Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

boban61
Posty: 73
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:59
Auto: 2016 Hyundai Tucson Limited with Ultimate Package
kolor: Polar White

Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: boban61 » 03 gru 2018, 0:01

Witajcie,

Mam Tucsona Limited z dachem panoramicznym. Od czasu do czasu słyszę nieprzyjemne trzeszczenie, najpewniej dochodzące z okolic rolety dachowej, choć nie jestem na 100% pewny.

Macie jakieś rady co można na to począć? Jak u Was odgłosy w kabinie w Tucsonach z dachem panoramicznym, ale też i bez, coś trzeszczy czy raczej cisza?

Ogólnie wyciszenie i praca silnika są na dobrym poziomie, tylko te trzaski od czasu do czasu ehhh.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2018, 10:50 przez boban61, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: wojto89 » 03 gru 2018, 8:21

Chyba na Facebookowej grupie czytałem o podobnym problemie, ale pewny nie jestem

W tamtym przypadku była różnica jak roleta była zamknięta lub otwarta. Zamknięta chyba nie rusza się tak mocno i nie ma hałasu 🙂

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: krisman » 03 gru 2018, 10:03

Na YT jest filmik "Petryn ględzi" i tam po odsunięciu też są trzaski a tucson ten po lifcie.
Generalnie tak te auta już mają z roletą dachu, że często trzeszczy ta roleta, szczególnie jak nie jest odsunięty do końca.
W moim nie ma żadnych dziwnych dźwięków ale ja nie mam panoramy. Auto 2 lata.

boban61
Posty: 73
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:59
Auto: 2016 Hyundai Tucson Limited with Ultimate Package
kolor: Polar White

Re: Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: boban61 » 03 gru 2018, 10:34

Też mam wrażenie, że jest jakby lepiej kiedy roleta dachowa jest rozwinięta. Hmm jakieś rady?

Test Pertyna widziałem, aż tak źle u mnie nie jest na szczęście.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: krisman » 03 gru 2018, 12:07

Niektórzy używają do prowadnic spray z teflonem lub silikonem i to ponoć wycisza, ale czy powinno się to smarować? Jeśli smar nie łapie brudu i kurzu to pewnie można. Kolega miał duży problem z tym w Qashqhaiu ale miał auto na gwarancji i serwis sobie z tym jakoś poradził. Generalnie u niego to była zmora z różnymi trzaskami dobiegającymi z różnych miejsc.
Deskę wyciszyli specjalną taśmą, roletę dachu ze trzy razy mu robili (tam nie jest otwierany tylko roleta się odsuwa a i tak była kanonada) z tunelem sobie sam poradził.
A u Petryna najprawdopodobniej roleta była nie do końca otwarta.

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: Ato » 03 gru 2018, 18:49

W moich prowadnicach widzę biały smar jakby właśnie teflonowy ale pewności nie mam. Roletę zamykam sporadycznie zazwyczaj mam otwartą (w sensie że widzę niebo :) )Nie udało mi się dosłyszeć jakichkolwiek hałasów, ale tak szczerze to w aucie bez przerwy rozmawiam przez telefon więc chyba bym nie usłyszał...
incastis omnia incasta

Awatar użytkownika
marcelini
Posty: 204
Rejestracja: 10 mar 2018, 7:52
Auto: Santa Fe
kolor: white pearl

Re: Trzaski w środku- dach panoramiczny ?

Post autor: marcelini » 06 gru 2018, 23:05

Ja mam problem z dachem ale jak jest uchylony. Telepie się na nierownosciach że nie idzie wytrzymać. A w momencie otwierania i zamykania skrzypi jak drzwi w starej szafie. Telepanie było już 2 razy "naprawiane" bez efektu, mieli starać się w HP o zgodę na wymianę całego mechanizmu, skończyło się na próbie umówienia kolejnej wizyty w celu "naprawy".
A czy z roletą czy bez, bardziej odczuwam różnice w temperaturze w aucie niż odczucia dźwiękowe.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków