Rower do jadzy po mięście do pracy

Na każdy temat
bliker
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2019, 11:57
Auto: Hyundai Tuscon
kolor: czarny

Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: bliker » 15 gru 2019, 12:00

Szukam jakiegoś roweru do jazdy przede wszystkim po mieście. Do pracy mam około 4 kilometry w jedną stronę, trochę po ścieżce rowerowej, trochę po jezdni, trochę po drodze nieutwardzonej. Zauważyłem, że czas dojazdu jest zbliżony do roweru. Pytanie jaki i czy zima to dobry czas na tego typu zakupy?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: krisman » 15 gru 2019, 12:27

Na tak krótkie odcinki to i skladakiem dasz radę
Z rowerem jak z samochodem, wszystko zależy od potrzeb i... pieniędzy.
Teraz jest taniej. Za rower który latem kosztował 8300 kolega dał 2 tygodnie temu 7200.
Można też kupić coś budżetowego za 1500 i też będzie jeździł.
Ja mam Krossa, żona Meride (kolega Maxxmen tu Ci doradzi) a córka Scotta i wszystkie jeżdżą








martinez
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:08
Auto: Tucson
kolor: czerń

Re: Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: martinez » 15 gru 2019, 20:33

Patrz też na wagę. Mam znajomego który ma bzika na punkcie wagi roweru i rzeczywiście jest lekki, a przez to jazda na nim to czysta przyjemność.
Może coś od Unibike?
Jest to sprawdzony producent, dobrych jakościowo rowerów. Na https://www.dobrerowery.pl/rowery/0,unibike masz całkiem duży wybór z tego zakresu.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2019, 7:38 przez martinez, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
losiek
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2018, 10:37
Lokalizacja: Żywiec
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: phanthom black

Re: Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: losiek » 16 gru 2019, 9:46

Na Twoim miejscu na pewno kupiłbym rower MTB/górski - to taki suv wśród rowerów :) Osobiście mogę Ci polecić rowery Lazaro np. https://allegro.pl/oferta/2019-lazaro-g ... 7950387473. Sam mam podobny sprzęt i jedyne co wymieniałem przez 5 lat jeżdżenia to opony i linkę do przerzutek. A kilka tysięcy kilometrów już na nim zrobiłem.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: rav » 23 gru 2019, 13:59

Moja Merida na liczniku ponad 20tys I śmiga wciąż, a łatwo ze mną nieraz nie miała. Jazdę po terenach popowodziowych zaliczyła 2 tygodnie lo zakupie

Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: mexxmen30 » 24 gru 2019, 11:35

bliker pisze:
15 gru 2019, 12:00
Szukam jakiegoś roweru do jazdy przede wszystkim po mieście. Do pracy mam około 4 kilometry w jedną stronę, trochę po ścieżce rowerowej, trochę po jezdni, trochę po drodze nieutwardzonej. Zauważyłem, że czas dojazdu jest zbliżony do roweru. Pytanie jaki i czy zima to dobry czas na tego typu zakupy?
Na taką jazdę jaka opisałeś najlepszym rowerem będzie jakiś gravel to hybryda roweru szosowego z górskim - szybki lekki opony o dobrym trzymaniu i na szosie i na leśnych ścieżkach jedyne co może ci nie odpowiadać to " baranek " ale trzeba spróbować aby się przekonać .


Koledzy forumowicze proszę nie piszcie że przez okres " X " śmigam rowerem i nic nie wymieniam bo to tak jak by jeździć autem i lać tylko paliwo ......

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Rower do jadzy po mięście do pracy

Post autor: krisman » 25 gru 2019, 23:16

... jak w Tucsonie

Wiem, wyjątek potwierdza regułę



ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków