IX 35 Klima

Lardni
Posty: 21
Rejestracja: 27 lis 2019, 20:13
Auto: 1,7 CRDI
kolor: Black

IX 35 Klima

Post autor: Lardni » 29 maja 2020, 22:47

To juz jest nasze 2gie spotkanie tu na forum i jak poprzednio staram sie zglebic tajniki mojego autka dzięki wam koledzy! "Albo on albo Ja :)"
Teraz poważnie. Problem powstał z klimatyzacja jak dla mnie to jest dziwna sprawa ponieważ auto Stalo przez 2 miesiące ale regularnie mój kolega go odpalał i czasami sie przejechał! Po powrocie starałem sie ogarnoc wszystko w autku i oczywiście nie odbyło sie bez słów niecenzurowanych gdy zobaczyłem brudne i zaniedbane. Mewy pozostawiły na Moim aucie swoje DNA przerabiając go w gownochodzik!
Ale poważnie teraz zauwazylem dziwna rzecz A/C po włączeniu w aucie bardzo osłabla i wydaje dziwny świszczący a raczej gwizdzacy dzwiek z okolicy panelu radia a raczej górnych nawiewów. Zauważana jest przemienność ciepłego i zimnego powietrza wydobywajaca się z kratek. Uważałem ze pewnie brakuje gazu w układzie wiec chciałem doładować do układu ale po podłączeniu ciśnieniomierza do przewodu low pokazal sie Alert! Odnosząc sie do instrukcji manometru mam sie skontaktować z mechanikiem ponieważ jest to problem mechaniczny albo elektryczny! Czy Ktoś może rozwinąć temat i Pomoc w walce z Moja bestyjka?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 22:47 przez Lardni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: IX 35 Klima

Post autor: mexxmen30 » 30 maja 2020, 10:55

Ale tak na poważnie może po tak długim okresie nie eksploatowania IX35 powinieneś zacząć od zakupienia nowego akumulatora bo ten pomimo jakiś tam parametrów pewnie już lada moment wyzionie ducha w następnej kolejności przegonił bym auto na jakiejś autostradzie z włączonymi max obrotami wszystkich nawiewów , potem wymień filtr kabinowy na nowy i zrób odgrzybianie klimatyzacji !!!!!
To najtańsze sposoby a dopiero potem zabierał bym się za mechaniczna stronę klimatyzacji . Pozdro

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków