Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Keny
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2022, 20:18
Auto: TUCSON 1.7 CRDI
kolor: BIAŁY

Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Keny » 16 lis 2022, 19:45

Jedną z fajnych rzeczy w Tucsonie TL jest to, że jest rozbudowana instalacja elektryczna tzn. mam przedlifta i kupiłem sobie fotele skórzane wentylowane poliftowe (miałem zwykłe szmaty bez elektryki). I zastanawiałem się ile będę miał kombinacji aby wszystko uruchomić :?: Po zamontowaniu wszystko działało :shock: . Poszedłem dalej i zakupiłem panel klimatronika z funkcją wentylacji i podgrzewania kierownicy (w mojej wersji nie było podgrzewania kierownicy). Zamontowałem i .... działa wentylacja :D . Wszystko bez żadnych kodowań , dopisywania itp. Poszedłem dalej ... kupiłem kierownicę podgrzewaną polif. Po zdemontowaniu starej kierownicy okazało się, że nie ma pinów od podgrzewania kierownicy. Zakup tasmy (pająka) z tymi dodatkowymi pinami do podgrzewania kiery. Montaż i ... kiera grzeje (komunikat na wyświetlaczu też się uruchomił odnośnie tej funkcji). Także miłe zaskoczenie. Fajnie, że Hyundai pomyślał aby już przygotować instalację pod doposażanie. Myślałem jeszcze o fajnym gadżecie, który jest bardzo pomocny a ja go niestety nie mam, a mianowicie czujniku martwego pola. Ale tam już za dużo kombinacji (moduły itp.) i podejrzewam, że Hyundai tak daleko nie poszedł aby wyprowadzić instalację pod to doposażenie ;)

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: wojto89 » 17 lis 2022, 9:54

Nawet jakby była wiązka to bez odpowiedniej kalibracji nigdy by Ci to dobrze nie działało... :)

Keny
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2022, 20:18
Auto: TUCSON 1.7 CRDI
kolor: BIAŁY

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Keny » 17 lis 2022, 18:04

I dlatego odpuszczam temat ;-)

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Wyga » 22 lis 2022, 10:43

Keny pisze:
16 lis 2022, 19:45
Jedną z fajnych rzeczy w Tucsonie TL jest to, że jest rozbudowana instalacja elektryczna tzn. mam przedlifta i kupiłem sobie fotele skórzane wentylowane poliftowe (miałem zwykłe szmaty bez elektryki). I zastanawiałem się ile będę miał kombinacji aby wszystko uruchomić :?: Po zamontowaniu wszystko działało :shock: . Poszedłem dalej i zakupiłem panel klimatronika z funkcją wentylacji i podgrzewania kierownicy (w mojej wersji nie było podgrzewania kierownicy). Zamontowałem i .... działa wentylacja :D . Wszystko bez żadnych kodowań , dopisywania itp. Poszedłem dalej ... kupiłem kierownicę podgrzewaną polif. Po zdemontowaniu starej kierownicy okazało się, że nie ma pinów od podgrzewania kierownicy. Zakup tasmy (pająka) z tymi dodatkowymi pinami do podgrzewania kiery. Montaż i ... kiera grzeje (komunikat na wyświetlaczu też się uruchomił odnośnie tej funkcji). Także miłe zaskoczenie. Fajnie, że Hyundai pomyślał aby już przygotować instalację pod doposażanie. Myślałem jeszcze o fajnym gadżecie, który jest bardzo pomocny a ja go niestety nie mam, a mianowicie czujniku martwego pola. Ale tam już za dużo kombinacji (moduły itp.) i podejrzewam, że Hyundai tak daleko nie poszedł aby wyprowadzić instalację pod to doposażenie ;)
Czy robiłeś może zdjęcia, jak podłączyłeś grzanie foteli?
Jaki miałeś wcześniej panel?
Czy Klima automatyczna, czy manualną?
Ciekawe czy można tak zrobić z podgrzewaniem tylnej kanapy?

Keny
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2022, 20:18
Auto: TUCSON 1.7 CRDI
kolor: BIAŁY

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Keny » 24 lis 2022, 18:59

Miałem w oryginale podgrzewane fotele, wcześniej miałem panel bez wentylacji foteli i bez grzania kierownicy, klima automatyczna, nie wiem jak z podgrzewanym tyłem :?: A le z tego co widzę przynajmniej u mnie, instalacja była już wyprowadzona pod fotele z elektrycznym sterowaniem i wentylowaniem. Wymieniłem panel na taki co ma podgrzewane i wentylowane fotele i grzanie kierownicy i "odpaliło" bez jakiegokolwiek kodowania i kombinacji.

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Wyga » 03 gru 2022, 18:24

Keny pisze:
24 lis 2022, 18:59
Miałem w oryginale podgrzewane fotele, wcześniej miałem panel bez wentylacji foteli i bez grzania kierownicy, klima automatyczna, nie wiem jak z podgrzewanym tyłem :?: A le z tego co widzę przynajmniej u mnie, instalacja była już wyprowadzona pod fotele z elektrycznym sterowaniem i wentylowaniem. Wymieniłem panel na taki co ma podgrzewane i wentylowane fotele i grzanie kierownicy i "odpaliło" bez jakiegokolwiek kodowania i kombinacji.
Ciekawe czy takie coś można zrobić w aucie które nie ma oryginalnych grzanych foteli i zwykłą ręczną klimę.
Jestem ciekaw jaki kostki i z iloma kablami masz pod fotelem.

Keny
Posty: 14
Rejestracja: 09 lis 2022, 20:18
Auto: TUCSON 1.7 CRDI
kolor: BIAŁY

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Keny » 03 gru 2022, 23:29

Myślę, że temat zmiany manualnej klimy na klimatronic jest nierealny, no chyba, że zmienisz całą nagrzewnicę (klimatronik ma kilka siłowników sterujących klimatyzacją) i dodasz kilka czujników np. nasłonecznienia, zaparowania itp. Jeżeli chodzi o fotele , to u mnie kostki (wtyczki) przy fotelach były "pełne" tzn. wszystkie piny kostki posiadały przewody (nie było "pustych" pinów). Musisz zobaczyć jak wygląda u Ciebie kostka instalacji czy posiada wszystkie piny (bez pustych miejsc).

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: Wyga » 07 gru 2022, 16:52

Fotele niałeś wcześniej elektryczne, czy ręczne?

huanamaan
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2023, 15:35
Auto: Tucson 2.0 cvvt awd
kolor: Bordowy

Re: Doposażenie fotele podgrzewane i kierownica podgrzewana

Post autor: huanamaan » 16 kwie 2023, 15:03

Witam,stoje,przed podobną sytuacją, mianowicie mam z USA zwykła klimę manual bez grzania tyłka, a w fotelach znalazłem kable idące do siedziska, jeżeli znajdę dodatkowe kable za panelem sterowania to chyba też mogę się doposażyć?

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków