Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: stagraczynski » 10 lis 2019, 15:32

Witajcie. Mam na imię Tomasz.
Czekam własnie jak dopłynie do Polski mój Tucson rocznik 2018 przedlift.
Znalazłem i zarejestrowałem się na forum ponieważ już zaczynam szukać przydatnych informacji o tym jak dostosować wersję USA do EU.

Czytając forum widzę że problem z mile/km nie został jeszcze rozwiązany. Coś z AA jest zrobione ale z tym się jeszcze nie zapoznałem. Kolejne pytania m.in:
-czy da się uruchomić tylne przeciwmgielne z poziomu manetki, przeniesienie ręcznego na właściwe miejsce itp bedę zadawał w odpowiednich działach.

Jeżeli jest tu osoba która to przerabiała to poproszę o linki.

Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: wojto89 » 10 lis 2019, 17:40

Żeby przerobić mile na km trzeba wymienić cały licznik na europejski, z tego co sie orientowałem koszt około 1000 zł.

Ja mam do przeciwmgielnych oddzielnyn przycisk, w wersji USA są inne taśmy za kierownicą (z tego co pamietam ktoś tu tak pisał) wiec wymiana manetki będzie się wiązała z dodatkowymi przeróbkami 🙂
Montujesz mały guziczek w łatwo dostępnym miejscu i po kłopocie 🙂

Przeniesienie ręcznego we właściwe miejsce? Co masz na myśli? Chcesz wymieniać cały tunel środkowy?
Uwierz mi, ze ten ręczny ( a raczej nożny) w tym przypadku to żaden problem, wrzucając P na automacie sam zaciąga hamulec wiec i tak rzadko sie tego używa 🙂

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: Lech » 10 lis 2019, 21:28

Nożnego ręcznego zdarzyło mi się używać tylko gdy parkowałem na stromym wzniesieniu - przydał się jak byłem gdzieś w górach w Rumunii :-) A tak na co dzień, jak @wojto89 mówi, wystarczy P na automacie i człowiek nawet o tym nie myśli.
Co do przeciwmgielnych, jakby się ktoś uparł, to można jeszcze pod ten sam wyłącznik / przekaźnik co przednie podłączyć - nie wiem jednak, jak tu regulacje prawne mówią.

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: stagraczynski » 10 lis 2019, 23:11

O zmianie licznika za 1000zł czytałem
Co do recznego to myślałem o wymianie samego Panela obok lewarka a nie całego tunelu.
Jeszcze takie pytanie o lampy przednie. z polifta pewnie nie pasują. Czy da rade zaadoptować lampy full led do europejskich wymogów czy też zostaje tylko wymiana ?

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: wojto89 » 11 lis 2019, 9:52

Nie wiem czy ten panel tak łatwo rozmontujesz, dodatkowo zostaje Ci sposób poprowadzenia linek, w wersji USA zapewne nie będzie tam na to miejsca...

Czy lampy z polifta bedą pasowały nie wiem, trzeba sprawdzić po wtyczkach, gorzej, że zderzak chyba też musiałby być z polifta a ten nie wiem czy pasuje...

Podobno można dostosować lampy do europejskich wymogów, słyszałem, ze sa firmy które to robią, musisz poszukać dobrze

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: stagraczynski » 11 lis 2019, 9:58

A w wersji USA ręczny jest na linki czy już elektryczny? Co do zderzaka to nie będę zmieniał bo przód jest nie ruszony

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: Lech » 11 lis 2019, 12:27

wojto89 pisze:
11 lis 2019, 9:52

Podobno można dostosować lampy do europejskich wymogów, słyszałem, ze sa firmy które to robią, musisz poszukać dobrze
Rozpoznawałem swego czasu ten temat, ale nie jest to ani tanie (ok. 500-700 zł/lampę - taką dostałem ofertę) ani do końca legalne. Z tego co wiem, przeróbka polega na wstawieniu elementu formującego strumień światła i wymianie soczewki. I ma to szansę działać dobrze. Tyle tylko, że na kloszu zostają stare oznaczenia. I jak trafisz na upierdliwego diagnostę, policjanta lub rzeczoznawcę z firmy ubezpieczeniowej to się przyczepi. Choć prawdopodobieństwo takiej sytuacji nikłe.

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: stagraczynski » 11 lis 2019, 12:38

500-700 to obecnie lampa jedna kosztuje do przedlifta więc rzeczywiście biznes żaden. no chyba że wystarczy przerobić jedna lampę A europejskie trzeba kupić 2 :D

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: Sander » 14 lis 2019, 12:59

stagraczynski pisze:
11 lis 2019, 9:58
A w wersji USA ręczny jest na linki czy już elektryczny? Co do zderzaka to nie będę zmieniał bo przód jest nie ruszony
W US ręczny masz w podłodze ... ale jaki to jest to Ci nie powiem

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dzień dobry. w oczekiwaniu na Tucsona zza oceanu

Post autor: wojto89 » 14 lis 2019, 14:30

Raczej jest na linki, to prosty mechanizm, myślę, że nikt nie pchał tam elektroniki :)

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków