Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Awatar użytkownika
FredX
Posty: 898
Rejestracja: 11 mar 2018, 15:39
Lokalizacja: Toruń
Auto: OUTLANDER III 2.0 CVT+ Lancer RalliArt
kolor: Black Pearl + Stone Cold
Kontakt:

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: FredX » 20 sie 2018, 22:53

Kris , przy ustawieniu na szybę dostajesz po czole i karku , co nie jest najlepszym rozwiązaniem, bezpośredni nadmuch na odkryte kostki też dobrze nie wróży ;)

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: wojto89 » 21 sie 2018, 8:27

krisman pisze:
20 sie 2018, 21:28
Samo sprawdzenie klimy jest tanie a przy wycieku, za rok nie będzie co uzupełniać :) Masz Tucsona po "przejściach" warto sprawdzić.
Ale te przykrości spotkały moją Tośkę jakieś 9 miesięcy temu jakby miało coś uciekać to już by tego nie było, poza tym uderzenie nie było w takim miejscu, żeby mogło sie coś uszkodzić No i wszystko było sprawdzane...

Moim zdaniem to nie wyciek bo tak jak pisałem normalnie chłodzi przepięknie i problem był zauważony tylko na trasie o dużej amplitudzie temperatur

Tak jak pisałem pierwszy raz zauważyłem to w lipcu przy tej samej trasie i takich samych warunkach, potem jechałem na wakacje w ogromy upał i w aucie przyjemnie przez ponad 7 godzin jazdy. No i w niedziele znowu dziwnie zachowująca sie klima...

Ja mam trochę inny sterownik od klimatyzacji i moja pracuje na tym starym czynniku, chociaż to raczej znaczenia nie ma...

Następnym razem spróbuje tego resetu chociaż mam nadzieje, że sie nie powtórzy 🙂

@FredX co do ustawień to każdy ma swoje upodobania, wiadomo że na kostki nie dobrze, na czoło przez cały czas tez nie bo zatoki, dlatego trzeba sobie dostosowywać na trasie 🙂

Na krótkich odcinkach tez najczęściej jeżdżę na auto 🙂

Awatar użytkownika
firefighter1
Posty: 216
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:58
Auto: 1.6 GDI
kolor: Silver

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: firefighter1 » 21 sie 2018, 9:50

Jeszcze takie moje spostrzeżenie odnośnie wiania, mianowicie wystarczy zamknąć jedną kratkę i natychmiast intensywniej wieje z pozostałych, automat jest mało automatyczny w tym zakresie :D bo nie zmniejsza mocy w takim przypadku. O ile ręcznie jesteśmy w stanie sobie to ustawić tak w AC zamykanie i otwieranie kratek odpowiednio zwiększa i zmniejsza intensywność dmuchania przez pozostałe.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: rav » 21 sie 2018, 10:45

Bo aby schłodzić auto wg. zadanej temperatury, po zamknięciu danej kratki musi użyć więcej nawiewu z pozostałych.
Nie może wiać z tą samą siłą przynajmniej przez określony czas skoro jego działanie jest w jakiś sposób ograniczone przez użytkownika. Musi sobie to nadrobić/zrekompensować większą siłą.

Dark Knight Rises


Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: wojto89 » 04 sie 2021, 10:10

Odgrzebie temat bo chyba w końcu udało mi się znaleźć przyczynę (po prawie 2 latach) :P

Byłem u różnych fachowców od klimy i albo nie wiedzieli co to może być, albo wymieniali jako przyczynę np. zawór rozprężny...

Przy ostatniej awaryjnej wizycie w ASO Karlik Baranowo wspomniałem Mistrzowi Serwisu o opisywanych przeze mnie w tym temacie problemach z klimą, na co zaglądajć pod maskę stwierdził "to sprężarka taka jak montowali w i40 więc na pewno padł zawór sprężarki klimatyzacji, bo w i40 często się to zdarzało"

Zamówiłem więc ten zawór (490 PLN) i wczoraj został wymieniony przez poleconych przez znajomych fachowców od klimy w Serwisie Kaczor w Jelonku pod Poznaniem. Przy okazji zrobili serwis klimy z odgrzybianiem no i wymienili też filtr kabinowy, który również kupiłem (Mann CUK23019/1)

Auto odebrałem wczoraj i już widzę, że chłodzi dużo mocniej. Panowie stwierdzili, że czynnika nie brakowało bo tylko odrobinę zużyli przy napełnianiu (jeździłem co roku na uzupełnianie) więc to nie było problemem.

W weekend robię trasę, jak będzie gorąco to przetestuje czy to było na 100% to, ale wydaje mi się, że mechanik z ASO w Baranowie się nie pomylił :)

Przypominam, że ja mam Tośkę ze stanów więc numery części będą inne niż w tych EU i nie wiem czy sprężarka u Was też nie jest inna.

Wrzucam zdjęcie kupionego zaworka :)
Załączniki
zawor_sprzezarki.jpg
zawor_sprzezarki.jpg (89.21 KiB) Przejrzano 6067 razy

Pabloo
Posty: 39
Rejestracja: 04 gru 2018, 18:06
Lokalizacja: KRK
Auto: 1.6 GDI MT - wersja GO!
kolor: Champions Blue

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: Pabloo » 09 sie 2021, 17:59

Jeśli możesz to zrób zdjęcie sprężarki której to dotyczy lub podaj jej numer wtedy każdy będzie mógł sobie sprawdzić czy także jest "szczęśliwym" jej posiadaczem.
Tucson TL 1.6 GDI MT - wersja GO! Champions Blue

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dziwne działanie klimy- czy to pomoże?

Post autor: wojto89 » 09 sie 2021, 18:42

Z tego co widzę po nr VIN po częściach to nr sprężarki to 97701-D3750, europejska mogła mieć inne oznaczenie po literce D z tego co pamiętam inne części miały D7xxx

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków