ze liczniki mamy w milach?

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: wojto89 » 03 sty 2020, 9:17

Nie, to normalne, że auto ze stanów ma licznik w milach. Przy pierwszym przeglądzie diagnosta wprowadzi informację do systemu CEPIK też w milach :)

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 10 lut 2020, 19:58

Panowie

Jazda "probna" za mna, poprostu miodzio, radosc z jazdy odkryta na nowo :) niestety jeszcze na opony czekam wiec za duzo nie poszalalem...

Jeden minus, maly bo chyba wystarczy lutro wymienic, ale tez macie takie kosmiczne zoomy w lusterkach wstecznych? auto za mna jedzie 100metrów a ja widze ze facet ma szpinach w zębach :lol:

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Lech » 10 lut 2020, 22:29

Sander pisze:
10 lut 2020, 19:58

Jeden minus, maly bo chyba wystarczy lutro wymienic, ale tez macie takie kosmiczne zoomy w lusterkach wstecznych? auto za mna jedzie 100metrów a ja widze ze facet ma szpinach w zębach :lol:
Mi to nie przeszkadza, ale żona na ten zoom narzeka :-)

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków