Tucson kradzież 26.08.2020

Na każdy temat
Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Tucson kradzież 26.08.2020

Post autor: krisman » 04 lis 2020, 17:50

Roleta jest, jak wszystko w vw trzeba ją sobie skonfigurować przy zakupie lub dokupić.


Też go rozważałem ale po przeczytaniu forum vw... mi przeszło. Jedno ma super w stosunku do Tucsona, multimedia są o klasę lepsze (zresztą od tych co mam w nowej Rav'ce też :) )

mad
Posty: 450
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:29
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 177 KM
kolor: Lunar Silver

Re: Tucson kradzież 26.08.2020

Post autor: mad » 04 lis 2020, 20:50

bart pisze:
02 lis 2020, 22:33
Koniec historii. Zamowilem tiguana. Wzielem z placu, jak sie uda ogarnac papiery to w tym tygodniu nawet moze odbiore.
Kolego jeśli można dopytać to zamówiłeś stary model Tiguana czy już ten po FL ;)

bart
Posty: 70
Rejestracja: 21 mar 2018, 7:09
Auto: 1.6 gdi
kolor: bialy

Re: Tucson kradzież 26.08.2020

Post autor: bart » 05 lis 2020, 11:00

Nowy po liftingu. Wg papierow produkcja koniec wrzesnia. Jutro odbieram auto.

Na pewno tucsona bedxie mi zal, bo sie fajnie jezdzilo i bylem zadowolony... ale znowu te same auto?....wiec wybralem inne... z bajerow, tego czego nie mailem w HT to tiguan ma m.in. 3 strefowa klimatyzacje automatyczna, aktywny tempomat, bezprzeewodowy android auto, oraz ledy (nie full, tylko basic cokolwiek to znaczy, nigdy nie mailem z przodu ledow wiec i tak pewnie bedzie lepiej).

Co do rolety bylem w salonie, oglasalem najdrozsze wypasione tiguany i rolety nie bylo.w konfiguratorze trz nie zauwazylem. Na allegro tez nie widzialem do nowego modelu, tylko do starego sprzed kilku lat.


bart
Posty: 70
Rejestracja: 21 mar 2018, 7:09
Auto: 1.6 gdi
kolor: bialy

Re: Tucson kradzież 26.08.2020

Post autor: bart » 10 lis 2020, 10:46

Auto odebrane, jest dobrze. 1.5 tsi. Troche ryzyka jest z paleniem oleju. Norma wg instrukcji do 1l na 2tys km. Jesli chodzio o kanape tylna, to mozna srodkowe polozyc calkowicie i narty jada bez problemu miedzy pasazerami z tylu. Ja i tak mam boksa na dach, tylko musze dokupic belki dachowe, bo zostaly na HT.

Z plusow... 1)Ledy, naprawde rewelacja. Sam stosowalem osramy coolblue jakies tam w HT i to nawet nie mozna tego porownac do ledow. Po prostu przepasc. Nie sadzilem ze to takie rewelacyjne swiatlo, gdy bylem skazany tylo na zarowki h7.
2) teleskop podnoszenia maski, nje trzeba sie meczyc z drutem podnoszac ja.
3) radio/multimedia
4) przez 3 lata mam zdalne przwz telefon uslugi vw connect. Moge z telefonu ustalic gdzie auto stoi i takie tam, wywolywac alarmy, sprawdzac przejechane trasy, srednje itp...niby vw wie o mnie wszystko, ale ta lokalizacja trochw sie moze przydac na zlodzieji, jak nie beda mieli zagluszarki.
Z drugiej strony pewnie w kazdym aucie mozna te same dane wydobyc po podlaczeniu, roznica taka ze vw wie to zdalnie od razu.
5) tempomat aktywny. Na autostrade jak znalazl.
6) podzszybie, mozna latwo wyczyscic z lisci nawet jak wpadna pod spod w kratke. W HT tylko demontaz. Tutaj po bokach sa takie duze miejsca ze moza reke/ odkurzacz wsadzic.

Dziwne rzeczy:
1) brak papierowej ksiazki serwisowej, tylko elektroniczna.
2) dziwna instrukcja obslugi. Wiele rzeczy niewiadome, jaki olej, ile...serwis wie lepiej, a norma to np. VW 508 lub inna jak masz filtr czastek. Czy masz to sie spytaj w serwisie. Tak samo przy innych rzeczach, odsylanie do serwisu...a plynu do spryskiwacza wchodzi od 3l do 5l w zaleznosci od wersji, ale nie powiedzieli jakie to wersje. Harmonogramu serwisowego brak, auto wie lepiej kiedy olej wymienic, a reszte to chyba tylko serwis wie.
Instrukcja do HT byla o niebo lepsza.

Minus:
Wszedzie usb-c. Mam taki telfon wiec nie problem, ale pendrive z muzyka nie podlacze, bo takiego nie mam....


A po za tym HT i tak byl ladniejszy. Naprawde.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Tucson kradzież 26.08.2020

Post autor: krisman » 13 lis 2020, 18:46

Kupisz przejściówkę I podłączysz.




ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków