Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Klamerek
Posty: 19
Rejestracja: 08 cze 2018, 14:08
Auto: 1.6 GDI
kolor: jasny

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: Klamerek » 25 sie 2018, 20:44

Hehe, Julek, dobre...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3miasto, 1.6 GDI Style, White Sand

Pabloo
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:06
Lokalizacja: KRK
Auto: 1.6 GDI MT - wersja GO!
kolor: Champions Blue

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: Pabloo » 04 gru 2018, 18:09

firefighter1 pisze:
27 mar 2018, 19:44
rav pisze:Mnie drażni mniej lub bardziej:
- roleta bo hałasuje na dziurach jakby się miało coś w bagażniku rozlecieć
To mogą być dwie rzeczy, albo linka sprężyna od zwijadła rolety albo klapy nadciśnieniowe w nadkolach.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
A czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź, bo właśnie walczę z tematem stuków w bagażniku?
Tucson TL 1.6 GDI MT - wersja GO! Champions Blue

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: krisman » 04 gru 2018, 20:17

A zamek klapy sprawdziłeś? W kilku przypadkach to on był winny za stuki.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Pabloo
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:06
Lokalizacja: KRK
Auto: 1.6 GDI MT - wersja GO!
kolor: Champions Blue

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: Pabloo » 04 gru 2018, 21:57

Tak, sprawdzałem zamek klapy razem z ASO oraz zamki tylnych drzwi, bo te mają dziwne luzy gdy się dociśnie drzwi od zewnątrz (na uszczelkach) i serio myślałem już, że to właśnie jest problemem. Sprawdzałem też w ASO mocowania tylnych amortyzatorów (poduszki) ale to też nie to. I w końcu, wiecie co (olśnienie) a może to tylna roleta w bagażniku ... mówię do gościa z ASO. I FAKTYCZNIE! To ona hałasowała u mnie, jak jest zamontowana i jest zwinięta, ma taki dziwny luz (gdy się ją złapie i porusza w lewo/prawo). U mnie przy ruchu w prawo ma jakby słabsza sprężynę i dobija wewnątrz do prawej strony bagażnika i to powoduje taki głuchy stuk (dobrze to jest słyszalne przy mocniejszym wjechaniu w studzienkę kanalizacyjną lub podczas jazdy po np. płytach betonowych). Tak czy siak czekam na nową roletę i mam nadzieję że temat u mnie się zakończy pomyślnie.
Tucson TL 1.6 GDI MT - wersja GO! Champions Blue

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: krisman » 04 gru 2018, 23:00

To w sumie spoko ASO masz. U mnie roleta - monolit, zamek klapy, zero problemów, rewelacja a stuki jedyne jakie miałem; to "słynny" po ruszeniu i... trzeci pas bezpieczeństwa, ten w podsufitce mocowany. Należy to wsadzić w swoje miejsce, ale z początku nie "zaskoczyłem"
Generalnie, Tucson to monolit.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018, 23:13 przez krisman, łącznie zmieniany 1 raz.

Pabloo
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:06
Lokalizacja: KRK
Auto: 1.6 GDI MT - wersja GO!
kolor: Champions Blue

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: Pabloo » 04 gru 2018, 23:05

Na razie zadręczam ich pierdołami, zobaczymy gdy pojawią się "grubsze" sprawy, czy tematy będą uwalać tekstami TTTM ... ;)
Tucson TL 1.6 GDI MT - wersja GO! Champions Blue

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: krisman » 04 gru 2018, 23:18

W tym problem, a właściwie jego brak, że w tym aucie z tym silnikiem, nie ma "grubszych" problemów i to wiem na bank. Oczywiście każdy może mieć pecha trafić na jakiś bubel (ja tak miałem z tarczami zaraz po zakupie, nie wspominając o "słynnym" trzecim stopie) ale wymienili to na gwarancji, bez szemrania i problemów, więc... +
W 1.6 t-gdi w manualu, to koledzy mieli "grubszy" problem i oni mieli prawdziwego rock and roll'a

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 15
Rejestracja: 13 gru 2018, 15:23
Auto: 2.0crdi 8AT AWD MY19
kolor: Micron Grey

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: Markus » 13 gru 2018, 17:15

hmm... no to jedziem :)
- kierunkowskaz, szybkie "migniecie", pyk, pyk...chce zmienic pyk na druga strone, no i sie nie da jak jeszcze poprzednia pyka. musze pyknac dwa razy, raz wylaczyc poprzedni, dwa, zalaczyc nowe. chore. szczegolnie jak robie szybki manewr:/
- auto swiatla drogowe. fajnie. tylko, zeby wylaczyc automat, musze najpierw wlaczyc drogowe na stale i dopiero wylaczyc drogowe/automat :)
- spryskiwacze. jeden strumien na spryskiwacz ? tak troche slabo jak na tak wielka szybe.
- nawiewy. brak regulacji kierunku na boki. tylko gora/dol.
- oswietlenie wnetrza. hmmm. wsiada ktos z tylu, dlaczego zaswieca mi tez na przodzie, a nie tylko z tylu? w nocy, nagle taki halogen po oczach jest malo przyjemny.
- plastik w schowkach. cos twardego potrafi ladnie tam sie poobijac, robiac przy tym sporo halasu. do wyklejenia czyms miekkim jako priorytet. to samo nadkola w bagazniku i tyl klapy. no i cos na wyciszenie/zamocowanie zawartosci pod podloga bagaznika, bo wszystko tam zyje wlasnym zyciem :/ juz mam nawet pewna koncepcje - wykladzina mocowana na rzepy :)
- radio w domu na drucie obiera mi stacje, ale to w autku juz nie. auto-wyszukiwanie cos malo stacji znajduje ogolnie. tryb lokalny wylaczony. RDS chyba nie dziala na FM
- navi. niby aktualna, ale wg niej obwodnica Inowroclawia to pole :) ponad rok temu oddana do uzytku...
- kamerki slabo osloniete. jeden wyjazd i zebrane bloto mocno ogranicza ich juz i tak ograniczona "sprawnosc"
- szkoda tez, ze nie mozna wl/wyl na stale pewnych funkcji np.autohold
no i to tyle tak na szybko :)

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: wojto89 » 13 gru 2018, 18:09

Widać wersja poliftowa ma kilka wad, których ja u siebie nie zauważam np. Światła, nawiewy, kamery (bo ich nie ma oprócz tej z tyłu)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Co mnie wkurza, irytuje i denerwuje...

Post autor: rwicik » 13 gru 2018, 18:10

Mnie też włączanie kierunkowskazów na 3 mrugnięcia wkurza :)
Denerwuje też wyłączanie długich tylko do siebie.
Kamerka całkiem sprawnie działa, nawet lekko zabrudzona - wystarczy pamiętać przy otwieraniu klapy, by co jakiś czas przetrzeć obiektyw :)
Navi nie jest zła, co przegląd przysługuje aktualizacja.
Radio bardzo przyzwoicie odbiera i RDS działa. Może w Twoim egz. coś nie tak np. ze wzmacniaczem anteny.
Natomiast gorzej z nagłośnieniem, które jest słabe i brak korektora dźwięku.
Najbardziej mnie wkurza automat do wycieraczek.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków