Witam :)

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Witam :)

Post autor: wojto89 » 12 kwie 2018, 21:48

Witam, za namową Viki2000 postanowiłem się przedstawić.

Jestem chyba najdziwniejszym posiadaczem Tucsona na tym forum, ponieważ auto kupiłem w połowie lutego, nie siedziałem jeszcze w swoim aucie i widziałem je tylko na zdjęciach :D .

Wszystko przez to, że swoje auto kupiłem w USA. Jest to Tucson wyprodukowany w 2015, ale rocznik modelowy 2016 (ciekawostka w USA rok modelowy liczy się od czerwca do lipca, a nie tak jak u nas od stycznia do grudnia). Jest to wersja Limited co oznacza, że ma pełne wyposażenie oprócz panoramy, czujników parkowania (chyba wyszli z założenia, że jak jest kamera cofania to czujniki nie potrzebne) oraz asystentów hamowania i pasa ruchu (to w USA dostępne było tylko w pakiecie Ultimate, wszystko razem).

Silnik mojego Tucsona to 1.6 T-GDI, 175KM, napęd AWD oraz automat 7DCT (w stanach manual to rzadkość, ale akurat z tego, że jest to automat jestem zadowolony).

Auta nie kupiłem tak totalnie w ciemno, gdyż wykonałem jazdę próbną (w polskim salonie) i bardzo mi się spodobał.

Viki2000 zapytał czemu z USA, odpowiedź jest prosta, cena. Wiadomo, że najbardziej opłaca się kupić po wypadku z aukcji i ja też tak zrobiłem. Auto jest uszkodzone na szczęście nie mocno, gdyż są to głównie elementy karoserii (zderzak przód, błotnik lewy) no i lewa lampa.

Po naprawie i opłaceniu auta będę miał świeżego Tucsona o jakim marzyłem w cenie kupionego w Polsce ix35 z 2012-2013 roku (oczywiście mówię o najbogatszej wersji). Myślę że to jest głównym powodem tego, że ludzie sprowadzają samochody ze stanów. Szybka kalkulacja u nas nowy Tucson w salonie kosztował 140 tys a w stanach 31 tys dolarów czyli około 105 tys zł. I tą różnicę widać do samego końca.

Na razie posiadam zdjęcia auta tylko z aukcji (ale te nie są najwyższej jakości) oraz z portu (każde auto jest fotografowane przed zapakowaniem do kontenera w celu potwierdzenia stanu samochodu jaki będzie wysłany). Załączam dwa z nich. Więcej zdjęć najprawdopodobniej będę miał w czerwcu, gdyż auto dokładnie dziś powinno wypłynąć z portu w Nowym Yorku więc trzeba liczyć, że dotrze między początkiem a połową maja.

Jakby ktoś z Was był zainteresowany systemem aukcyjnym w USA i szczegółami kupna i opłat to mogę się podzielić doświadczeniami :)
Załączniki
5.jpg
5.jpg (705.15 KiB) Przejrzano 5438 razy
2.jpg
2.jpg (950.88 KiB) Przejrzano 5439 razy

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Witam :)

Post autor: Julek » 12 kwie 2018, 21:51

Wiataj ! Gratulacje. Pochwal się jak już będzie w Twoich rękach !

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Witam :)

Post autor: wojto89 » 12 kwie 2018, 21:56

@Julek Jak tylko będzie w moich rękach na pewno zaktualizuje zdjęcia :)

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Witam :)

Post autor: RedDevil » 12 kwie 2018, 22:21

Miłego oczekiwania
PS: Będę w NY w niedzielę :)

Viki2000

Re: Witam :)

Post autor: Viki2000 » 13 kwie 2018, 6:32

Świetnie. Różnica w cenie jest znacząca. Jak już przypłynie do portu to praktycznie masz go już u siebie, formalności i do małej naprawy.

p.s. a jak wygląda sprawa z reflektorami i lampami tylnymi, tutaj chyba też będzie ingerencja ?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Witam :)

Post autor: krisman » 13 kwie 2018, 8:06

Co do radia obawiam się, że nie będzie możliwości opłacalnego przestrojenia.Mialem ten sam problem w ściągniętym Civic u i trzeba było wymieniać "głowicę" czy jakoś tak, a koszt przewyższał jednostki na EU z demontażu. OE radio do Tucsona z navi na allegro widziałem za 1000zl.

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Witam :)

Post autor: wojto89 » 13 kwie 2018, 8:36

@Viki2000 tak, trzeba zmienić sposób świecenia lamp bo w USA są symetryczne a u nas niesymetryczne, a co do tylu to kierunki w USA są czerwone i nie ma świateł przeciwmgłowych tylnich, ale jest bardzo dużo firm które dostosowują amerykańskie światła do europejskich, bez konieczności wymiany całych lamp

@krisman dam znać co ustaliłem w przyszłym tygodniu. Jest sporo firm oferujących wgrywanie polskiego języka (nie mówię że angielski to problem, ale chce auto zrobić na tip top). Znalazłem stronę "uczymy auta polskiego" i chyba zacznę od nich. Widziałem też jak ktoś oferował, że jest w stanie zrobić to w Hondzie 🙂

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Witam :)

Post autor: rav » 13 kwie 2018, 9:43

Krisman ma rację z dostępnością oryginalnych navi. Ostatnio jednemu z kolegów na forum także szukałem i jest tego dużo. Już nawet od 600zł.
Niezła cena w porównanie do tego co płaci się przy nowym.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Witam :)

Post autor: RedDevil » 13 kwie 2018, 12:24

wojto89 pisze:
13 kwie 2018, 8:36
... a co do tylu to kierunki w USA są czerwone i nie ma świateł przeciwmgłowych tylnich, ale jest bardzo dużo firm które dostosowują amerykańskie światła do europejskich, bez konieczności wymiany całych lamp
Na twoich zdjęciach kierunki są pomarańczowe, ewentualnie kwestia żarówki

Viki2000

Re: Witam :)

Post autor: Viki2000 » 13 kwie 2018, 12:47

Dokładnie. Nie zwróciłem na to uwagi. Tak jak Red pisze, może wystarczy wymienić żarówkę.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków