Telefony - jakie, dlaczego

Na każdy temat
Viki2000

Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: Viki2000 » 26 mar 2018, 17:26

Przypadkowo wywiązała się rozmowa między Tomkiem89 i mną.

Jestem od tamtego roku fanem Xiaomi, za świetne parametry, w zasadzie ma bebechy jak flagowiec, a można kupić za 900 zł, stosunek ceny do jakości jest idealny. Moźna zauważyć wiele takich wschodzących marek.
Telefon musi być metalowy, i to w zasadzie decyduje o zakupie, wcześniej miałem HTC M7.
Minusem są aparaty, do normalnego zrobienia zdjęcia nadają się, do czegoś powyżej nie bardzo.

Posiadam model Redmi Note 4 i już czekam, aż do Gdyni przypłynie następca czyli Redmi Note 5 Pro.

Obrazek

A jak u Was z tymi gadżetami ?

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 451
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: Ato » 26 mar 2018, 17:44

W pracy używam telefonu bardzo intensywnie. Korzystam z excela oraz google docs. Jedyne czego nie robię na telefonie to nie gram.
Od lat używam Samsunga. Najpierw był S2 po 3 latach kupiłem S5 a kolejne 2 lata S2 używał mój ojciec. S5 oddałem żonie i kupiłem premierowo S7, który mam do dziś i tak jak z samochodami u mnie - wygląda jak nowy. Żona używa to S5 który teraz ma już 4 lata i jedynie narzeka na baterię. Pewnie za rok oddam komuś świetnie działający jak nowy wyglądający 3 letni S7 i kupię S10 czy co tam będzie :)
Nigdy się nie zawiodłem.
incastis omnia incasta

miras2016
Posty: 317
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:51
Auto: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
kolor: Thunder Grey

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: miras2016 » 26 mar 2018, 17:47

Moje pociechy też katują Xiaomi :) (Redmi Note 3, Redmi Note 4, Redmi 4X) i są bardzo zadowoleni, szczególnie z czasu działania baterii.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: rav » 26 mar 2018, 17:50

Ja co prawda nie miałem Xiaomi, ale wiem co nieco o niej bo śledzę tą markę jeszcze zanim weszła na nasz rynek dzięki ABC Data
Kiedy się o to stało na początku była tylko dostępna w X-Kom, a później już ruszyli z bardzo wieloma dystrybutorami.
Teraz nawet salon firmowy mają w Krakowie- ponoć rozdawali 20 telefonów na otwarciu w cenie 49zł, więc biorąc pod uwagę walki w Lidlu to w Krakowie poszły chyba maczety w ruch :P
Smartfony mają przeróżne, ale każdy w sumie o bardzo imponujących parametrach, te flagowe to faktycznie najwyższa półka jeśli chodzi o podzespoły.
Wykonanie bajka- jak kilka miałem w rękach to faktycznie czuć, że się do tego aspektu też przykładają. Choć szkło na całości bywa ryzykowne, ale design podkreśla jak cholera.
Jedyny minus i powód, że wciąż nie mam smartfona tej marki to tak jak Viki2000 napisałeś, aparaty wypadają nieco gorzej na tle pozostałych flagowców.
Osobiście więc ponad roku temu zdecydowałem się na LG G4, a w tym planuję przesiadkę na G6 bo aparat na co dzień ma dla mnie duże znaczenia.
Rozważałem S7 lub S7 Edge bo są w dobrej cenie obecnie( poniżej 2tys) ale zakrzywiony ekran mnie zniechęca z uwagi na brak szkła na całość ekranu, a tak niechroniona część narożna może spowodować pajączka na ekranie i tego w sumie się boję.
Ponadto G6 ma mi zastąpić G4 i dać nieco lepsze bebechy plus ochronę IP

Ale fakt, że Xiaomi ma taką sprzedaż na świecie, że to aż dziw co zrobili w te kilka lat na tle innych firm, i jak doszli do ich poziomu. Szacunek :)

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: rav » 26 mar 2018, 17:52

Ato a masz jakąś receptę na zakrzywiony wyświetlacz?
Gdyby takowa była to bym się chętnie zastanowił i raz jeszcze zestawił go z G6 :)

maik30d
Posty: 69
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:54
Auto: 1.6 Tgdi MT
kolor: White Sands

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: maik30d » 26 mar 2018, 17:57

Ja posiadam Honor 7 ze względu na dobry aparat, jak na telefon oczywiście. Duży rozmiar matrycy i jasny obiektyw stosunkowo. Zadowolony jestem. Tym bardziej że zaliczył kilka kraks o asfalt i żyje już dwa lata ;) Żonie kupiłem Xiaomi Redmi 4x i poza aparatem i słabym wyświetlaczem (dla obeznanych w temacie) jest świetny !!!!! Działa płynnie, nigdy się nie zawiesił, mimo, że Żona czasem i 60zakladek ma w przeglądarce. I bateria.... Miodzio. Do 5dni trzyma. Normalnie 2-3 to standard. Xiomi to świetne telefony. Obrazek

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 451
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: Ato » 26 mar 2018, 17:57

Oczywiście, rav. Mam etui oryginalne SView Cover i po ponad 2 latach ekran jest w porządku. Etui tez ma 2 lata i tez jest w porządku choć to akurat dziwne bo powinienem już zajechać.
Telefon wypadł mi kilka razy z ręki i nic się nie stało.
incastis omnia incasta

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: krisman » 26 mar 2018, 18:03

Ja używałem nexus, SGs3 SGs5 i z piątki byłem mega zadowolony. Teraz mam budżetowy J5, żona wzięła trzy na firmę i tak się pozbyłem idealnie współpracującego z Hyundai Tucson em, S5 na rzecz badziewnego J5.
Myślę nad zmianą właśnie, bo irytuje mnie ten model. Niby wszystko ma w miarę ale źle działa automatyczne łączenie Hot spota wi fi przez apkę.

Viki2000

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: Viki2000 » 26 mar 2018, 18:22

Widzę, że marka Xiaomi nie jest nikomu obca. Bateria 4100mah wymiata, i to wielki atut tych telefonów. Aparat nie jest przeszkodą dla osób , które zdjęć nie robią ,lub robią 5 w miesiącu, lub nie są specjalnie wymagające, wszak do tego służy lustrzanka, a do filmów kamera.

Rynek telefonów jest tak wielki , taka różnorodność modeli, że ciężko wybrać odpowiedni, tak jak pisze np. Kris, J5 niby wszystko ma , ale jednak nie pykło z przyjaźnią.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Telefony - jakie, dlaczego

Post autor: rav » 26 mar 2018, 18:29

Ato chodzi Ci o etui klapke?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków