Awaria tylnej klapy

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: mexxmen30 » 19 kwie 2020, 10:22

Wracam do tematu chyba znów coś padło w zamku tylnej klapy nie potrafię otworzyć bagażnika z pilota - naciskam raz dwa trzy i nawet trzymam dopiero jak trzymam z trzy sekundy migna kierunki i zapali się światło w środku auta i tyle bagażnik się nie otworzy . Kurcze chyba już też po tej wymianie coś takiego było i na przeglądzie rocznym jakaś kostkę poprawiali bo się rozpięła szlag mnie trafi jak to będzie znów to samo .

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: krisman » 19 kwie 2020, 21:17

Ale klapę można otworzyć z pilota właśnie przez przytrzymanie przycisku ok. 2 sek, a nie wielokrotne naciskanie.
Zresztą to tylko zwalnia zamek, a nie podnosi klapy (chyba że jest elektryczna)
Widocznie coś Ci znowu szwankuje.




Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: mexxmen30 » 20 mar 2021, 13:45

Panowie odkopie temat :
Miałem w pierwszym roku użytkowania wymieniany zamek tylnej klapy ponieważ między zegarami wyświetlał się komunikat że klapa jest otwarta a fizycznie była zamknięta , ostatnio zauważyłem że nie mogę jej otworzyć z pilota w żaden sposób otwierała się tylko przez podejście do auta i naciśnięcie ręką przycisku w klapie jakie było dziś moje zdziwienie że nie mogę jej otworzyć w ten sposób - natomiast zaczęło działać otwieranie zdalne z pilota . Mam inteligentny klucz o co może chodzić czy to jest jakoś programowalne ( czy nosząc klucz w kieszeni przypadkowo coś się naciska i przeprogramywuje ????

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: Sander » 29 mar 2021, 11:39

mexxmen30 pisze:
20 mar 2021, 13:45
Panowie odkopie temat :
Miałem w pierwszym roku użytkowania wymieniany zamek tylnej klapy ponieważ między zegarami wyświetlał się komunikat że klapa jest otwarta a fizycznie była zamknięta , ostatnio zauważyłem że nie mogę jej otworzyć z pilota w żaden sposób otwierała się tylko przez podejście do auta i naciśnięcie ręką przycisku w klapie jakie było dziś moje zdziwienie że nie mogę jej otworzyć w ten sposób - natomiast zaczęło działać otwieranie zdalne z pilota . Mam inteligentny klucz o co może chodzić czy to jest jakoś programowalne ( czy nosząc klucz w kieszeni przypadkowo coś się naciska i przeprogramywuje ????
Moze to glupie ale naciskasz guzik na otwartym? Bo jak jest zamkniete auto guzikiem nie otworzysz a pilotem tak

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: Ato » 29 mar 2021, 13:20

W ustawieniach w komputerze pokładowym możesz ustawić czy klapa ma się sama otworzyć jeśli klucz znajduje się blisko klapy. Druga sprawa to bateria w kluczyku. Gdy się wyczerpuje bateria, funkcja automatycznego otwierania przestaje działać, ponieważ kluczyk nie jest wykrywany.
incastis omnia incasta

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: mexxmen30 » 29 mar 2021, 14:23

Sander pisze:
29 mar 2021, 11:39
mexxmen30 pisze:
20 mar 2021, 13:45
Panowie odkopie temat :
Miałem w pierwszym roku użytkowania wymieniany zamek tylnej klapy ponieważ między zegarami wyświetlał się komunikat że klapa jest otwarta a fizycznie była zamknięta , ostatnio zauważyłem że nie mogę jej otworzyć z pilota w żaden sposób otwierała się tylko przez podejście do auta i naciśnięcie ręką przycisku w klapie jakie było dziś moje zdziwienie że nie mogę jej otworzyć w ten sposób - natomiast zaczęło działać otwieranie zdalne z pilota . Mam inteligentny klucz o co może chodzić czy to jest jakoś programowalne ( czy nosząc klucz w kieszeni przypadkowo coś się naciska i przeprogramywuje ????
Moze to glupie ale naciskasz guzik na otwartym? Bo jak jest zamkniete auto guzikiem nie otworzysz a pilotem tak
Tak jak opisywałem auto zamknięte powiedzmy wracam że sklepu i podchodzę od tyłu klucz wykrywało i guzikiem na klapie otwierałem sama klapę po zamknięciu klapa zatrzaski sala się i alarm się uzbrajał . Nie działało mi zdalne otwieranie mogłem z daleka przyciskać pilota światła migały bagażnika nie szło otworzyć . Teraz jest na odwrót .
Co do baterii mogła by być słaba może warto sprawdzić ale z daleka pilot wykrywa oraz jak podchodzę do auta otwierają się lusterka i zapalają lampki w klamkach z resztą auto powinno sygnalizować że bateria słaba .
Jedyne co to muszę zobaczyć ustawienia w komputerze jeśli takowe są bo nie pamiętam żebym na nie trafił tym bardziej nie pamiętam abym tam ostatnio zaglądał coś ustawiać a że jedyny jeżdżę autem wykluczam aby ktoś to przestawił .
Dodam że nie pamiętam jak to było ale teraz jak z pilota otworze bagażnik to światła błysną i trzeba i tak nacisnąć guzik na klapie aby się otwarła a wcześniej wydaje mi się że po naciśnięciu otwierania na pilocie zamek klapy już ja zwalniał - bo zastanawiałem się nad sprężynami na amortyzatory które to otwierają bagażnik ale skończyło się na planach bo klapa wtedy się nie otwierała .

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: mexxmen30 » 29 mar 2021, 15:55

Ato pisze:
29 mar 2021, 13:20
W ustawieniach w komputerze pokładowym możesz ustawić czy klapa ma się sama otworzyć jeśli klucz znajduje się blisko klapy. Druga sprawa to bateria w kluczyku. Gdy się wyczerpuje bateria, funkcja automatycznego otwierania przestaje działać, ponieważ kluczyk nie jest wykrywany.
Nie stety nie znalazłem nic dotyczącego klapy w ustawieniach może koledze chodzi o automatyczna klapę ? Ja mam inteligentny klucz ale klapa nie jest otwierana elektrycznie więc może tych ustawień nie być .

Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 449
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Awaria tylnej klapy

Post autor: Ato » 29 mar 2021, 18:29

tak, mi chodziło o automatyczną. Błędnie zrozumiałem, że taką masz.
incastis omnia incasta

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków