Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: bart83 » 18 mar 2021, 11:04

Czyli reasumując amerykański system podaje na stałe zasilanie do europejskiej lampy „nie wiedząc” ze to jest Europejczyk dlatego dowietlacze pala się non stop. Teraz tylko potrzebne jest przeprogramowanie softu aby sygnał był wysylany tylko w momencie skrętu kół a resztę wykona sterownik Led w lampie.... on będzie wiedział ze musi na leda podać info o włączeniu/wyłączeniu. Proste.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: krisman » 19 mar 2021, 16:01

Sorry za, off top ale widzieliście ten film? Państwo jest chyba w dużej "potrzebie"
https://youtu.be/ZFSDrD3650Y

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: wojto89 » 19 mar 2021, 16:48

@krisman ja to już widziałem, tak to jest jak urzędnik potrafi wyczytać z dokumentów rzeczy, których tam nie ma...

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: krisman » 19 mar 2021, 17:26

Niestety mało śmieszne dla... petenta jak trzeba udowodnić , że się nie ma garba

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka




Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Lech » 20 mar 2021, 19:36

To też dorzucę offtopa w tym samym klimacie. Samochód, który ściągnąłem z USA był tam używany jako firmowy - "ciężarowy". Urzędnik wyczytał to z dokumentów i mówi do mnie: "jeśli chce Pan go używać jako osobowy, należy zdemontować kratkę i zamontować pasy w tylnej kanapie. I musi Pan mieć na to potwierdzenie". Ja na to: ale nie mam kratki a pasy są na miejscu; samochód nie ma żadnych zmian technicznych. A urzędnik dalej swoje. Nie dało się wytłumaczyć. To była najbardziej bezsensowna i irracjonalna dyskusja jaką przeszedłem kiedykolwiek w urzędzie.

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: bart83 » 20 mar 2021, 21:12

No to i mój off.... ja samochodu nie ściągałem ale za to małżonkę.... z Ukrainy chociaż poznaliśmy się w PL. Slub zawarliśmy w UA bo oczywiście prościej i szybciej bez zbędnych procedur. W momencie zawarcia ślubu żona zdecydowała się zostać przy swoim nazwisku z kilku innych ważnych powodów formalnych. Na tamta chwile bylo to ważne. Rok po ślubie formalnie w Ukrainie zmieniła nazwisko na moje, uaktualniła wszystkie dokumenty osobiste, paszport, prawko, wszystko co się da i w Polsce tez uaktualniła wszedzie prócz aktu stanu cywilnego. Kierownik stanu cywilnego gdzie dokonywaliśmy transkrypcji ukraińskiego pierwotnego aktu kazał nam przedstawić prócz odpisu aktu z nowym nazwiskiem i paszportu, dodatkowy dokument decyzyjny z ukraińskiego USC aby dokonać zmiany. A ukraińskie przepisy i prawo cywilne nie przewiduja wydawania takiego dokumentu. Kierownik polskiego USC zasugerowala ..... wziac rozwód i ponownie ślub z nowym nazwiskiem
Sprawe koniec końców rozstrzyga aktualnie polski sąd w celu sprostowania aktu ślubu po prawie 3 latach zmagania się z USC. Czekamy już na koncowe orzeczenie ale z powodu covidu sądy działają jeszcze wolniej niż zazwyczaj. Co dziwne wszystkie pozostałe urzędy zmieniły nazwisko żony bez problemu a wiec meldunki, rejestr pesel, skarbówka, wojewoda na karcie pobytu, ZUS, NFZ.
No cóż.... dochodzimy do takiej sytuacji.... moja małżonka ma obecnie 25 lat a wiec kawał życia przed nią i nawet kierowniczka USC przyznała zakładając ze do końca pozostanie moja żona i będziemy mieszkać w PL nie w UA, to w momencie śmierci w akcie zgonu będzie widniec panieńskie nazwisko w przypadku gdyby nigdy nie udało się sprostować takiego aktu. Witamy w PL, kraju 1000 i jednego absurdu. Człowiek się nie liczy. Przepis jest przepis i nie ma zmiłuj.

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Wyga » 20 mar 2021, 22:45

Wracając do tematu
Ja zmieniłem lampy na dwusoczewkowej LED i u mnie doświetlanie zakrętów nie świeci wcale.
Wtyczki mam z 7 przewodani

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Wyga » 03 kwie 2021, 2:03

krisman pisze:
11 mar 2021, 22:00
W wersji style którą miałem była też funkcja między zegarami obrazowego pokazania skręcenia kół. U was w "Amerykankach" też pokazuje ostrzeżenie o skręconych kołach po starcie zapłonu? Bo jeśli nie, to może jest jakiś związek?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka
Również mam tą funkcję ostrzegania o skręconych kołach po odpaleniu zapłonu.

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: Wyga » 08 cze 2022, 5:08

Czy ktoś rozwiązał problem z doświetlaniem zakrętów?

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Dołożenie modułu doświetlania zakrętów

Post autor: wojto89 » 08 cze 2022, 5:44

Wyga pisze:
08 cze 2022, 5:08
Czy ktoś rozwiązał problem z doświetlaniem zakrętów?
Ja nie próbowałem nawet od momentu gdy ktoś stwierdził, że odpowiada za to elektronika w lampie...

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków