Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Ondar
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2023, 7:33
Auto: Hyundai
kolor: biały

Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: Ondar » 26 lip 2023, 9:37

Jaką wypożyczalnię polecicie na wynajem długoterminowy samochodu? Dodam, ze potrzebuję kilku aut na wynajem.

torto
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2023, 8:32
Auto: hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: torto » 27 lip 2023, 8:52

<< admin ciach >>. Obecnie największa firma w Polsce, która oferuje samochody na wynajem. Mają sporą flotę i działają w wielu miastach w Polsce. Rozumiem, ze bierzesz na firmę?

Ondar
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2023, 7:33
Auto: Hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: Ondar » 27 lip 2023, 12:31

Tak, zastanawiam się nad samochodem dla siebie ale i dwóch przedstawicieli. Jeszcze nie zdecydowałem się konkretnie ma markę, chociaż mam na oku kilka. Jeśli chodzi o korzystanie z auta to na pewno będzie to:
ok 30-40 tys. kilometrów rocznie
głównie jazda po mieście
1-2 razy w miesiącu dłuższa trasa
2-3 razy do roku może trafic się naprawdę długa trasa ok 500-1000 km w jedną stronę
Działalność jednoosobowa nie spółka. Brałem pod uwagę jeszcze leasing.

torto
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2023, 8:32
Auto: hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: torto » 27 lip 2023, 16:55

No to na pewno musisz zastanowić się co chcesz zrobić z samochodem po zakończeniu umowy. Jeśli chcesz wykupić auto albo dalej z niego korzystać w firmie to leasing. Jesli nie chcesz kupować auta to wynajem. IMHO wynajem lepszy. Nie musisz martwić się o spadek wartości auta, wykupy, kwestie podatkowe przy wykupie (obecnie leasing nie jest tak korzystny w wykupie przez nowe założenia bo musisz zapłacić spory podatek, tak wieć podnosi to koszt leasingu). Nie bujasz się z odsprzedażą, która również zajmuje trochę czasu.

Ondar
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2023, 7:33
Auto: Hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: Ondar » 28 lip 2023, 14:15

Nie zależy mi na zatrzymaniu auta.

torto
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2023, 8:32
Auto: hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: torto » 29 lip 2023, 11:54

No i to jest kluczowa informaja. Leasing można brać w sytuacji, w której chcesz samochodem jeździć dłużej min 4-5 lat. Jeśli jednak nie chcesz bawić się w sprzedawanie auta oraz wiesz, ze będziesz zmieniał samochód po roku, 2 latach czy 3 latach to znacznie mniejszym obciażeniem będzie wynajem - który jest również bardizej transparentny jeśli chodzi o ogólne koszty.

Ondar
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2023, 7:33
Auto: Hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: Ondar » 29 lip 2023, 12:19

No dobra ale jeśli chciałbym nawet to auto zatrzymać, to czy jest możliwość wykupienia?

torto
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2023, 8:32
Auto: hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: torto » 30 lip 2023, 10:18

Tak, możesz u nich wykupić po zakończeniu umowy

Ondar
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2023, 7:33
Auto: Hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: Ondar » 31 lip 2023, 10:44

No to mam jeszcze dwa pytania skoro już piszę tutaj z osobą zorientowaną w temacie wynajmu samochodu:

1. Piszesz, że wydatki są wiadome, czy w trakcie wynajmu długoterminowego może się zdarzyć jakiś dodatkowy wydatek?
2. Co gdy firma istnieje mniej niż rok? Słyszałem, że nie da się w tkaim przypadku dostać leasingu, jak jest jednak z wynajmem?

torto
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2023, 8:32
Auto: hyundai
kolor: biały

Re: Jaka wypożyczalnia na wynajem samochodu

Post autor: torto » 31 lip 2023, 14:11

Ad1.

Rata wynajmu obejmuje wszystko: ubezpieczenie oc i ac, koszty serwisów, napraw, assistance, zarejestrowanie auta. Po prostu wsiadasz i nic Cie nie obchodzi. Jest jedna cena na umowie i wiesz, że będzie Cię obowiązywała przez cały okres najmu. Tak więc nie obchodzi Cię czy podniosą stopy procentowe czy nie jak w kredycie. Przy zdawaniu samochodu może się zdarzyć opłata za ponadnormatywne zużycie samochodu, ale to jedynie w sytuacji, w której będą to jakieś bardzo duże uszkodzenia.

Ad2.

Najem można uzyskać z tego co wiem łatwiej niż leasing i nie ma tylu ograniczeń. Ale najlepiej będzie, jak po prostu skontaktujesz się z firmą i doptyasz się u źródła.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków