Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Wyga » 09 mar 2021, 23:43

Sam tego nie zrobię, ale chciałbym wiedzieć jak to działa.
Jak moduł łączy się z lampą, gdzie w kostce głównej nie ma pinu od lampy doświetlania zakrętów.

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: bart83 » 09 mar 2021, 23:47

Tutaj jest to z grubsza opisane. Za wszystko odpowiadają sterowniki które trzeba odpowiednio zaprogramowac.

https://autofakty.pl/autoencyklopedia/d ... -jest/amp/


Ale szczegółowo od strony inżynieryjnej to by musial już wytłumaczyć ktoś kto sie tym profesjonalnie zajmuje.

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Sander » 10 mar 2021, 5:56

bart83 pisze:Tutaj jest to z grubsza opisane. Za wszystko odpowiadają sterowniki które trzeba odpowiednio zaprogramowac.

https://autofakty.pl/autoencyklopedia/d ... -jest/amp/


Ale szczegółowo od strony inżynieryjnej to by musial już wytłumaczyć ktoś kto sie tym profesjonalnie zajmuje.
Przy zakupie tego modułu z hadrona, podajesz model, oni dorzucają „instrukcje” jak to zrobić w tym modelu, u mnie żaden z fachowców nawet chyba nie spojrzał na to...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: bart83 » 10 mar 2021, 7:34

To już inny problem... są Fachowcy i fachofcy

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Wyga » 10 mar 2021, 20:11

Ale jak jest podłączone światło do doświetlania zakrętów w lampie dwusoczewkowej LED
Skoro brak odpowiedniego pinu w kostce lampy.

Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Sander » 10 mar 2021, 20:57

Wyga pisze:Ale jak jest podłączone światło do doświetlania zakrętów w lampie dwusoczewkowej LED
Skoro brak odpowiedniego pinu w kostce lampy.
Ziomus, jakbyśmy wiedzieli to pewnie byśmy to zrobili :)

Zasadnicza różnica między USA a EU jest taka ze bardzo duża ilość rzeczy jest mocno „uproszczona” w wersji amerykańskiej, gdy w wersji cyfrowej jest to full elektronika canbusy itp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: bart83 » 10 mar 2021, 23:25

W reflektorach dwusoczewkowych LED Tucsona odbywa się to na zasadzie statyczno-dynamicznego (Static Banding Lights) doświetlania gdzie przy skręcie komputer przesyla pewnie po tym samym pinie co mijania sygnal o odpowiedniej częstotliwości do właściwej matrycy Led pod soczewka i ona uruchamia dodatkowy segment diod doświetlających, które są zintegrowane z mijania i dlatego właśnie nie ma osobnego pinu. Wiec jesli mialbym strzelać to ten dodatkowy sygnał z komputera jest właśnie przesyłany po pinie Head Lamp Low od mijania, do sterownika w lampie który to włącza i wyłącza. Ale to tylko moja hipoteza. W lampie jest coś takiego jak oddzielny sterownik do tego - Led driver. @Wyga Jak jesteś taki dociekliwy i tak Cię meczy rozkminianie systemu czemu nie popytasz w serwisach które się zajmują tym?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: krisman » 11 mar 2021, 8:33

W ledach dwu soczewkowych, osobno z boku są ledy do doświetlania, w tym samym reflektorze.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka





bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: bart83 » 11 mar 2021, 9:09

Rodzaj diod może być taki sam jak w mijania i ten sam wspólny sterownik który odpowiada za ich prace. Doswietlanie załącza się tylko gdy mijania są włączone. W trybie dziennym lub postojowym nie. Stad moja hipoteza. Bo niby dlaczego jak wcześniej już zostalo zweryfikowane po podłączeniu doswietlenie pali się non stop? No wlasnie dobre pytanie.... w trybie dziennym czy postojowym tez doswietlanie jest włączone czy tylko razem z mijania? Moim zdaniem jeśli tylko z mijania to pin jest tożsamy i po prostu inny sygnał z komputera do sterownika idzie. A jak zawsze się palą nawet przy dziennych to już sam nie wiem, poddaje się.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: krisman » 11 mar 2021, 22:00

W wersji style którą miałem była też funkcja między zegarami obrazowego pokazania skręcenia kół. U was w "Amerykankach" też pokazuje ostrzeżenie o skręconych kołach po starcie zapłonu? Bo jeśli nie, to może jest jakiś związek?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków