Amerykanski Tucson w Europie

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 06 lis 2019, 15:01

@wojto89 Znalazlem magika co siedzi na stałe w stanach i (w sporej czesci przypadkow) przed aukcja jezdzi po ubezpieczalniach sprawdzic stan faktyczny, samemu sie troche bałem. btw do kontenera wejda max 2 :P

No wlasnie to jest najgorsze, czlowiek jak juz zaplaci to by chcial "juz" :) tez bedzie ciezko bo z natury nie jestem cierpliwy...

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: wojto89 » 06 lis 2019, 19:30

@Sander auta w kontenerach wysyłane są po 4 sztuki, mój jechał z trzema innymi (masz do tego podgląd w trakcie transportu), no chyba, że są jakieś naprawdę duże, ale przy suvach czy vanach zdejmuje się koła i jeszcze dwa sedany wejdą :)

A robi się to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=suaIFKzqbfI

Na filmie jest profesjonalny zestaw do przewożenia, najczęściej firmy wysyłające montują taki z drewna i odpowiednio łapią wszystko pasami :)

Trzeba wykorzystać każdy cal sześcienny kontenera :D

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 07 lis 2019, 9:09

O w mordę! 10 lat siedze w transporcie (wprawdzie nie aut) ale jeszcze takich cudów nie widziałem :O

@wojto89 dales mi takie zadanie z tym pakietem ultimate ... to jakas mityczna bestia jest, ktos widzial ale nikt nie rozbił :D

Btw udało mi sie znalesc dekoder VINu Hyundaia przez co udalo mi sie okreslic jaki tam silnik jest w tym 2.0 Gdi - sa to silniki G4NC - czyli te ktore myslalem, nie tak popularne jak 1.6t i nie montowane w Tucsonach, ale byly chyba w ix35 i innych modelach, wiec moze nie bedzie tragedii (jesli trafi mi sie model z tym silnikiem)

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: wojto89 » 07 lis 2019, 9:18

@Sander no mi się niestety nie udało trafić Ultimate, ale Limited jest dla mnie wystarczająco bogatą wersją :)

Brak czujników z tyłu, panoramy i asystenta pasa ruchu to nie jest aż taki problem :)

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Lech » 07 lis 2019, 19:53

Sander pisze:
07 lis 2019, 9:09

@wojto89 dales mi takie zadanie z tym pakietem ultimate ... to jakas mityczna bestia jest, ktos widzial ale nikt nie rozbił :D
No to mi się udało taką bestię kupić - Limited Ultimate 7DCT 4WD ;-)

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: stagraczynski » 10 lis 2019, 23:52

Lech pisze:
07 lis 2019, 19:53
Sander pisze:
07 lis 2019, 9:09

@wojto89 dales mi takie zadanie z tym pakietem ultimate ... to jakas mityczna bestia jest, ktos widzial ale nikt nie rozbił :D
No to mi się udało taką bestię kupić - Limited Ultimate 7DCT 4WD ;-)
Witaj. Jak możesz zdradzić to które auto kupiłes w ostatnim czasie bo też parę dni temu kupiłem(tzn ktoś za mnie wylicytował dla mnie) taką samą wersję.
No chyba że kupiliśmy ten sam samochód :lol: :D

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Lech » 11 lis 2019, 12:16

Odniosłem się do samochodu, którym jeżdżę - kupowałem prawie 2 lata temu, w grudniu :-)

gacek495
Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2019, 14:41
Auto: 1,6 T-GDI Limited FWD
kolor: Mojave Sand

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: gacek495 » 11 lis 2019, 16:52

Witam kolegów.Pozdrawiam kolegę Lecha,który wiele mi pomógł w trakcie szukania i po zakupie mojego Tucsona.
Chwilę mnie tutaj nie było, (ewidentny brak czasu) ale już od kilku dobrych miesięcy jeżdżę swoim,i muszę przyznać miłe zaskoczenie.Komfort i osiągi na +.Jedyny mankament,ale to podobno u wszytkich Tucson 7DCT to skrzynia,a raczej jej poszarpywanie przy pełzaniu.
Jeżeli miałbym doradzać w zakupie z USA,to tak jak mi kiedyś powiedział kolega Lech,szukać,brać maks wyposażenie.Ja co prawda nie upolowałem 4WD,tylko FWD.No ale...wszystko inne posiada.Łącznie z radarem,z którym co prawda miałem trochę jazdy żeby doprowadzić go do ładu,ale robotę robi :).
P.S Kilka Tucsonów nawet obserwuję na Hamerykańskich stronkach z przyzwyczajenia :P.Już nawet bez zastanowienia wiem które są Limited a które Limited Ultimate :P

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: stagraczynski » 11 lis 2019, 18:00

gacek495 pisze:
11 lis 2019, 16:52
Witam kolegów.Pozdrawiam kolegę Lecha,który wiele mi pomógł w trakcie szukania i po zakupie mojego Tucsona.
Chwilę mnie tutaj nie było, (ewidentny brak czasu) ale już od kilku dobrych miesięcy jeżdżę swoim,i muszę przyznać miłe zaskoczenie.Komfort i osiągi na +.Jedyny mankament,ale to podobno u wszytkich Tucson 7DCT to skrzynia,a raczej jej poszarpywanie przy pełzaniu.
Jeżeli miałbym doradzać w zakupie z USA,to tak jak mi kiedyś powiedział kolega Lech,szukać,brać maks wyposażenie.Ja co prawda nie upolowałem 4WD,tylko FWD.No ale...wszystko inne posiada.Łącznie z radarem,z którym co prawda miałem trochę jazdy żeby doprowadzić go do ładu,ale robotę robi :).
P.S Kilka Tucsonów nawet obserwuję na Hamerykańskich stronkach z przyzwyczajenia :P.Już nawet bez zastanowienia wiem które są Limited a które Limited Ultimate :P
Wystarczy popatrzeć na ilość guzików na środkowym panelu. powinno być 8szt :D

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Amerykanski Tucson w Europie

Post autor: Sander » 13 lis 2019, 14:50

@gacek495 Ja juz troche tez oko wyszlifowałem w tej kwestii - niestety jakosc zdjec na portalach jest tak powalajaca, ze niekiedy nawet ciezko okreslic czy to skora czy welur... Nie mowiac o ujęciach zdjęć - ze czesto nawet nie wiadomo czy ma panorame na dachu czy nie...

Mozecie mnie poprawic, ale po miniaturkach pierwsze co patrze na felgi - limited mialy (chyba w 100%) 19' Grandeur 1278, wtedy jest poszukiwanie czujnikow parkowania z tylu no i wspomnianego wczesniej dachu, bo niestety np na coparcie nie ma specyfikacji (na iaai sa) ...
Chociaz juz mi sie trafily modele (nie podesle konkretnego linka) z czujnikami z tylu, a w srodku welur, brak panoramy, a np wspomniane felgi albo z przodu brak ledow/do jazdy dziennej (jakby skladak)

AWD/FWD to juz mysle kwestia gustu i potrzeb, poczatkowo bylem za AWD, ale ze wzgledu na mimo wszystko maly wybor wezme co sie trafi :)

@stagraczynski ktore guziki? pod ekranem czy kolo skrzyni ? chociaz i tak wiekszosc ubezpieczalni robi fotki wnetrza z drzwi to i tak ciezko zobaczyc :/

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków