Leasing

Na każdy temat
novibud
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:45
Lokalizacja: Włocławek
Auto: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
kolor: Dark Metal

Re: Leasing

Post autor: novibud » 12 paź 2018, 16:02

Krisman ma rację co do tego, że wg najnowszego, znowelizowanego projektu, który właśnie jest procedowany, będzie można odliczyć cały leasing jeśli auto jest poniżej kwoty 134529 zł netto (wcześniej miało to być tylko 50%). Natomiast na wydatki eksploatacyjne odpis w koszty 75% jeśli auto użytkuje się i prywatnie, i służbowo (też miało być 50%).

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Leasing

Post autor: krisman » 12 paź 2018, 16:21

Dokładnie, trzeba czytać wszystko łącznie z poprawkami, nie fragmenty 👍

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Leasing

Post autor: Julek » 12 paź 2018, 16:59

krisman pisze:Dokładnie, trzeba czytać wszystko łącznie z poprawkami, nie fragmenty Obrazek
Ale o granicy 134 tys wiadomo bo o tym mowi artykul do którego skrot przeslalem. Tego nie neguję !
Nie rozumiemy sie... Nie zależnie od tego że została ustalona kwota to przepisy dla wszystkich którzy posiadają auta firmowe i tak się zmieniają bo od 2019 nie odliczysz 100% kosztów takich jak paliwo, serwis itd i TO obowiązuje niestety wszystkich bez limitu !
Po prostu, nasze kochane Państwo tnie wszedzie gdzie się da. Ciekawe na co brakuje.
Wysłane przy użyciu Tapatalka

novibud
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:45
Lokalizacja: Włocławek
Auto: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
kolor: Dark Metal

Re: Leasing

Post autor: novibud » 24 maja 2019, 13:10

Właśnie zakończyłem leasing w BNP Paribas Leasing Services, czyli Hyundai Finance, wykupiłem auto. Moje refleksie o tym leasingu:
- ma minus: zaskoczenie opłatą 492 zł brutto (400 netto) za zakończenie leasingu (bez względu na przyczynę zakończenia umowy zawsze pobierają to na koniec), ogólnie przez ten cały czas obsługa trochę mało zaangażowana (chodzi o kontakt klienta z finansującym, dość ciężko się skutecznie skontaktować z leasingiem: czasami brak odpowiedzi na maile, nierzadko długie oczekiwanie na połączenie telefoniczne), mało przyjazna umowa (trudna w interpretacji, jak jest dobrze to OK, ale jest sporo zapisów mało korzystnych jakby coś nie poszło), wysokie opłaty za wszystkie czynności.
+ na plus: możliwość wykupienia na osobę fizyczną, w miarę przystępna cenowo oferta (chociaż nie najlepsza), wszystkie formalności w salonie.
Nie wiem, czy skorzystałbym drugi raz. Co prawda jest taniej w przy zakupie (u mnie z ceny auta zdjęto 2000 zł), ale podsumowując te wszystkie wydatki to i tak na rynku są oferty lepsze lub co najmniej porównywalne. Moje samopoczucie podczas leasingu związane z tym finansowaniem było mało komfortowe; np. zapis o tym, że mam tylko 3 dni na wykup po zapłacie ostatniej raty trochę mnie niepokoił. Ale ostatecznie już po wszystkim, chociaż trzeba było pilnować, bo błędów narobili i miałbym wykup na firmę!

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Leasing

Post autor: rav » 24 maja 2019, 13:37

Ja w Getinie jak wykupiłem przed czasem to za kwotę o ponad 3tys. wyższą niż ta którą podano mi gdy pytałem o wartość wykupu telefonicznie.
Chciałem wiedzieć za ile, a wyszło ostatecznie więcej :(
Pomimo podania innej kwoty przez doradcę, nie poczuwają się do winy twierdząc, że podał wartość bez jakiś tam opłat.

Dark Knight Rises


novibud
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:45
Lokalizacja: Włocławek
Auto: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
kolor: Dark Metal

Re: Leasing

Post autor: novibud » 24 maja 2019, 13:48

No to u mnie takich niespodzianek nie było, ja wykupiłem też chwilę przed czasem, ale w kwocie wyliczonej z harmonogramu spłat. Od Getina to na pewno bym wolał już to BNP, chociaż ciesze się, że mam już swoje a nie cudze auto :)

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Leasing

Post autor: krisman » 24 maja 2019, 13:58

@novibud, zerknij na priv

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


novibud
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:45
Lokalizacja: Włocławek
Auto: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
kolor: Dark Metal

Re: Leasing

Post autor: novibud » 24 maja 2019, 14:15

@krisman odpowiedź masz na privie ;)

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków