Leasing

Na każdy temat
coolson
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2018, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI STYLE
kolor: Moon Rock

Leasing

Post autor: coolson » 29 mar 2018, 22:02

Koledzy! Musze wkrótce podjąć decyzję co do leasingu.
Mój dealer proponuje mi 2 opcję : jedna to oczywiście BGŻ BNP Paribas , druga to PKO BP ale oczywiście droższa o 2% przy zakupie i wykupie ,raty praktycznie identyczne .
Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami na temat leasingodawców ? Czy sens ma GAP leasingodawcy czy też zewnętrzny?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Leasing

Post autor: krisman » 29 mar 2018, 23:15

Moim zdaniem, GAP zewnętrzny dla klienta jest lepszy.
Mam w BNP i jakoś żyję 😉 ale umowa nie jest zbyt przyjaźnie napisana. Na razie miałem jeden zgrzyt, ale wyjaśnione i bez problemu wycofali się z "karnej" opłaty.
Info na email i tel. Na dobrym poziomie.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Leasing

Post autor: rav » 29 mar 2018, 23:26

Przy GAP-ie branym razem z leasingiem możesz jego koszt sobie również rozbić na raty i będzie on wówczas zawarty już w racie leasingowej. Przy braniu GAP-u osobno często trzeba od razu wyłożyć całą kwotę za niego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Leasing

Post autor: krisman » 29 mar 2018, 23:56

Jeśli nie w zewnętrznej firmie (które na ogół są tańsze)
"Należałoby także sprawdzić kto jest ubezpieczonym - leasingobiorca czy leasingodawca, bo to właśnie ubezpieczony będzie uprawniony do odbioru odszkodowania i będzie mógł nim dysponować, np.: w przypadku, kiedy odszkodowania AC i GAP spłacą zobowiązania z tytułu leasingu, a dodatkowo pozostanie jeszcze nadwyżka.

Alternatywne rozwiązania
Zawieranie ubezpieczenia GAP za pośrednictwem firmy, z którą zawiera się jednocześnie umowę leasingu ma jedną niezaprzeczalną zaletą - jest to po prostu bardzo wygodne, bo ledwie odczuwalna rata za ubezpieczenie zostanie doliczona do miesięcznej raty leasingowej. Warto jednak zauważyć, że na rynku istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia GAP na własną rękę. Co prawda składkę trzeba wtedy uiścić w całości za cały okres z góry, jednak ubezpieczenie takie może być sumarycznie tańsze oraz nie będzie do niego doliczony VAT, jak dzieje się to w przypadku zawarcia kosztu GAP w racie leasingu."
https://www.fmleasing.pl/porady/umiejet ... y-leasingu

coolson
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2018, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI STYLE
kolor: Moon Rock

Re: Leasing

Post autor: coolson » 31 mar 2018, 8:39

krisman pisze:
29 mar 2018, 23:15
Moim zdaniem, GAP zewnętrzny dla klienta jest lepszy.
Mam w BNP i jakoś żyję 😉 ale umowa nie jest zbyt przyjaźnie napisana. Na razie miałem jeden zgrzyt, ale wyjaśnione i bez problemu wycofali się z "karnej" opłaty.
Info na email i tel. Na dobrym poziomie.
krisman uważasz że powinienem zostać przy Paribas ?
Osobiście mam wrażenie że ich leasing jest OK mimo długiej tabeli opłat i nie ma ukrytych niespodzianek (szczególnie przy rozliczaniu dyskontu po kradzieży lub szkodzie całkowitej).
Zgadzam się że przyjazny nie jest ,ale który leasing jest? :lol: :lol: :lol: idąc dalej tym tropem to u wszystkich jest podobnie ,tylko nieco inaczej skonstruowane.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Leasing

Post autor: krisman » 31 mar 2018, 8:44

Nie mnie oceniać, mi oni pasują i wygodnie było plus rabat 2000zl który pokrył ew. droższe koszty. Ale są zapewne lepsze, mi się nie chciało dalej szukać.

coolson
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2018, 16:25
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI STYLE
kolor: Moon Rock

Re: Leasing

Post autor: coolson » 31 mar 2018, 8:57

Oki, podrąże jeszce temat ,ale na ten moment skłaniam się w stronę Paribas. Złożę jeszcze zapytanie o oferty do FM Leasing bo mam jeszcze trochę czasu.
https://www.fmleasing.pl/wyszukiwarka-leasingu.

Jednakże jesli Paribas daje 2k i pakiet dealerski bez dopłat to może okazać sie że ich leasing będzie najkorzystniejszy.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Leasing

Post autor: krisman » 31 mar 2018, 9:17

U mnie tak było ASO Hyundai na Tucsona dał dodatkowo 2k rabatu.

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Leasing

Post autor: Ato » 31 mar 2018, 10:38

Ja mam leasing w Aliorze. Na moment w którym kupowałem auta był najbardziej korzystny, ale to nie znaczy że teraz jest. Tym bardziej że oni wtedy chcieli się rozreklamować czy nawet dopiero wchodzili z usługą leasingu i były specjalne rabaty.
Gdybym miał wybrać ponownie zacząłbym od sumy wpłat w tym samym okresie, a potem analizował dodatkowe warunki czy opłaty.
incastis omnia incasta

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Leasing

Post autor: RedDevil » 31 mar 2018, 10:41

Ja mam masterlease, jest ok. Przy zakupie dostałem dodatkowe 5% rabatu.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków