Opony wielosezonowe

bliker
Posty: 5
Rejestracja: 15 gru 2019, 11:57
Auto: Hyundai Tuscon
kolor: czarny

Opony wielosezonowe

Post autor: bliker » 15 gru 2019, 12:02

Myślicie, że opony wielosezonowe to dobry wybór w kontekście jazdy przede wszystkim po dużym mieście. Mam w sumie 2 samochody i zakup opon kompletu zimowych i letnich to duży wydatek. Dlatego rozważam wielosezonowe... Co o tym powiecie?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: krisman » 15 gru 2019, 12:13

Są tu tacy, którzy jeżdżą i sobie chwalą, jest to kompromis ale przy zachowaniu rozumu chyba nie głupi. Jakie mamy zimy wszyscy widzą.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: Lech » 15 gru 2019, 12:38

Ile ludzi i ile opon, tyle zdań na ten temat. Mam wielosezonowe, ale amerykańskie, czyli powiedzmy szczerze, nie są to z taką homologacją i wymaganiami, jak na Europę. I po pierwszym śniegu w zeszłym roku wymieniłem na zimówki i traktuję je jako letnie. Chociaż, jak byłem na południu Europy, zauważyłem, ze przy wysokich temperaturach, robią się trochę śliskie. Z kolei mam kolegę, który w Peugeocie 308 jeździ na wielosezonowych kilka lat i bardzo sobie chwali. Żona w służbowym Clio ma wielosezonowe + zimowe. I ma taką obserwację, że przy temperaturach do okolic zera i może trochę poniżej, lepiej zachowują się wielosezonowe. Im niższa temperatura i śnieg - zimówki lepsze.

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: wojto89 » 15 gru 2019, 13:36

Też mam wielosezonowe, ale tylko dwa razy jeździłem na nich po śniegu, bo tyle było śniegu w Poznaniu w zeszłym roku...

Ja nie narzekam na swoje, uważam że super się jeździ, no ale ja w swoje zainwestowałem trochę więcej bo kupiłem Pirelli, na 19 calowe felgi nie ma też dużego wyboru :)

martinez
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2019, 12:08
Auto: Tucson
kolor: czerń

Re: Opony wielosezonowe

Post autor: martinez » 15 gru 2019, 20:36

Jak ktoś ma kilka aut, np dwa lub trzy to rzeczywiście zakup opon zimowych do każdego modelu może być kosztowny pod względem finansowym - nie dziwię się więc temu. Zwlaszcza, że na każde auto przypada przebieg po około 5 tys km rocznie.
Przed podjęciem decyzji o zakupie opon całorocznych, warto poczytać informacje na temat innych użytkowników dróg na ich temat, np tutaj: http://autocentrumsklep.pl/2019/11/01/z ... orocznych/

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków