Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

djsun
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:14
Auto: 1,6 tgdi
kolor: Zloty

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: djsun » 09 lis 2020, 18:02

Już wiem że mam bardzo stare firmware, więc chcę zaktualizować navi w pierwszej kolejności. Kwestia który firmware będzie dobry do mojego auta. Czy mogę wgrać ten z 30tej strony wątku. Rozumiem że jest on do stacji od 2015

djsun
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:14
Auto: 1,6 tgdi
kolor: Zloty

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: djsun » 09 lis 2020, 18:13

Tego nie wiem. Firmware na pewno jest do zmiany

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: wojto89 » 09 lis 2020, 18:25

No właśnie musisz sie upewnić, bo jak masz Android Auto to masz stacje na androidzie, a wcześniejsze te od 2015 były na windowsie wiec nie będzie pasowało...

W sumie to jak aktualizacja nie będzie pasowała do Twojej stacji to nie dasz rady jej zainstalować, wiec może poprostu popróbuj różnych 🙂

surfer
Posty: 28
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:13
Auto: 2.0CRDI 6AUT 4x4
kolor: czarny

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: surfer » 09 lis 2020, 18:48

Taka informacja dodatkowa, bo z pierwszego posta to tak nie wynika
Struktura katalogów z mapami ma wyglądać jak niżej
- folder LGENavi
-- folder LIMF
--- pliki
--folder TDP
---pliki
u mnie, gdy miałem 2 foldery nie chciało ruszyć
Dodatkowo musiałem skopiować z mojej oryginalnej karty 2 pliki MAPMODULE.bin oraz AUTHKEY.INF,. Wtedy mapa zaczęła być widoczna przez navi.

djsun
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:14
Auto: 1,6 tgdi
kolor: Zloty

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: djsun » 10 lis 2020, 15:51

Nowe mapy prawdopodobnie będą z października. Może ktoś będzie w ich posiadaniu i się podzieli
Ostatnio zmieniony 21 lis 2020, 20:29 przez djsun, łącznie zmieniany 2 razy.

surfer
Posty: 28
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:13
Auto: 2.0CRDI 6AUT 4x4
kolor: czarny

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: surfer » 10 lis 2020, 21:01

djsun pisze:Poszło bez problemu w moim przypadku więc się podzielę

Tutaj mapy i soft na 2020 do mojej navi. W mapie Jest apka do odpalenia android auto

https://[ciach-admin, na prośbę autora]

W sumie wypakowujemy najpierw soft na czysty pendrive w formacie fat32 potem już na docelową kartę mapę oczywiście po ponownym jej formacie...

Oczywiście wszystko musi być wypakowane z katalogów jeżeli takie są, tak jest zawsze przy aktualizacji.

Wiem że w październiku wyszły nowe mapy. Te wyżej są z kwietnia

Działa wszystko o niebo lepiej. Zero zwiech wszystko płynnie apki włączają się bez problemu
Zaznacz wyraźnie że to jest do stacji na Androidzie.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: mexxmen30 » 11 lis 2020, 10:35

djsun pisze:
10 lis 2020, 15:51
Poszło bez problemu w moim przypadku więc się podzielę

Tutaj mapy i soft na 2020 do mojej navi. W mapie Jest apka do odpalenia android auto


W sumie wypakowujemy najpierw soft na czysty pendrive w formacie fat32 potem już na docelową kartę mapę oczywiście po ponownym jej formacie...

Oczywiście wszystko musi być wypakowane z katalogów jeżeli takie są, tak jest zawsze przy aktualizacji.

Wiem że w październiku wyszły nowe mapy. Te wyżej są z kwietnia



Możesz zapodac fotę jakie teraz masz wersję oprogramowania itp , z tego co ja zauważyłem to masz tą samą wersję co ja na Androidzie 4 Gen. A ten link z oprogramowaniem i mapami ma opis że do 5 Gen. Jak teraz wchodzisz do menu serwisowego ?
Działa wszystko o niebo lepiej. Zero zwiech wszystko płynnie apki włączają się bez problemu
Ostatnio zmieniony 22 lis 2020, 10:46 przez mexxmen30, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: mexxmen30 » 11 lis 2020, 16:28

djsun wgrałem oprogramowanie i mapy z twojego linku wszystko poszło sprawnie .
Pendrive musi być co najmniej 32g nie trzeba formatować go w fat32 u mnie nie było takiej możliwości i format poszedł w exefat natomiast kartę orginalna sformatowalem w fat32 .
W.moim przypadku oprogramowanie zmieniło się z eur.sop.100 na eur.sop.112 i oczywiście mapy .
Natomiast aktualizacja na pewno nie ingeruje w sama stacje bo ustawienia wszystkie zostały po staremu do tego dalej nie mogę przykładowo sprawdzić pogody (POI) dalej wypisują skontaktuj się z dilerem ! Więc musi być bardziej skomplikowana aktualizacja jednostki po której trzeba ustawiać stacje radiowe jak ma być dźwięk rozprowadzany po głośnikach itp itd .

djsun
Posty: 12
Rejestracja: 08 lis 2020, 21:14
Auto: 1,6 tgdi
kolor: Zloty

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: djsun » 11 lis 2020, 17:12

Cieszę się że pomogłem ale exfat obsługuje też fat32 i tak go pewnie system wykrywa. POI nie sprawdzisz bo pewnie ograniczone jest to do kraju. U mnie po tej aktualizacji dopiero stacja zaczęła działać bo wcześniej non stop się zawieszało. Auto mam od kilku dni także muszę mieć trochę czasu żeby się pobawić softem. Nie mam już tych plików z softem ale chyba widziałem tam pliki exe więc jest on do stacji na Windzie tylko do androida jest emulator

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: mexxmen30 » 11 lis 2020, 17:43

djsun pisze:
11 lis 2020, 17:12
Cieszę się że pomogłem ale exfat obsługuje też fat32 i tak go pewnie system wykrywa. POI nie sprawdzisz bo pewnie ograniczone jest to do kraju. U mnie po tej aktualizacji dopiero stacja zaczęła działać bo wcześniej non stop się zawieszało. Auto mam od kilku dni także muszę mieć trochę czasu żeby się pobawić softem. Nie mam już tych plików z softem ale chyba widziałem tam pliki exe więc jest on do stacji na Windzie tylko do androida jest emulator
Na pewno to co umieściłeś jest na Androida ja też mam z grudnia 2017 i działa .
Co do POI to u mnie co aktualizacja w serwisie to albo działa albo nie - przypuszczam że może być to do ogarnięcia w ukrytym menu inżynieryjnym tylko ciężko się po nim poruszać jak większość jest po koreańsku nie wiadomo co odznaczyć żeby czegoś nie spieprzyć .POI na pewno są brane z nawigacji i GPS.
Jak wgrałem z pendrive oprogramowanie to nie widział mojej karty z nawigacją szkoda że nie zapisałem przed wgraniem samych mam z twojego linku ciekawe czy by widział je tak czy siak trzeba wszystko wgrać naraz z twojego linku .
Nie miałem już czasu wejść w menu inżynieryjne może też sprawdź u siebie przy okazji co tam masz odhaczone

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków