Auta z USA

Tomek89
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:52
Auto: Hyundai Tucson
1,& Crdi
kolor: Biały

Auta z USA

Post autor: Tomek89 » 20 maja 2018, 9:45

Nigdy nie miałem auta z USA, napiszcie jak wygląda sprawa sprowadzenia samochodu z za oceanu .
W Europie nie ma sprzedaży Hyundaia Sonaty 2017+
Znalazłem coś takiego na stronie amerykańskiej
https://www.carsforsale.com/vehicle/details/43200562
Dla mnie to auto jest mega , jakie opłaty trzeba byłoby jeszcze uiścić ?

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Auta z USA

Post autor: RedDevil » 20 maja 2018, 10:13

Przy galopującym w górę kursie dolara zaczyna być to coraz mniej opłacalne jakkolwiek na forum Wojto89 sprowadził Tucsona.

Podpytaj.

Tutaj wątek poboczny na ten temat.

viewtopic.php?f=22&t=205&share_tid=205& ... are_type=t

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Auta z USA

Post autor: wojto89 » 20 maja 2018, 13:29

Pytanie pierwsze czy chcesz auto nowe czy np. z aukcji ubezpieczyciela po wypadku. W pierwszym przypadku nie mam doświadczenia, w drugim przypadku mam całkiem spore bo moje auto dotarło do portu docelowego i wczoraj zostało wypakowane z kontenera 🙂

Jeżeli chodzi o opłaty to:
1) napewno cena zakupu auta
2) transport kontenerem, zależy z jakiego stanu zamawiasz, czy najpierw jest transportowany pociągiem, potem przeładowywany na statek itp. Podobno za wszystko sie płaci, każdy załadunek kontenera i wyładunek (np. na pociąg, potem z pociągu na płac w porcie, potem na statek, przeładunek w Niemczech na inny statek), raczej cieżko prognozować ile to wyjdzie w sumie. W przyszłym tygodniu mogę Ci dać znac ile mnie kosztował transport z Des Moines do Klaipedy na Litwie, bo w przyszłym tygodniu Litwini powinni mnie już podliczyć
3) VAT od zakupu, wiele firm sprowadzających auta poleci Ci sprowadzenie do Niemiec lub na Litwę, tam VAT naliczany jest od ceny zakupu na fakturze, w Polsce od średniej ceny auta w kraju. VAT naliczany jest raz w Europie wiec często bardziej opłaca sie to zrobić u naszych sąsiadów
4) akcyza- do opłacenia w naszym urzędzie celnym. Tu kolejna podpowiedz, zastanów sie jak bardzo zależy Ci na tym silniku 2,4. Akcyza w Polsce od aut o pojemności do 2 litrów to z tego co pamietam 3,6% a od auto powyżej 2 litrów to ponad 18%. Często bardziej opłaca sie ściągnąć mniejsza pojemność bo opłaty sa niższe
5) cło naliczane w porcie przez urząd celny kraju w którym znajduje sie port
6) koszt przystosowania auta do standardów europejskich: przerobienie czerwonych kierunkowskazów tylnich na pomarańczowe (nie zawsze, bo w stanach dopuszczalne sa i pomarańczowe i czerwone, ja np. w Tucsonie nie muszę), dorobienie lamp przeciwmgielnych tylnich, zmiana przednich lamp z symetrycznych na asymetryczne, ewentualne przerobienie nawigacji i menu na język polski

Napewno auto po małym wypadku bardziej sie opłaca niż nowe, ale to wszystko jest do przeliczenia. Jest sporo firm, które specjalizują sie w sprowadzeniu aut z za oceanu, z tym nie ma problemu.

Tu masz wstępny kalkulator:
http://www.samochodyzusa.com.pl/kalkulator/

Mogę tez podesłać strony z aukcjami jakbyś był zainteresowany.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Auta z USA

Post autor: RedDevil » 20 maja 2018, 13:33

Bardzo dobre podsumowanie.
Drobna uwaga, do tego dochodzi jeszcze temat gwarancji albo raczej jej brak.
Niewielu producentów honoruje gwarancję US w EU.

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Auta z USA

Post autor: wojto89 » 20 maja 2018, 13:51

Pisałem w tej sprawie do Hyundai Polska, z nowym z tego co rozumiem nie powinno byc problemu, ale jak moj jest z aukcji to według Amerykanów jest po szkodzie całkowitej i o gwarancji mogę zapomnieć.
Dziękujemy bardzo za Pana zgłoszenie.

W odpowiedzi na Pana pytanie pragniemy poinformować, że Gwarantem samochodu sprowadzonego z zagranicy jest dystrybutor kraju pochodzenia, w związku z czym samochód objęty jest gwarancją wówczas udzielaną przez dystrybutora. Zapisy w Książce Gwarancyjnej mogą się różnić w zależności od kraju pochodzenia samochodu. Gwarancja na samochody Hyundai obowiązuje przez cały okres, na jaki została udzielona przez Gwaranta. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, kiedy samochód uległ kasacji i ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą. Gwarancja obejmuje swoim zakresem pojazd i jest niezależna od zmiany właściciela, w związku z czym podlega przeniesieniu na kolejnego właściciela.
Oczywiście Autoryzowane Serwisy na terenie Polski oferują wykonanie przeglądów gwarancyjnych, a także ewentualnych napraw gwarancyjnych. Naprawy zostaną wykonane po uprzednim potwierdzeniu uprawnień gwarancyjnych u Gwaranta.
Pragniemy jednak zaznaczyć, że Autoryzowane Serwisy w Stanach Zjednoczonych korzystają z innych systemów diagnostycznych niż te stosowane w Europie, w związku z czym Autoryzowane Stacje Obsługi mogą nie mieć możliwości poprawnej diagnozy pojazdu.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.


Z poważaniem,


Zespół Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków