Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 29 kwie 2019, 14:28

Przesle dwa maile przyslane przez HMP tak dla informacji.

Szanowny Panie,


Serdecznie dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland.


W nawiązaniu do przesłanego przez Pana zgłoszenia z dnia 28.04.2019, o treści: "Witam chcialem zasiegnac informacji dotyczacej bezterminowej aktualizacji nawigacji w programie LifeTime MapCare , na stronach internetowych i w salonie przy zakupie samochodu szczycicie sie darmowa aktualizacja przez 10 lat a w rzeczywistosci gdy udaje sie do salonu po nowa aktualizacje,dowiaduje sie ze nie moge zaktualizowac jej teraz za darmo a dopiero przy platnym przegladzie.ktory mam dopiero w styczniu 2020 r. tak wiec musze czekac caly rok na aktualizacje? to chyba jakas kpina.Do tego mily pan z serwisu oznajmia mi iz moge to zrobic poza platnym przegladem ale to kosztuje 150 zl. to ja sie pytam czy aktualizacja w koncu jest darmowa i w kazdym dowolnym momencie czy tylko bajki w reklamach i salonach ludziom opowiadacie.Z gory dziekuje za odpowiedz.", informujemy, iż Pana zgłoszeniu został nadany następujący numer sprawy: HMP0127535.


Uprzejmie informujemy, że Autoryzowane Stacje Obsługi dokonują aktualizacji, kiedy mają dostęp do nowych map wyprodukowanych i udostępnionych przez firmę zewnętrzną dostarczającą oprogramowanie do nawigacji fabrycznych dla samochodów naszej marki. Hyundai Motor Poland nie jest producentem nawigacji, w związku z czym nie wydaje aktualizacji map, a co za tym idzie nie ma wpływu na dostępność kolejnych aktualizacji.
Mapy są aktualizowane zgodnie z ustaleniami producenta dla danego systemu – najczęściej raz w roku, przy czym producent map udostępnia je w różnych miesiącach danego roku. Wynika to z braku jest technicznych możliwości wprowadzania wszelkich zmian w czasie rzeczywistym.
Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej http://www.hyundai.pl/Serwis/Aktualizacje_nawigacji/ bezpłatną aktualizację nawigacji można wykonać podczas przeglądu w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai, w samochodach produkowanych od 2010 roku w Europie i wyposażonych w fabryczny system nawigacyjny. Serwisy wykonują taką usługę bezpłatnie także podczas innych płatnych usług.
Wierzymy, że powyższe informacje są dla Pana satysfakcjonujące.


Z poważaniem,


Zespół Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland
Olsztyn

geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 29 kwie 2019, 14:29

Witam.
Tak naprawde to niczego sie nie dowiedzialem,prosze napisac jasno czy moge aktualizowac oprogramowanie w dowolnym momencie jak tylko wyjdzie nowa aktualizacja za darmo ,nie czekajac na przeglad techniczny lub inne platne uslugi.

1-Tak moge aktualizowac w dowolnym momencie za darmo poza terminami przegladow technicznych,nie placac 150 zl. jak to zaoferowal mi salon w Olsztynie.
2-Nie nie moge,darmowe aktualizacje obowiazuja tylko przy platnych przegladach w iinym przypadku jest to usluga platna.

Prosze okreslic sie jasno bez zadnych nie domowien i administracyjnych belkotow.I prosze napisac co z aktualizacjami po skonczonym okresie gwarancyjnym samochodu.
Olsztyn

geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 29 kwie 2019, 14:30

I to ostatnia odpowiesz HMP

Szanowny Panie,


W nawiązaniu do Pana wiadomości, uprzejmie informujemy, że bezpłatną aktualizację nawigacji można wykonać podczas przeglądu lub innej płatnej usługi w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai, w samochodach produkowanych od 2010 roku w Europie i wyposażonych w fabryczny system nawigacyjny. Jest to nieograniczona ilość aktualizacji przez okres do 10 lat.


Z poważaniem,


Zespół Centrum Obsługi Klienta Hyundai Motor Poland
Olsztyn

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: krisman » 29 kwie 2019, 17:49

Bełkot.
W linku który Ci przesłali NIGDZIE nie ma mowy że usługa jest darmowa Tylko przy płatnej usłudze w ASO
Jest zaś, "bezproblemowa dla klienta bo MOŻE ją wykonać przy okazji przeglądu" MOŻE nie oznacza, że musi tylko wtedy!
I dalej czytamy:
Czy mogę zaktualizować mapy samemu?

"Aktualizacja w ramach pakietu Lifetime MapCare odbywa się w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Najbliższy ASO możesz znaleźć tutaj: www.hyundai.pl/Znajdz_dealera/

Ile razy mogę zaktualizować mapy?

Pakiet Lifetime MapCare przewiduje nieograniczoną ilość aktualizacji przez okres do 10 lat."
Tucson na darmową przez lat 7.

geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 29 kwie 2019, 18:16

krisman pisze:
29 kwie 2019, 17:49
Bełkot.
W linku który Ci przesłali NIGDZIE nie ma mowy że usługa jest darmowa Tylko przy płatnej usłudze w ASO
Jest zaś, "bezproblemowa dla klienta bo MOŻE ją wykonać przy okazji przeglądu" MOŻE nie oznacza, że musi tylko wtedy!
I dalej czytamy:
Czy mogę zaktualizować mapy samemu?

"Aktualizacja w ramach pakietu Lifetime MapCare odbywa się w Autoryzowanej Stacji Obsługi Hyundai i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Najbliższy ASO możesz znaleźć tutaj: www.hyundai.pl/Znajdz_dealera/

Ile razy mogę zaktualizować mapy?

Pakiet Lifetime MapCare przewiduje nieograniczoną ilość aktualizacji przez okres do 10 lat."
Tucson na darmową przez lat 7.
Dokladnie belkot i do tego nie potrafia sie okreslic czy w koncu darmowa czy platna , widac wszystko zalezy od ASO ,normalnie walka z wiatrakami.:)
Olsztyn

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: krisman » 29 kwie 2019, 20:59

Jest taka instytucja jak Rzecznik praw konsumenckich, jeśli tylko Ci się chce, to sprawa moim zdaniem "prosta jak świński ogon". Przy okazji, haczy to trochę o przepisy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji w reklamach.
Jeszcze raz podkreślam, że nigdzie nie ma napisane o warunkach aktualizacji (przy płatnej usłudze) jest tylko sugestia, że można to zrobić podczas przeglądu, nic więcej.
Ale i na to jest odpowiedź.bo Hyundai zagwarantował nam DARMOWE PRZEGLĄDY dodatkowe, ale dalej to jest PRZEGLĄD i z takiego "myku" skorzystał @mafinek i NAVI zaktualizował.



cudek
Posty: 2
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:49
Auto: 1,7CRDi 6MT
kolor: MOON ROCK

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: cudek » 30 kwie 2019, 22:52

Witam,

Dziś podczas przeglądu zaktualizowano mi oprogramowanie. Niestety po tej akcji radio nie wyświetla logo stacji, uruchomienie trybu diagnostycznego starym kodem nie działa, instalator RadioLogos, ShowWindows nie startują. Miał ktoś może podobny problem? Udało się komuś to przeskoczyć ?

Wersja oprogramowanie 20.183
Wersja oprogramowani wew.: 20.140

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: RedDevil » 30 kwie 2019, 22:57

U mnie to samo.
Tymczasowo odpuściłem.

prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: prodarek » 01 maja 2019, 9:02

No to robicie coś źle.

https://ufile.io/fha4230e
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019, 22:44 przez prodarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: RedDevil » 01 maja 2019, 11:06

A ty czasami nie masz Android?

A niby co takiego mamy źle robić.
1. Pobieram pliki.
2. Rozpakowuję pliki.
3. Mam czystą kartę SD-32GB format FAT 32.
4. Kopiuję zawartość rozpakowanej zawartości na SD.
5. Idę do auta i podmieniam karty.
6. Uruchamiam navi i nic się nie dzieje. Pojawia się komunikat jak w poście wyżej.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków