WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

pppan21
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2019, 20:05
Auto: 1.6 T-GDi 7 DCT
kolor: White Sand

WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: pppan21 » 25 mar 2019, 14:45

Postanowiłem podzielić się z grupą swoim pozytywnym doświadczeniem.

O tym, dlaczego warto mieć WiFi w Tucsonie - napiszę oddzielny post, mam nadzieję, że uzupełnicie moje propozycje.

Teraz o tym, jak zorganizowałem sobie WiFi w Tucsonie. Żeby uniknąć niepotrzebnych kabli zasilających - wybrałem modem/router, który jest umieszczony na stałe w gnieździe USB. W ten sposób - włączając silnik - włączamy zasilanie modemu i po minucie mamy WiFi w całym samochodzie. Dodatkowe anteny nie są potrzebne - zasięg jest wystarczający (oczywiście na pewno są w kraju miejsca, gdzie ekranowany przez karoserię modem straci zasięg).

Model, jaki wybrałem - to "Modem/Router USB Huawei E8372h". Nie podaję linka, żeby uniknąć posądzeń o reklamę. Mozna tez wyszukać "modem ZONG" chociaż można trafić na wersje nie obsługujące polskich częstotliwości . W popularnych portalach ogłoszeniowych jest wiele ogłoszeń sprzedaży tego modelu w cenie okolo 150 PLN, więc nie zamawiałem modemu w Chinach. Mam dzięki temu polską fakturę, gwarancję itp. i pewność, że obsługuje polskie częstotliwości.

Do modemu potrzebna jest oczywiście karta GSM z pakietem internetu. Na początku korzystałem z Virgin Mobile, ponieważ ta sieć miała darmową ofertę. Tak - zupełnie darmową - 0 PLN za 30 minut, 30 smsów i 300 MB. I te 300 MB wystarczało mi bezproblemowo do nawigacji w Tucsonie. Obecnie - Virgin Mobile pozwala za 15 PLN miesięcznie mieć 1GB danych (a każde następne 1GB za 1 PLN), ale na pewno każdy wybierze najlepszą dla siebie ofertę opreratorów. To nie było celem tego posta.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: krisman » 25 mar 2019, 16:18

A nie prościej włączyć udostępnianie bezpośrednio z telefonu? Czy Twoja stacja nie ma takiej możliwości?

novibud
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2018, 20:45
Lokalizacja: Włocławek
Auto: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
kolor: Dark Metal

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: novibud » 25 mar 2019, 16:40

Lepszy modem do auta to Huawei CarFi E8377s-153. To jest dedytowany model do aut, dodatkowo ma wejście USB. Dobra antena. Fajne rozwiązanie, jeśli nie chce się lub nie może korzystać z udostępnienia łącza z telefonu. Modem dostępny w PL, koszt podobny, a jest naprawdę fajny, sam mam taki i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
firefighter1
Posty: 216
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:58
Auto: 1.6 GDI
kolor: Silver

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: firefighter1 » 27 mar 2019, 0:10

U mnie po odpaleniu silnika po wykryciu BT samochodu startuje hotspot w telefonie, gdybym miał wszystko w telefonie wyłączone mam naklejkę NFC na konsoli, dotykam i wszystko w trymiga połączone.

pablo
Posty: 35
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:25
Auto: 1,6 GDI
kolor: micron gray

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: pablo » 27 mar 2019, 9:57

A jaką masz apkę uruchamającą hotspot? Jest coś takiego jak Hyundai Acsess Point ale nie mogę jej znaleźć w jakimś wiarygodnym źródle.
A ta naklejka to co to jest?

prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: prodarek » 27 mar 2019, 10:15

Możesz użyć każdej apki która pozwala zautomatyzować czynności w telefonie tasker,automate,MacroDroid i ustawić scheamt typu że jeśli telefon przechodzi w tryb połączenia bt z autem ma wyłączyć w tel hotspota.

pablo
Posty: 35
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:25
Auto: 1,6 GDI
kolor: micron gray

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: pablo » 27 mar 2019, 12:35

Zainstalowałem jakiś czas temu Carspot Ready i niby aktywuje się hotspot. Samochod to widzi ale nie łączy się dopóki nie wzbudzę telefonu ręcznie, co jest dla mnie bez sensu, bo ma to działać przecież automatycznie.

prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: prodarek » 27 mar 2019, 12:47

Może nie ma praw aplikacja wymaganych do pracy w uśpieniu lub zablokowaniu telefonu, ewentualnie trzeba wyłączyć dla niej tryb oszczędzania energii. ALBO nie działa po prostu jak powinna zresztą tak samo ja apk hyundai nie działa i kia wystarczy poczytać komentarze w google play.

pablo
Posty: 35
Rejestracja: 07 paź 2018, 23:25
Auto: 1,6 GDI
kolor: micron gray

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: pablo » 27 mar 2019, 13:46

Uruchomiła MacroDroid i ta są sytuacją- hotspot się uruchamia, auto go widzi ale nie łączy do momentu wzbudzenia telefonu.

prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: WiFi w samochodzie - jak - rekomendacje

Post autor: prodarek » 27 mar 2019, 13:53

No to masz włączone jakieś oszczędzanie energii w tel które usypia ci apki albo brak uprawnień.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków