Trzeszczenie trzask podczas kręcenia kołami na postoju

Viki2000

Trzeszczenie trzask podczas kręcenia kołami na postoju

Post autor: Viki2000 » 13 mar 2018, 9:10

autor : Aron23

Podczas kręceniem kołami w miejscu np podczas parkowania pojawił się mi się może w przeciągu miesiąca cztery razy dziwny trzask, dźwięk metaliczny, wydaje mi się jak by coś przeskoczyło... dźwięk było słychać z lewej strony z przodu samochodu. Czasami był taki głośny że już myślałem żę coś strzeliło na dobre.

Miał ktoś może taki problem lub co to może być? Bo znając życie pojadę do serwisy i powiedzą proszę "obserwować" :)

autor : krisman

Ja pitolę, usterka ciągnie się od poprzednich modeli Sportage, ix35 itd.( już kilka lat temu mieli z kolumnami problemy, zresztą ze skrzynią biegów w mocniejszych wersjach też) Strasznie ciężko idzie usuwanie znanych marce usterek :o
Tu już z tym walczyli w 2013r

http://www.mojasportage.pl/viewtopic.ph ... &start=550
https://www.autocentrum.pl/autorentgen/ ... 265306259/
http://www.autowcentrum.pl/blog/post/se ... e-3,24887/

autor : mmm

Po 4 tys. km zaczęła skrzypieć kierownica. Tak jakby jakaś guma ocierała o gumę. Oczywiście po wizycie w serwisie, do którego mam 80 km, nic się nie zmieniło, bo kilka kilometrów przed serwisem skrzypienie ustało, więc Panowie powiedzieli, że wszystko jest ok.
Ale można się wykończyć nerwowo, kiedy to skrzypienie non stop się pojawia. Obecnie jadę ponownie do serwisu, ale jak skrzypienie u nich nie wystąpi, wpadnę w furię... czy ktoś miał takie objawy? Byłem na SKP, unieśli auto, no skrzypi...

Nowe auto za mnóstwo pieniędzy, a tu: skrzypienie kierownicy, hałas w lewym słupku (naprawili), coś dzwoni (tak jakby pukały kulki o kulki) w tylej części w okolicy pasów lub tylnego fotela (prawego) - czasem jak złożę fotel, to tego hałasu nie ma. Ostatnio także coś robili z klapą, bo niby hałasuje trochę...

autor : krisman

Jeśli z dołu, to może w gumowej przelotce (walka z wiatrakami wszystkich posiadaczy qashqhaia, właśnie z tym skrzypieniem w przelotce) U nas jesteś pierwszy.
Co do tyłu to jak wyżej, włóż klamrę środkowego pasa w miejsce w podsufitce do tego przeznaczone i pasy tylne w boczne uchwyty do tego przeznaczone, a następnie sprawdź czy nie ustało.

autor : mexxmen30

Mialem podobny objaw skrzypienia kiery w nissanie winna byla guma w grodzi miedzy silnikiem a kabina otulajaca kolumne kierownicza wymienili na gwarancji na nowa bo kiedys smarowali a to powracalo. Co do trzaskow z tylu tez w nissanie tak jak sam piszesz ze jak ktos siedzi z tylu nie ma objawu, obklej tasma izolacyjna walek za ktory zamyka sie oparcie tylne w nissanje pomagalo natychmiast.

autor : Łukasz_Tucson

Ja również miałem to samo...Auto zawiozłem do ASO w Rybniku i po półtorej godzinie naprawili tzn. znaleźli przyczynę. To wina gumy - tej co jest na zdjęciu w tym poście. Mówili że plastik ocierał ją i wtedy był słyszalny dźwięk. Gumę obrócili i wysmarowali. W tej chwili nic nie słychać a jeżdżę już 2 tygodnie. Teraz już nie powinno nic słychać - tak powiedzieli ale zaznaczyli że jak się powtórzy to mam do nich przyjechać to wtedy wymienią element. U nich to był pierwszy przypadek. Najważniejsze że zlokalizowali i zrobili.
Przy odbiorze autka pokazali mi zdjęcie tej gumy i tego otarcia.

autor : krisman

Ta guma krzyżaka kolumny jest tego przyczyną, naprężenia w zimne dni. Ponoć smarują silikonowym smarem dojście od kabiny.
Materiał z "bratniego" forum Kia Sportage.

Obrazek

Viki2000

Re: Trzeszczenie trzask podczas kręcenia kołami na postoju

Post autor: Viki2000 » 09 kwie 2018, 20:30

Jak tam u Was ? Zrobiło się ciepło i temat znikł.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Trzeszczenie trzask podczas kręcenia kołami na postoju

Post autor: krisman » 09 kwie 2018, 23:47

U mnie nigdy się nie pojawił, więc nie miało co znikać. Ale u nas zimy nie było ;)

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Trzeszczenie trzask podczas kręcenia kołami na postoju

Post autor: RedDevil » 10 kwie 2018, 9:01

U mnie nie było tego problemu, jeszcze.

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Trzeszczenie trzask podczas kręcenia kołami na postoju

Post autor: Ato » 11 kwie 2018, 20:42

No u mnie też nie było nic takiego ale auto nie ma jeszcze roku więc możliwe że wszystko przede mną :)
incastis omnia incasta

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków