Lakier - pierwsza skaza na brylancie

mafinek
Posty: 326
Rejestracja: 16 mar 2018, 15:19
Auto: Tucson
kolor: White sand

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: mafinek » 13 kwie 2018, 22:56

A jaka grubość macie lakieru ktoś mierzył? Lakier strasznie miękki niestety dlatego ja dałem powłokę nie uchronić przed zadrapaniami ale zawsze ciut bo wzmocni. Ta mi umarła więc muszę nowa nałożyć

Awatar użytkownika
firefighter1
Posty: 216
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:58
Auto: 1.6 GDI
kolor: Silver

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: firefighter1 » 14 kwie 2018, 1:18

Viki2000 pisze:
13 kwie 2018, 22:49
4 ostatnie zdjęcia pokazują tzw. wtrącenia lakiernicze, może to być kurz, pył , cokolwiek. W komorze lakierniczej się to uniosło , opadło na auto i zostało zamalowane .
Tak, czuć pod palcem górkę i o ile na prawych drzwiach jest już lakier pęknięty to na lewych jest ziarnko pod lakierem jeszcze. Martwią mnie te odpryski bo po 6 latach w IX 35 nie miałem takich jak w tym po kilku miesiącach, a samochód tylko jeździł po autostradach i głównych drogach gdzie nie jedziemy za innymi pojazdami żeby tak "nas piaskowało".

Viki2000

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: Viki2000 » 14 kwie 2018, 8:22

Poprostu komora została nie oczyszczona i oto efekt.
Co do pęknięcia lakieru, też takowe jedno posiadam , na tylnej klapie, na białym lakierze niewidoczne w zasadzie.
Wszystko to należałoby reklamować jako wady lakiernicze, niestety jak nie chcesz ich mieć to musisz lakierować elementy, a wtedy rozbiórka pół auta.
Obecnie podobne problemy ma Bartek, z tego co pisał to w ramach rekompensaty ma jakieś darmowe przeglądy.
Mi się z tym pęknięciem jechać nie chce.

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: Htwr » 14 kwie 2018, 18:16

Viki2000 pisze:
14 kwie 2018, 8:22
Poprostu komora została nie oczyszczona i oto efekt.
Co do pęknięcia lakieru, też takowe jedno posiadam , na tylnej klapie, na białym lakierze niewidoczne w zasadzie.
Wszystko to należałoby reklamować jako wady lakiernicze, niestety jak nie chcesz ich mieć to musisz lakierować elementy, a wtedy rozbiórka pół auta.
Obecnie podobne problemy ma Bartek, z tego co pisał to w ramach rekompensaty ma jakieś darmowe przeglądy.
Mi się z tym pęknięciem jechać nie chce.
Prawie się zgadza;)Darmowy przegląd jest za marudzenie w sprawie przetarcia tapicerki. Jeśli chodzi o odpryski - na to nie ma gwarancji oczywiście : mam 2 (1 na masce i 1 na LT drzwiach) + 1 na szybie dzisiaj zobaczyłem. Aktualny przebieg 2kkm, auto ma 2,5 miesiąca. Natomiast kwestia powłoki ceramicznej - zgłosiłem,że się bardzo rysuje, szczególnie na tylnej klapy jakbym garść pierścionków założył i jechał po klapie.W odpowiedzi dostałem ulotkę,że chroni ona przed zabrudzeniami, tworzy hydropowłokę itp. oraz chroni w jakimś stopniu przed rysami;) Masło maślane, a według mnie po roku w tym stanie klapa będzie wyglądać, jakbym z rozpędu parkował tyłem w krzakach. Być może jest to urok czarnego koloru, ale jak by mi takie coś pokazali przed zakupem, to pewnie nie zdecydowałbym się na nałożenie powłoki. Póki co wstępnie na czwartek jestem umówiony do jakiegoś szefa lakierników ASO, gdzie to nakładali i zobaczymy co powie. Na ponowne lakierowanie oczywiście się nie zgodzę i pewnie też nic nie wywalczę...
Jedno jest pewne na 1000% lakier mamy wodny jak z plakatówek i bardzo cienki w dodatku.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 18:29 przez Htwr, łącznie zmieniany 1 raz.
HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

Viki2000

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: Viki2000 » 14 kwie 2018, 18:27

My wszyscy mamy takie lakiery, wodne, i cienkie, eko, koszty, eko, koszty ....

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: krisman » 14 kwie 2018, 22:55

Są firmy, gdzie lakier jest jeszcze słabszy. Ten w Hyundaiu jest w środkowej stawce 😋

Awatar użytkownika
firefighter1
Posty: 216
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:58
Auto: 1.6 GDI
kolor: Silver

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: firefighter1 » 15 kwie 2018, 10:11

@Bartek co do ceramiki to masz kilka typów i jest taki chyba droższy od tych utwardzających co posiada elastyczność dzieki czemu łagodzi uderzenia kamieni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: Htwr » 15 kwie 2018, 10:22

firefighter1 pisze:@Bartek co do ceramiki to masz kilka typów i jest taki chyba droższy od tych utwardzających co posiada elastyczność dzieki czemu łagodzi uderzenia kamieni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
No to pewnie dali tansza wersje...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

Awatar użytkownika
Dominika
Posty: 181
Rejestracja: 10 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Łódź
Auto: 1,6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: Dominika » 15 kwie 2018, 14:28

Ceramiki są w różnych wersjach-różnice widać już w czasie gwarancji, są dwuletnie , czteroletnie, pięcioletnie mnie osobiście nie podpasował producent- na szybach mam inną niż na reszcie i z szyb jestem tak średnio zadowolona.Podobno o pieniądzach się nie dyskutuje, ale tak z ciekawości ile kosztowała ceramika w salonie??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Htwr
Posty: 606
Rejestracja: 10 mar 2018, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.6 GDI
kolor: Phantom Black

Re: Lakier - pierwsza skaza na brylancie

Post autor: Htwr » 15 kwie 2018, 14:40

Dominika pisze:Ceramiki są w różnych wersjach-różnice widać już w czasie gwarancji, są dwuletnie , czteroletnie, pięcioletnie Obrazekmnie osobiście nie podpasował producent- na szybach mam inną niż na reszcie i z szyb jestem tak średnio zadowolona.Podobno o pieniądzach się nie dyskutuje, ale tak z ciekawości ile kosztowała ceramika w salonie??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
2500 brutto bez szyb

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

HT Comfort 1.6 GDI 2 WD Phantom Black

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków