Czujniki ciśnienia w kołach

Viki2000

Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: Viki2000 » 15 mar 2018, 9:02

Dyskusja na temat czujników, programowania, zakupu oryginałów, nie oryginałów.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: krisman » 16 mar 2018, 8:05

Jeśli chodzi o oryginały, np. kupione z kołami używanymi, programują się same po przejechaniu krótkiego dystansu.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: RedDevil » 16 mar 2018, 9:55

A jak z bateriami, ile wytrzymują?

Viki2000

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: Viki2000 » 16 mar 2018, 10:10

ok 5-6 lat

Awatar użytkownika
marcelini
Posty: 204
Rejestracja: 10 mar 2018, 7:52
Auto: Santa Fe
kolor: white pearl

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: marcelini » 16 mar 2018, 10:26

W moim mniemaniu są to zbędne elementy w aucie. Kolejna rzecz do której przymuszaja nas, właścicieli, abyśmy zapłacili niemałe pieniądze za coś, bez czego zylismy do tej pory i było dobrze. Gdyby była to opcja, nie ma sprawy. Nie ukrywam że osobiście sam zrobiłem z tego opcję choć trochę w nieprzemyslany sposób i teraz mam kilka wykrzyknikow na desce ale, ogarnę i to. Robienie z kierowców popierdulek co nie umieją sprawdzić ciśnienia w kole i do tego traktowanie wszystkich jednakowo, trochę nie fair.
Opcja- jak najbardziej. Są różne sytuacje. Montaż opon typu runflat, niedoświadczenie kierownika, zwykle lenistwo. I to będzie ok. Ale kupowanie dla samego kupienia mnie nie przekonuje.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: RedDevil » 16 mar 2018, 10:57

Pozwól, że nie zgodzę się z tobą. Z zasady ten system ma wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców na drodze. Nie każdy jest tak świadomy jak ty i nie potrafi zinterpretować problemów z kołem podczas jazdy. Przykład z życia, żona jechała autem i pękł wentyl podczas jazdy, zauważyła to dopiero jak przejechała 2km. Nowa opona do wyrzucenia.
Aktualnie zmieniła auto na seata i tam jest TPMS (notabene obowiązkowy dla nowych aut ze względu na przepisy) pasywny, mierzy różnice obracania się kół i na tej podstawie sugeruje problem. Nie potrzeba baterii ale też nie pokazuje jakie jest ciśnienie. Służy do informacji problemu i tyle. Gdyby wcześniej miała taki system to zapewne opona byłaby do uratowania.

Awatar użytkownika
marcelini
Posty: 204
Rejestracja: 10 mar 2018, 7:52
Auto: Santa Fe
kolor: white pearl

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: marcelini » 16 mar 2018, 11:26

Ok, zgoda. Ja nie neguję tego ustrojstwa. Jest postęp, trzeba iść z nim. Tylko dlaczego wylewamy dziecko z kąpielą. Chcę to mam, nie chcę nic się nie dzieje. Mój wybór, moje pieniądze, moje auto. A system pasywny o którym piszesz, super sprawa.Działa w oparciu o ABS. Miałem w skodzie, w zupełności dawał radę. I był o tyle uniwersalny, że asymilował się do potrzeby chwili. Chciałeś jechać na flakach po piasku, proszę bardzo. Chciałeś inne ciśnienie, nie ma sprawy. A problem i tak wykrył. A tu, nawet nie potrafi zweryfikować parametru mróz i różnicy ciśnień przy dużej rozpiętości temperatur na zewnątrz.
Niby coś jest, ale niesmak w ustach pozostał...

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: rav » 16 mar 2018, 11:44

Odnośnie jeszcze czujników. Pokazują wartości jak kompresory np. na BP i tym sposobem mam zalecane 2.4 na oponach.
Przy każdej jednak wizycie w ASO dowalają mi 2.7 lub 2.8.
Twarde, że jechać się nie da po dziurach. Czym oni to u siebie mierzą, że takie rozbieżności im wychodzą.
Raz mi zwrócili uwagę, że niby miałem za mało, a ja na to że mam zgodnie z odczytem z komputera oraz kompresora na stacji więc w co mam wierzyć jak nie w system zamontowany po co przecież w aucie. Nic nie odpowiedział.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: Julek » 16 mar 2018, 12:18

Tak wymyslili, ze montowane są teraz w każdym aucie dla bezpieczeństwa. Tak jak kiedyś pasy... ile to razu widzimy kogoś kto jeździ na niedompowanym kolem. Niektórzy juz smi wymieniają w nich baterie. Myślę, ze za chwilę sporo takich firm świadczących te usługi wyplynie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Czujniki ciśnienia w kołach

Post autor: krisman » 16 mar 2018, 17:19

Robiono ponoć badania i okazuje się, że duży odsetek kierowców jeździł z niskim ciśnieniem.
"Najważniejszą zaletą systemu jest to, że zapobiega on jeździe na oponach ze zbyt niskim ciśnieniem, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo jazdy i ogranicza tempo zużywania się opon. Zachowanie prawidłowego ciśnienia pomaga również w ograniczaniu zużycia paliwa.

Między innymi z wyżej wymienionych powodów Komisja Europejska zdecydowała się na wprowadzenie nowych przepisów, podążając tym samym za przykładem urzędników ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przepis obowiązuje już od 2007 roku."

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków