C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Na każdy temat
Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: rav » 13 maja 2019, 22:13

Żeby nie zaśmiecać innych wątków/tematów postanowiłem tutaj odpowiedzieć koledze @novibud na pytanie:
"Jak w porównaniu do HT Twoim zdaniem wypada C4 GP? Chodzi mi o całokształt, wiadomo, to inny segment aut"
Hmmm. Różne segmenty, design i wyposażenie więc ciężko jednoznacznie porównać.
Obawiałem się czy przesiadka z nowego prawie auta do używki nie będzie dla mnie zbyt odczuwalna.
Póki co nie jest bo C4GP jest bardzo dobrze wyposażony i komfortowy zatem nie czuje braków w opcjach( poza LKAS mam wszystko co w Tucsie plus kilka opcji więcej)
Przestronnością wygrywa- ogrom miejsca w 2 rzędzie(3 niezależne fotele) I ogrom w bagażniku( aby włożyć coś na sam tył muszę się wręcz do niego pakować)
A i te dodatkowe siedzenia tj. 3 rząd okazuje się nie tylko awaryjny lecz nadający się do jazdy.
Wykończenie różne w obu autach zupełnie- Tucson stonowany, utrzymany w ciemnej kolorystyce, zaś C4GP ma dużo jasnych akcentów, i wstawek oraz miększych w dotyku itp.
Spasowanie w Tucsie lepsze- nic w nim w sumie nie trzeszczało, a w C4GP coś tam słychać na dużych dziurach jak np. stoliki w fotelach czy trochę boczki drzwi. Może to też kwestia wieku bo był młodszy o 4 lata od C4GP, a może urok francuskiej motoryzacji :)
Cisza w aucie- C4GP przyjemnie, bez większych szumów itp. ale jednak w Tucsonie było jak makiem zasiał.
Na postoju silnik delikatnie słyszalny, a Tucson działał cicho jak hybryda.
Design Tucson miał i ma fenomenalny- jeden z najlepiej wyglądających SUV-ow. O ile nie najlepiej.
Design C4GP- ma coś co go wyróżnia na tle innych Van-ów- gdyby nie miał to bym go nie kupił :)
Spalanie w Tucsonie średnia z dystrybutora- 8,1-8,5
Spalanie w C4GP- jeszcze nie sprawdziłem nawet jednego baku.


Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: rav » 13 maja 2019, 22:19

Prześwit- tu wygrywa bezapelacyjnie Tucson I choć ok. 18cm nie jest zawrotnym wynikiem w Suvie to jednak tam gdzie Tucsem bym podjechał to C4GP się 2 razy zastanowię.
Prowadzenie- wypowiem się po dłuższej trasie.
W Tucsie było świetne.
Nawigacja- choć starsza to lepiej wygląda w C4GP- graficznie lepiej dopracowana.

Może to na tyle

Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: rav » 13 maja 2019, 22:37

Taki onObrazekObrazek

Dark Knight Rises


novibud
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:45
Lokalizacja: Włocławek
Auto: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
kolor: Dark Metal

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: novibud » 14 maja 2019, 5:22

Wielkie dzięki @rav za info, myślę, że inni forumowicze również z zaciekawieniem przeczytali Twój post. Ja sam miałem dylemat przy zakupie czy HT czy C4GP. U nie zdecydowało to, że miałem poprzedni model C4GP, który był przyjemniejszy wewnątrz, a ten nowy nie przypadł do gustu małżonce bo jest bardziej "plastikowy". Ogólnie jak dla mnie C4GP to bardzo fajne auto, gratuluję zakupu, super kolorek! No a ramki z tego wszystkiego są najfajniejsze :)

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: RedDevil » 14 maja 2019, 9:29

Oby dobrze się używało !!!

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: Lech » 14 maja 2019, 19:50

Dokładnie rok temu zrobiłem zamianę w drugą stronę: C4GP na Tucsona. Dzieci wyrosły to i rodzinny VAN stał się mniej potrzebny. Citroena miałem w poprzedniej wersji, więc i porównanie może trochę inne, bo i inna klasa i generacja. Aczkolwiek miał parę ficzerów, które były ciekawe:
- łopatki do zmiany biegów przy kierownicy; rozwiązanie zapożyczone ze sportowych samochodów i genialne w swej prostocie i używaniu
- automatyczna zmiana kąta położenia lusterek przy biegu wstecznym; można zdefiniować położenia tak, by np widzieć tylne koło przy cofaniu; no wiem, jest kamera w Tucsonie, ale to z lusterkami jest banalne i użyteczne
- automatyczne przełączanie obiegu powietrza na wewnętrzny przy biegu wstecznym; po prostu nie wąchamy swoich spalin :-)
- i j.w. przy uruchomieniu spryskiwaczy
- nawiewy tylnego rzędu w słupkach, z indywidualną regulacją

Co do tylnych siedzeń, to 3 oddzielne siedziska są świetnym rozwiązaniem gdy jadą 3 osoby. Każdy może sobie ustawić po swojemu, dopasować do fotelika dziecięcego itp. Jednak gdy z tyłu podróżują tylko 2 osoby, to tradycyjna kanapa jednak lepiej się sprawdza - nie trzeba siedzieć aż tak przytulonym do drzwi :-)
Generalnie bardzo dobrze wspominam C4GP. To świetny samochód, bardzo funkcjonalny. Wiążą się z nim dobre wspomnienia świetnych rodzinnych wyjazdów.
Miałem silnik 2.0 benzynowy 140KM i wraz ze skrzynią MCP sprawował się znakomicie i rozsądnie palił jak na tak ciężki pojazd.

Życzę Ci @rav miłego używania - będziesz zadowolony :-)

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: Julek » 16 maja 2019, 18:17

Szerokości @rav !

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: rav » 05 cze 2019, 19:36

Spalanie raczej wyższe niż w Tucsonie.
W trasie jest ok bo nawet do 6.5l. ale w mieście łyka od 8-10 wzwyż.
Średnia obecnie z dystrybutora to ok. 8,5l.

Podczas mycia zauważyłem natomiast, że jest bardziej , że tak powiem plastikowy od Koreańczyka jeśli chodzi o karoserię, a maska z kolei jest Alu.
Więc nieźle pokombinowali Francuzi przy projektowaniu. Spasowane ok ale wrażenie przy myciu, że jakoś delikatne

Dark Knight Rises


Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: C4 Grand Picasso- zamiana z Tucsona

Post autor: Lech » 06 cze 2019, 14:16

rav pisze:
05 cze 2019, 19:36
Spalanie raczej wyższe niż w Tucsonie.
W trasie jest ok bo nawet do 6.5l. ale w mieście łyka od 8-10 wzwyż.
Średnia obecnie z dystrybutora to ok. 8,5l.

Podczas mycia zauważyłem natomiast, że jest bardziej , że tak powiem plastikowy od Koreańczyka jeśli chodzi o karoserię, a maska z kolei jest Alu.
Więc nieźle pokombinowali Francuzi przy projektowaniu. Spasowane ok ale wrażenie przy myciu, że jakoś delikatne Obrazek

Dark Knight Rises
No to z plastikami i alu nic nie zmienili w stosunku do poprzedniej wersji. Maska alu, bardzo lekka, błotniki przednie plastikowe. Jak się pierwszy raz oparłem rozmawiając z kimś, to aż odskoczyłem, gdy poczułem jak się ugiął :-) Potem już uważałem.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków