Glosniki do domu

Na każdy temat
mafinek
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2018, 15:19
Auto: Tucson
kolor: White sand

Glosniki do domu

Post autor: mafinek » 04 lis 2018, 9:20

Witam szukam jakiegos audio do domu 2 kolumny i amplituner kwota niewielka 2500 max. Ktos ma jakies doswiadczenie w tej dziedzinie? Wstepnie myslalem na Tonsil maestro 2 i jakis amplituner ale sam nie wiem.

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Glosniki do domu

Post autor: Julek » 04 lis 2018, 11:30

W kwesti głośników to temat rzeka. Kiedyś znaczenie miala wielkość im wieksze tym lepiej. Dzisiaj mniejsze kolumny zagraja lepiej niz te dawniejsze wielkie.
Wybor kolumn zalezy od miejsca gdzie mają być postawione. Pomiedzczenie duże/male, jakie meble czy wykladziny są w pokoju.
Ogólnie przyjęta zasada to taka, że mając dobry sprzęt a kiepskie glosniki to nie zadziała to dobrze.
Najlepiej podjechać do mediamarkt lub salonu specjalizującego się w sprzedaży tego typu sprzętu i zrobić odsłuch.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: Glosniki do domu

Post autor: prodarek » 04 lis 2018, 11:44

Nie wiadomo jaki metraż, w ten cenie nie da się kupić nowego sprzętu nawet takiej podstawowej klasy starczyło by tylko na kolumny drugie tyle wzmacniacz, nie wiadmo też co będzie źródłem dźwięku. Jeśli 2500 to tylko używany.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Glosniki do domu

Post autor: rav » 04 lis 2018, 11:52

A ja tam w tej cenie nie będąc audiofilem ale i też bez nadepniętego ucha bym coś kupił :)

Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Glosniki do domu

Post autor: wojto89 » 04 lis 2018, 12:31

Jak masz w pobliżu sklep Denon (https://www.denon.pl/pl/home) to warto podejść do nich i się skonsultować. W Poznaniu oferują nawet usługę (darmową) przyjazdu do domu ze sprzętem, który Cię interesuje, podłączeniem tak, żebyś sprawdził czy w Twoim pomieszczeniu gra tak jak chcesz :)

Też nie jestem audiofilem, ale prezentacja w tym sklepie zrobiła na mnie wrażenie :)

mafinek
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2018, 15:19
Auto: Tucson
kolor: White sand

Re: Glosniki do domu

Post autor: mafinek » 04 lis 2018, 13:48

Wiecie co myslalem jeszcze nad alternatywa czyli kompromis i logitech z906 hmmm wiadomo nie to co klasowe glosniki ale tez nie mam wymagan niewiadomo jakich mkze zamisat wydawac kase a i tak moze zle zainwestuje kupic takie cos jak myslicie?

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Glosniki do domu

Post autor: rav » 04 lis 2018, 14:25

W tej cenie kupisz spokojnie jakieś kino chociażby z LG i będziesz zaskoczony graniem.


Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Glosniki do domu

Post autor: Julek » 04 lis 2018, 15:09

Zaloguj się na forum HDTV i wejdź w kategorię "kolumny".
Zawsze jak wybieram sprzęt (telewizor, słuchawki itd) korzystam z tego forum i się posilkuję. Kopalnia wiedzy i zawsze można spotkać życzliwe osoby orientujące się w temacie które chętnie doradzą.
Forum dostępne również z poziomu Tapatalka.
Jedno pewne... za kwotę 2 tysięcy nie kupisz nic nadzwyczajnego i to jeszcze w komplecie z amplitinetem. Przykre ale prawdziwe. Cudów nie ma...
Może rozważ zakup sprzętu używanego. Czasem można kupić prawdziwe perelki super w dużo nizszej cenie niż ze sklepowej półki. To tak samo jak ze sprzętem fotograficznym który powszechnie jest uznawany za drogi.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Glosniki do domu

Post autor: rav » 04 lis 2018, 15:33

Pytanie czego naprawdę oczekuje @mafinek bo za moment wyjdzie na to, że za kwotę 2500zl to brak czegokolwiek co gra, a tak nie jest.
Moje 5.1 kosztowało lata temu niecałe 2000zl k do dziś na dobrym filmie czy muzyce robi to co powinno- gra jak dla mnie bardzo dobrze.

Dla przykładu, ja na wielu koncertach mam w riderze L-Acoustics( K2 lub Kara za wielkie pieniądze) choć dla ogromnej liczby słuchaczy wystarczyłoby np. JBL czy nawet Pol Audio( na którym zresztą grane jest od groma pikników)

Dark Knight Rises


prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: Glosniki do domu

Post autor: prodarek » 04 lis 2018, 16:59

HDTV to forum sprzedawcy rtv bardzo moderowane posty blokowane/ukrywane ale z drugiej stronu blackninja proponuje najlepsze ceny na rynku.
Audiostereo forum tutaj możesz szukać pomocy, dalej jednak nie napisałeś co będzie źródłem dźwięku i jakie masz wymiary pomieszczenia nie zapomnij tego napisać.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków