Nakładki na siedzenia

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Nakładki na siedzenia

Post autor: rav » 26 mar 2018, 18:18

A ja dziś założyłem sobie takie nakładki poddupniki na siedzenia :)
Spowodowane jest to podwójną przepukliną na kręgosłupie i dolegliwościami jak jadę na tak wyprofilowanym fotelu jak w Tucsonie.
Postanowiłem spróbować czy nie będzie mi lepiej jak będzie płaskie.
Przyjaciel tapicer mi więc uszyl na wymiar.
Ładnie spasowane. Wentylowana alcantara obustronnie. Wszystkie szwy schowane i do tego dorobione uszy do zamocowania pod fotelem. Muszę narazie teraz pojeździć aby zobaczyć czy na te moje plecy to pomaga i czy trochę mniej trzymania bocznego nie przeszkadza.
A jak będzie przeszkadzać to pewnie jak znam kolegę weźmie i dorobi podparcia :)
Taki dobry z niego przyjaciel. Śmiał się, że materiał z jakiego to szył idzie to takich samochodów, że mam droższe nakładki od samych foteli :)ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 26 mar 2018, 18:18 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Viki2000

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: Viki2000 » 26 mar 2018, 18:25

Bardzo ciekawa rzecz dla osób z dolegliwościami . Sam ciekawy jestem czy spełni swoje zadanie.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: RedDevil » 26 mar 2018, 19:36

Wygląda jak oryginał

Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: rwicik » 26 mar 2018, 20:19

Bardzo ładnie to wygląda :)

Awatar użytkownika
kik
Posty: 143
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:37
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: weit sand

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: kik » 26 mar 2018, 20:34

rav daj znać czy się sprawdzą jestem twoim kolegą w bólu również dyskopatia odcinka lęźwiowego.

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: Julek » 26 mar 2018, 20:35

Gratuluje Rav

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
losiek
Posty: 273
Rejestracja: 10 mar 2018, 10:37
Lokalizacja: Żywiec
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: phanthom black

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: losiek » 26 mar 2018, 22:08

Wyglądają super. Tylko dla wysokich chyba się ten patent nie sprawdzi. Dla mnie już teraz jest za wysoko.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: rav » 26 mar 2018, 22:30

Ja mam raptem 172cm więc taki stosunkowo kurduplowaty jestem
Powiem Wam, że jakbym miał jak u kumpla auto zostawić na miesiąc w Niemczech to cała tapicerka byłaby nowa i zrobiona pode mnie. A tak na odległość mogę go tylko o jakieś mniejsze rzeczy poprosić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: rav » 09 kwie 2018, 21:18

Z nakładkami jeżdżę już 2 tygodnie i spełniają swoją rolę. Plecy podczas jazdy nie dokuczają, nie mam drętwienia pośladka czy uda co było normą przy mojej przepuklinie.
Na początku czułem, że jest różnica w trzymaniu bocznym ale teraz już się przyzwyczaiłem, a i gąbka się lepiej dopasowała. Sama owa gąbka jest twardsza niż ta na fotelach co odczuwa się nieco na tyłku, ale dla mnie to ostatecznie na plus bo kręgosłup ma lepsze podparcie wraz z kością krzyżową i kręgami, które mam schrzanione. Po prostu wygodniej mi z niż bez. Ostatnio jechałem 250km w jedną stronę i później wracałem po kilku godzinach. W stronę do, jechałem z nakładką, a z powrotem bez aby mieć porównanie. Z nakładką trochę czułem tyłek po 3h ale nie na tyle by przerwać trasę, za to plecy nie bolały wcale, miałem cały czas normalną pozycję.
Z powrotem zdjąłem aby zobaczyć czy może jednak fotele nie są takie złe dla mnie. I jednak już po niecałej godzinie miałem drętwienie i mrowienie lewej strony , plecy cały czas nienaturalnie napięte i wygięte do przodu bo organizm próbował sobie ulżyć i znaleźć dobrą pozycję. Dojechałem więc do domu i od razu na drugi dzień założyłem ponownie i już na stałe nakładką.
Ulga ogromna. Nie życzę nikomu aby musiał także używać bo ja tego nie mam aby sobie poprawić wygląd foteli, ale dla zdrowia. Ale jeśli ktoś ma podobnie jak np. Ty @Kik to polecam i zachęcam do zrobienia sobie czegoś takiego.
W moim przypadku kolega tapicer zrobił to przy okazji bardzo dobrze i wentylowana alcantara ma także inne walory użytkowe oraz wizualne. Dobrze, że nie uszyl zwykłych poduch
Zamontowane gumkami z haczykami pod fotelem tak, że trzymają się świetnie przy wysiadaniu lub wsiadaniu i nie rzuca się w oczy, że są to nakładki.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Nakładki na siedzenia

Post autor: RedDevil » 09 kwie 2018, 23:45

Super, że pomaga !!

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków