Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

bogart66
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2018, 13:13
Auto: 2.0 CRDi 185KM
kolor: Gray

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: bogart66 » 28 kwie 2019, 19:03

Aktualizowałem w Krakowie, panowie zrobili to szybko, bezboleśnie i bezpłatnie. W dodatku nie było to robione podczas przeglądu tylko przed wyjazdem na urlop. Więc trzeba zapytać Pana żeby ci pokazał punkt w umowie mówiący że nie można tego zrobić wtedy kiedy ty potrzebujesz.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: RedDevil » 28 kwie 2019, 19:04

Bzdury. Na stronie HMP nic takiego nie ma.
Idź do innego salonu plus napisz do HMP i opisz tą sytuację. Najlepiej z podaniem imienia nazwiska tej osoby co ci to powiedziała.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: RedDevil » 28 kwie 2019, 19:05

Aha przeglądy możesz mieć raz na rok w gdi a aktualizacja przynajmniej raz do roku.

geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 28 kwie 2019, 19:35

RedDevil pisze:
28 kwie 2019, 19:04
Bzdury. Na stronie HMP nic takiego nie ma.
Idź do innego salonu plus napisz do HMP i opisz tą sytuację. Najlepiej z podaniem imienia nazwiska tej osoby co ci to powiedziała.
Do HMP juz napisalem moze sie jutro odezwa, mam wolny tydzien wiec chetnie sie czyms zajme, a z nazwiskiem goscia bedzie trudno bo na tym fakcie sie nie skupilem i nie wiem z kim rozmawialem.Do innego salonu chetnie bym zawital ale w Olsztynie tylko jeden a inne w okolicy to z minimum 100 km. na majowke mialem nad morze jechac i myslalem zeby do gdanska zawitac ale pogoda zawiodla :)
Olsztyn

geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 28 kwie 2019, 19:43

bogart66 pisze:
28 kwie 2019, 19:03
Aktualizowałem w Krakowie, panowie zrobili to szybko, bezboleśnie i bezpłatnie. W dodatku nie było to robione podczas przeglądu tylko przed wyjazdem na urlop. Więc trzeba zapytać Pana żeby ci pokazał punkt w umowie mówiący że nie można tego zrobić wtedy kiedy ty potrzebujesz.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Zazdroszcze ci bo wlasnie o taka obsluge mi chodzilo i na to liczylem,szybko i bezbolesnie ,szczegolnie ze jak ty wybieram sie na urlop i nowe mapki by sie przydaly a tu doopa :)
Olsztyn

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: krisman » 28 kwie 2019, 20:29

W Szczecinie zero problemów, bez umawiania się w obu ASO

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: krisman » 28 kwie 2019, 20:32

Podpowiem Ci, że skoro nie chcą wgrać, to jest coś takiego, jak darmowy przegląd raz w roku. Dla ASO to kasa i wtedy zapewne Ci zaktualizują z większą chęcią, tylko zaznacz, że zrobisz u nich ten przegląd pod warunkiem aktualizacji.
A aktualizację warto wgrać w całości, bo efekt nowego firmware radia jest taki, jakby dołożyli Subwoofer

Edit: A co do zapisu na stronie Hyundaia, to każdy prawnik z nimi wygra. Tam nic nie ma, że tylko przy Przeglądzie, a "możesz to zrobić przy przeglądzie" w domyśle dla twojej wygody. "nieograniczona ilość aktualizacji, nawet do 10 lat (u nas 7)
Jednym słowem," dymanko" sobie urządzają.


Awatar użytkownika
kik
Posty: 143
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:37
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: weit sand

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: kik » 28 kwie 2019, 21:20

Hmm za bystry w dziedzinie elektroniki nie jestem ale aktualizacje od dnia "urodzin" Tucsona tj. 2016 rok robię sam korzystając z pomocy kolegów na forum. Szkoda mi czasu na serwis.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: krisman » 29 kwie 2019, 9:03

Tak zgadza się, to proste zadanie, ale ja chciałem sprawdzić, czy coś się zmieniło w warunkach aktualizacji ( tak jak w tym temacie niektóre osoby opisują) i czy w ogóle będzie jakaś gadka o płaceniu, bo w tym momencie podziękował bym takiemu serwisowi za "współpracę". Na szczęście bez niespodzianek i dalej mają klienta.

Tak na marginesie, ciekawe jak jest w Kia w tym temacie?



geon
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:56
Auto: 1.6 GDI
kolor: Polar White

Re: Aktualizacja map i radia w Hyundai Tucson

Post autor: geon » 29 kwie 2019, 14:26

Dostalem odpowiedzi z HMP niestety nie mam dobrych wiesci otoz HMP obstaje przy aktualizacjach darmowych tylko przy przegladach na pytanie co z aktualizacjami po okresie gwarancyjnym odpowiedzi nie bylo.Suma sumarum wychodzi na to ze aktualizacje mamy do momentu kiedy bedziemy serwisowac samochod w aso.
Olsztyn

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków