Platforma na rowery

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Platforma na rowery

Post autor: rav » 12 mar 2018, 0:47

Kupiłem w ub. roku platformę na 4 rowery w Jula( polecali koledzy z innego forum)
Zaliczyła już na aucie ok. 3500km, w tym drogę do Chorwacji i z powrotem
Super sprawa bo przy gabarytach Tucsa, rowery chowają się za autem i nie wpływają wcale na spalanie i hałas.
Nie trzeba też ładować ich na dach i zastanawiać się co przy niższym parkingu.
Do tego platforma jest odchylana więc daje możliwość otwarcia bagażnika nawet jak są na niej już rowery założone.
Polecam więc i hak do Tucsa i od razu też bagażnik rowerowy:)
https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... wy-609208/

Cena konkurencyjna w stosunku do innych tego typu. Mocowanie każdego roweru dodatkowo zabezpiecza się kluczykiem, podobnie jak mocowanie na kuli haka. Ma też wszystkie wymagane światła.
Sprzęt został mi polecony na innym forum, gdzie kilkanaście osób go używa i zakupiło po tym jak bardzo dobrze wypowiedział się na jego temat jeden z wieloletnich użytkowników tej platformy.

Awatar użytkownika
marcelini
Posty: 204
Rejestracja: 10 mar 2018, 7:52
Auto: Santa Fe
kolor: white pearl

Re: Platforma na rowery

Post autor: marcelini » 12 mar 2018, 9:10

Ja mam Atera Strada Sport M3. Przykładowy link: https://www.ehaki.pl/bagaznik-rowerowy- ... sp,35,3294
Ma podwyższoną ładowność więc można cięższe rowery zapakować, poza tym potwierdzam wszystko co jest w opisie :D
Bardzo fajna sprawa, zresztą ze względu na nią dokladalem hak do Tucsona. Nie czuć rowerów na aucie, nie podnosi spalania (przynajmniej nie zauważyłem :lol:) komfort głośności bez zmian, łatwy montaż i demontaż rowerów. Kiedyś kiedyś miałem uchwyty na dach, z perspektywy czasu - porażka...

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Platforma na rowery

Post autor: RedDevil » 12 mar 2018, 11:41

Jeśli chodzi o bagażnik z Jula to uważajcie, niektórym osobom popękało mocowanie uchwytu. Nie mam praktyki ale czytałem opinie innych.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Platforma na rowery

Post autor: krisman » 12 mar 2018, 13:19

No właśnie, ja hyundaiu oglądałem i cena za podobny sprzed wysoka. Mam belki, ale mimo że niski nie jestem, to wkładanie roweru jest ciężkie.
Chyba kupię hak.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Platforma na rowery

Post autor: Julek » 12 mar 2018, 13:34

Ja rowerki wrzucam na belki na dachu. Belki są na stałe zamocowane i jeżdżę z nimi na okrągło. Latem dorzucam belki na rower a zimą pack na narty.
Jest wysoko, ale jak na dach "idą" rowery to do bagażnika wrzucam składane schodziki.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Platforma na rowery

Post autor: rav » 12 mar 2018, 13:36

Mi owszem jedno raz pękło, ale to była moja wina bo w Słowenii, jadąc przez jakieś osiedle( trochę zabłądziłem :p) ) w pewnym momencie mocno zahamowałem by nie wjechać w brzydką dziurę, w którą i tak wjechałem bo za późno ją zauważyłem. Zadziałała duża siła na platformę i jedno koło się zsunęło i ułamało zaczep. Koło z roweru żony, które jest wąskie przez co trzyma się nieco luźniej niż opona górska. Teraz dodatkowo podkładam coś pomiędzy, aby zaczep trzymał sztywno każde koło.
Tutaj bardziej była wina moja i właśnie tej sytuacji.
Jak się bowiem dobrze zapnie koła to raczej nie pęknie i o ile z dużą prędkością się nagle nie hamuje lub wjeżdża na duże dziury :p
To tak samo jak z normalną przyczepką. Inaczej musimy nieco wykonywać manewry mając przyczepę na haku.
Inne prędkości przy skręcaniu, hamowanie z głową itp.
Ja w tym jednym powyśszym momencie zrobiłem błąd i to nie była wina jakości platformy. Zachowała się i tak bardzo dobrze bo niejedna by już walnęła mi w klapę, a przy tej jedynie uderzył mi pierwszy rower kierownicą o szybę.
Na granicy z Chorwacji wymieniłem pęknięty element i dalej już bez przygód zaliczyła drogę. Z powrotem w mega i po krętych i dziurawych drogach Słowenii czy później równie krętych w Austrii, dawała radę.
Po powrocie w Juli wymienili od ręki uszkodzony element.

Swoją drogą najważniejszy jest stelaż, a ten jest stalowy i b. solidny. Szyny są aluminiowe i pałąki stalowe więc całość jest wysokiej jakości. Uchwyty na koła również, ale nawet jeśli ktoś by się uparł to może wymienić na inne lub kupić zapasowy.
Koszt bodajże ok. 30zł/ uchwyt na koło.
Za tą kwotę nie kupi się lepszej, a ten sam model ale pod inną nazwą Taurus sprzedaje praktycznie 2 razy drożej.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Platforma na rowery

Post autor: rav » 12 mar 2018, 13:41

Pamiętam jak o tej platformie pisał kolega na innym forum to mnóstwo użytkowników pognało do Juli. Nawet osoby z miast, gdzie nie ma Juli prosiły o zakup innych kolegów. Cena była wtedy 700zł i szał w Polsce:)

Awatar użytkownika
Yankee
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2018, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 1,6 GDI MT Style
kolor: Stargazing Blue

Re: Platforma na rowery

Post autor: Yankee » 18 mar 2018, 14:04

Ja na 2 rowery kupiłem platformę Atera Strada Vario 2.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Platforma na rowery

Post autor: krisman » 18 mar 2018, 15:29

Yankee pisze:
18 mar 2018, 14:04
Ja na 2 rowery kupiłem platformę Atera Strada Vario 2.
Ja potrzebuję na dwa. Cena? Zadowolony jesteś czy dopiero kupiona?
Widzę, że to ta składana, więc cena wyższa, ale wygoda duża.

Awatar użytkownika
rav
Posty: 1095
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:14
Auto: 1.6 GDI | Comfort + Navi
kolor: Biały miś

Re: Platforma na rowery

Post autor: rav » 18 mar 2018, 15:33

Kris zajrzyj tutaj. Ja gdyby nie Jula to bralbym i nich. Duży wybór.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków