Koło kierownicy

mafinek
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2018, 15:19
Auto: Tucson
kolor: White sand

Koło kierownicy

Post autor: mafinek » 27 mar 2018, 18:32

Pytanie jeśli chciałbym sobie obszyc kierownicę to jest jakiś kłopot z gwarantem odnośnie zdjęcia jej do tego zabiegu?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Koło kierownicy

Post autor: krisman » 22 maja 2018, 16:50

Dobre pytanie. Generalnie jest, bo elektryka i poduszka więc po rozłączeniu pojawi się błąd.
Ja po takim zabiegu w poprzedniku, skasowałem błąd i sprawy nie było, ale to kwestia podejścia serwisu zapewne.

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Koło kierownicy

Post autor: Htwr » 24 maja 2018, 16:58

krisman pisze:
22 maja 2018, 16:50
Dobre pytanie. Generalnie jest, bo elektryka i poduszka więc po rozłączeniu pojawi się błąd.
Ja po takim zabiegu w poprzedniku, skasowałem błąd i sprawy nie było, ale to kwestia podejścia serwisu zapewne.
Nie jestem pewien czy od razu pojawia się błąd. Wymieniali mi w ASO kierownicę. Wjazd, wymiana, wyjazd z hali łącznie około 20 minut. Trochę nie chce mi się wierzyć, żeby z kompem się w tym czasie łączyli.
HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

bart
Posty: 70
Rejestracja: 21 mar 2018, 7:09
Auto: 1.6 gdi
kolor: bialy

Re: Koło kierownicy

Post autor: bart » 24 maja 2018, 20:47

Kiedyś w fiacie panda padł mi tzw. pająk/przełącznik zespolony. Kupiłem używany na allegro i zabrałem się za wymiane. Trzeba było wyjąć poduszkę z kierownicy, ale nie odpinałem jej z gniazdka. Później wyjęłam kierownice, tylko trzeba mniej więcej zaznaczyć pozycję, bo to taki wieloklin i trzeba później wsadzić w te same miejsce, bo inaczej kierownica będzie skoszona. Myślę ze w hyundai tucson można podobnie wyjąć kierownice bez wypinania z elektryki. Trzeba sprawdzić ...


Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Koło kierownicy

Post autor: wojto89 » 25 maja 2018, 7:37

Już nie raz słyszałem, że przy wszystkich operacjach przy poduszkach powietrznych pierwszym krokiem jaki należy zrobić jest odpięcie akumulatora, a wtedy raczej nie powinien złapać żadnego błędu.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków