Radio z USA 2018?Radio już przestrojone. Nowy SOFT 200313 wgrany- BlueLink w Polsce nie działa...Działamy dalej......

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: wojto89 » 17 sty 2020, 21:42

stagraczynski pisze:
17 sty 2020, 20:41
Nie wyciągnąłem radia i nie szukałem karty sim Do blue link. A myślicie że dało by radę uruchomić to w Polsce?
Raczej nie, ale jakby dało radę dobrać się do karty sim to chętnie bym sprawdził :P

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: stagraczynski » 17 sty 2020, 22:32

wojto89 pisze:
17 sty 2020, 21:42
stagraczynski pisze:
17 sty 2020, 20:41
Nie wyciągnąłem radia i nie szukałem karty sim Do blue link. A myślicie że dało by radę uruchomić to w Polsce?
Raczej nie, ale jakby dało radę dobrać się do karty sim to chętnie bym sprawdził :P
BlueLink jest chyba z mapą nawigacji połączony. karty nie należy szukać w lusterku?

Tak poza tematem: Rozebrałem środek auta praktycznie do "zera" od tyłu do samej deski i powiem że jest tragicznie jeżeli chodzi o jakąkolwiek konserwację. Nie ma żadnej konserwacji profili zamkniętych czy nadkoli nie ma nawet otworów technicznych gdzie można by zakonserwować auto, wszędzie goła blacha która po paru latach na pewno będzie rdzewieć... Mimo że udało mi się wszystko rozebrać bez uszkodzeń to sądzę że jakość materiałów jest słaba a prostota budowy polega tylko na posiadaniu śrubokrtęta krzyżakowego, klucza 10 i chyba 16? oraz łopatek plastikowych do podważania, następnie wystarczy zlokalizować zatrzaski posługując się fotkami z allegro....

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: mexxmen30 » 18 sty 2020, 12:56

Panowie dlaczego bluelink miał by być z kartom SIM to jest program do połączenia z telefonem i zbieraniem różnych informacji nie zbyt wiem dla kogo potrzebnych tu macie dwa linki:


https://youtu.be/Fs7kr48QEvE


https://youtu.be/3HNSQOjTix8

U mnie po odpaleniu auta wypisuje bluelink ale nigdzie nie ma ikony aby wejść i coś uruchomić i chyba przy najbliższej wizycie w serwisie będę to reklamował bo i tak po akcji naprawczej radia nie działa pogoda parkingi i te ich pierdoły płaci się wpiz........u za sprzęt orginalny który nie działa .

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: mexxmen30 » 18 sty 2020, 12:58

Dodam że karty SIM w aucie są potrzebne do przycisku SOS .


Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: Lech » 18 sty 2020, 17:13

stagraczynski pisze:
17 sty 2020, 20:41

Tak. licznik będzie przeprogramowany na kilometry.

Nie wyciągnąłem radia i nie szukałem karty sim Do blue link. A myślicie że dało by radę uruchomić to w Polsce?

Słyszałem, że ktoś w Polsce opanował to przeprogramowanie. Niestety słyszałem również, że to nie do końca działa, bo źle wskazuje i nie do końca przelicza. To było jakiś czas temu. Może już to opanowali. Ciekaw jestem Twojej opinii.
Co do Bluelink, to w zeszłym roku czytałem, że Hyundai chciał tą usługę uruchomić również w Europie. Pierwszy kraj - Niemcy.
Nie sądzę, by dało uruchomić się to u nas w kraju, nawet po wymianie karty SIM. Podejrzewam, że jest simlock w modemie założony. Trzeba by grzebać w jego firmware, a to już poważniejsza sprawa.

stagraczynski
Posty: 100
Rejestracja: 10 lis 2019, 15:24
Auto: 1.6 T-GDI, AWD, LIMITED Ultimate Package
kolor: dazzling white

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: stagraczynski » 18 sty 2020, 22:25

Lech pisze:
18 sty 2020, 17:13
stagraczynski pisze:
17 sty 2020, 20:41

Tak. licznik będzie przeprogramowany na kilometry.

Nie wyciągnąłem radia i nie szukałem karty sim Do blue link. A myślicie że dało by radę uruchomić to w Polsce?

Słyszałem, że ktoś w Polsce opanował to przeprogramowanie. Niestety słyszałem również, że to nie do końca działa, bo źle wskazuje i nie do końca przelicza. To było jakiś czas temu. Może już to opanowali. Ciekaw jestem Twojej opinii.
Co do Bluelink, to w zeszłym roku czytałem, że Hyundai chciał tą usługę uruchomić również w Europie. Pierwszy kraj - Niemcy.
Nie sądzę, by dało uruchomić się to u nas w kraju, nawet po wymianie karty SIM. Podejrzewam, że jest simlock w modemie założony. Trzeba by grzebać w jego firmware, a to już poważniejsza sprawa.
No właśnie będę próbował jak licznik będzie się spysywał po przeprogramowaniu. Do tego zmieniam tez tarcze bo z USA jest do 260 a w europie do 240 to może przez wyskalowanie były błędy.

Co do BlueLink to na razie załatwiam temat przepisania VIN z poprzedniego właściciela do mojego konta na stronie MyHyundai.com . Muszę im dosłać parę kser dokumentów. Jak już będę miał to zrobione o będę badał temat aktualizacji i właśnie blue link( widzę że na tel dostępne są dwie apki, na usa i na europę) ale myślę że bez uruchomienia map europy nic nie ruszy. Z drugiej strony mam jeszcze ponad 1,5 roku darmowego BlueLinka które pewnie działa tylko w USA :lol: :lol: :lol: to trzeba kożystać :lol: :lol: :lol:

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej

Post autor: Lech » 19 sty 2020, 8:40

wojto89 pisze:
17 sty 2020, 21:42
stagraczynski pisze:
17 sty 2020, 20:41
Nie wyciągnąłem radia i nie szukałem karty sim Do blue link. A myślicie że dało by radę uruchomić to w Polsce?
Raczej nie, ale jakby dało radę dobrać się do karty sim to chętnie bym sprawdził :P
Jest jeszcze jedna możliwość: tam jest eSIM. I to jest bardzo prawdopodobne, bo w tym sprzęcie z definicji nie ma potrzeby wymiany kart, po co więc dawać klasyczną, w złączu. Nie ma więc mowy o wymianie.

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej... BlueLink

Post autor: Sander » 20 sty 2020, 8:19

@stagraczynski @boban61 Bez wymiany "panelu" ? ile taka przyjemnosc? I gdzie trzeba jechac ^^

boban61
Posty: 73
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:59
Auto: 2016 Hyundai Tucson Limited with Ultimate Package
kolor: Polar White

Re: Radio z USA co to za model i co tu można podziałać? radio już przestrojone. Działamy dalej... BlueLink

Post autor: boban61 » 23 sty 2020, 21:57

450 zł, Poznań.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków