Funkcja oświetlenia drogi

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Funkcja oświetlenia drogi

Post autor: krisman » 12 lut 2019, 21:14

Jeśli pilotem otworzę drzwi, to włącza mi się podświetlanie klamek, lampki w lusterkach, oświetlenie wnętrza i światła mijania oraz tylne (mam ustawione doświetlanie drogi do domu na minimalny czas 30sek)
Ciekawi mnie dlaczego otwarcie z przycisku nie uruchamia świateł mijania (doświetlanie drogi do domu/garażu)
Nieco to irytuje w ciemności, gdy chce np. otworzyć bramę. Trzeba pamiętać o pilocie.

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Funkcja oświetlenia drogi

Post autor: Lech » 12 lut 2019, 22:14

Aż poszedłem teraz sprawdzić z ciekawości... faktycznie z pilota uruchamia się doświetlenie :-) Mając system bezkluczykowy, z pilota korzystam tylko czasem do otwierania bagażnika, to nie wiedziałem że uruchamia światła :-)
Idea jaka przyświecała Twórcom jest chyba taka: skoro potrzebujesz doświetlić drogę do samochodu, to włączasz z daleka z pilota. Gdy jesteś już przy samochodzie, to po co Ci doświetlenie. Nikt nie wziął pod uwagę, że możesz podejść do samochodu od tyłu, przechodząc nacisnąć klamkę, by podświetlić np bramę przed samochodem.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Funkcja oświetlenia drogi

Post autor: krisman » 12 lut 2019, 23:09

Dokładnie o to mi chodzi, np. auto przodem do bramy garażu stoi zapakowane w dzień, jest już ciemno a chcesz wprowadzić auto do garażu. Światła pięknie ułatwiają trafienie kluczykiem do zamka, niestety trzeba to zrobić z kluczyka. Ktoś powie, w czym problem? Ano w tym, że jak się używa tego systemu od lat, to zapomina się o pilocie, szczególnie kobiety które najczęściej maja go "gdzieś" w torebce
Dobrze, że w drugą stronę to działa z przycisku, po zamknięciu auta z przycisku, światła świecą od 30 do chyba 240s. Oczywiście jak się włączy funkcję.





Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Funkcja oświetlenia drogi

Post autor: krisman » 14 lut 2019, 18:43

Jeszcze taka ciekawostka, doświetlanie "drogi do domu" mamy rozwiązane fajnie, bo dzieła tylko po zmierzchu (przynajmniej w pozycji świateł AUTO, innych nie sprawdzałem)
W poprzednim aucie, jak miałem włączoną funkcję, to świeciło zawsze.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
firefighter1
Posty: 216
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:58
Auto: 1.6 GDI
kolor: Silver

Re: Funkcja oświetlenia drogi

Post autor: firefighter1 » 24 lut 2019, 15:43

Też to dawno zaobserwowałem, moim zdaniem filozofia jest taka:
- jak wysiadasz z samochodu przed domem (nie mylić z blokowiskiem) to jeśli niesiesz paczki, zakupy etc. możesz spokojnie iść do drzwi i je tam postawić. Wtedy z daleka zamykasz furę. Pod blokiem ...uj wie gdzie stoisz więc zamykasz od razu i nie świecisz sunsiadom po witrynach.
- jak idziesz w dupną stronę z chaty do fury to musisz najpierwiej chatę zakitać więc i tak masz ręce wolne (chyba że trupa w worku masz) więc z daleka możesz karocę rozbroić. Pod blokiem to kitrasz się co by cię Janusz nie zobaczył i odjeżdżasz jak złodziej po cimaku.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków