Wycieraczki

Viki2000

Wycieraczki

Post autor: Viki2000 » 15 mar 2018, 7:47

Tutaj o wycieraczkach i problemach je stwarzających, a także rozwiązaniu problemu.

Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Wycieraczki

Post autor: rwicik » 15 mar 2018, 8:48

Wróciły opady deszczu i wrócił problem z automatem, który zbyt rzadko włącza wycieraczki. Regulacja częstości na maksa.
Druga sprawa to zbyt słaby sik spryskiwaczy - szczególnie przy ujemnych temp. płynem zimowym. Nie obejmuje całej szyby. Środek zostaje suchy.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: RedDevil » 15 mar 2018, 9:18

Do wycieraczek jakoś można się przyzwyczaić ale ten słaby spryskiwacz w Tucsonie jest naprawdę problemem.

Awatar użytkownika
mmm
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:38
Auto: Tucson 1,6 GDI Comfort+Navi
kolor: White Sand

Re: Wycieraczki

Post autor: mmm » 15 mar 2018, 9:30

Czy u Was automat wycieraczek wychwytuje i włącza wycieraczki po np. ruszeniu z parkingu i przyhamowaniu w momencie, kiedy woda z dachu zaczyna spływać po szybie? Bo u mnie za cholerę, strasznie mnie mnie to wkurza. Wczoraj przy delikatnym bardzo drobnym deszczu automat w ogóle nie zadziałał, szyba cała w kropelkach i nic - trzeba ręcznie ciągle machać - tragedia. Przy intensywniejszym deszczu jest lepiej ale do ideału daleko. Szkoda że nie można tego wyłączyć i mieć zwykłe czasowe ustawiane pokrętłem.

miras2016
Posty: 317
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:51
Auto: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
kolor: Thunder Grey

Re: Wycieraczki

Post autor: miras2016 » 15 mar 2018, 9:40

U mnie, podczas hamowania, gdy woda spływa z dachu , to wycierają jak szalone, ale tak jak piszesz niekiedy podczas jazdy prawie już nic nie widać, a wycieraczki odpoczywają.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: RedDevil » 15 mar 2018, 14:54

Najlepsze jest to, że wycieraczki nie tylko uzależnione są od ilości wody na szybie ale również od prędkości samochodu. O ile automat jeszcze fajnie działa jak jedzie się z prędkością 40km/h i w górę to stojąc w korku już jest tragedia.

Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Wycieraczki

Post autor: rwicik » 15 mar 2018, 14:59

Tak, przy większych prędkościach nawet daje radę, ale w mieście w korkach leni się :)
Już wolałbym wyłączyć automat i ręcznie sterować częstością wycieraczek.

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: Julek » 15 mar 2018, 17:39

Ja w ub. roku jechałem autostradą gdzieś w UE i dopadła nas ulewa, wycieraczki nie nadażały zbierać wodę. Bylo niebezpiecznie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


mad
Posty: 450
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:29
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI 7DCT 177 KM
kolor: Lunar Silver

Re: Wycieraczki

Post autor: mad » 15 mar 2018, 22:01

Odbyłem tydzień temu jazdę testową i zauważyłem, że pomimo słabego deszczu podczas testowania Tucsona przy prędkości 100km/h wycieraczki nie dawały rady a jak zwolniłem do 70km/h było już wszystko ok.
Wydaje mi się ,że to czysto techniczny problem związany jest ze zbyt słabym przyleganiem piór wycieraczek do powierzchni szyby czołowej przy większych prędkościach ;)

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Wycieraczki

Post autor: krisman » 15 mar 2018, 23:47

Mamy trzy auta z czujnikiem deszczu i myślę, że odkryłem istotę problemu. Najlepiej w naszych autach automat działa w starej już, aczkolwiek dalej bezproblemowej Micrze k12. drugie miejsce ma 4 letnia mazda 6, a Tucson to nie wiem czy się kwalifikuje w ogóle do oceny, może na -2 w stosunku do taniej micry.
Sprawdziłem wszystkie trzy czujniki i...pole aktywne, gdzie mamy "żel", w tucsonie jest mniejsze 2-3 krotnie od mazdy i 4-5 krotnie od Nissana!
Do tego w Nissanie gdy nie zadziała należycie szybko czujnik, wystarczy przekręcić pierścieniem o jedną pozycję, by wzbudzić pracę wycieraczek. Hyundai w Tucsonie nie wiedzieć czemu, zainstalował czujnik czuły tylko na załamanie światła, a mechanicznie możemy sobie kręcić do woli.
,Mam na to pomysł, ale dopóki sam nie sprawdzę, nie chcę pisać o tym, by nie robić nadziei. gdyby to się nie sprawdziło.
Na 100% pomogłoby poszerzenie pola i więcej żelu, ale to jest sposób inwazyjny i w gwarancji nie dopuszczalny poza Aso, a oni udają, że problemu nie ma.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków