Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Awatar użytkownika
mexxmen30
Posty: 416
Rejestracja: 11 mar 2018, 16:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: WHITE SAND

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: mexxmen30 » 02 maja 2020, 14:13

Ja też sam podniosłem strumień światła LED w pierwszej opcji za wysoko o jedną pozycję bo tak jak piszecie migano z przeciwka że ich oślepiał więc obniżyłem o ten jeden przeskok i jestem szczęśliwy że coś widzę a nikt nie miga z przeciwka że go oslepiam , na ostatnim przeglądzie po dwóch latach zauważyłem że grzebano przy lampach i obniżono mi mecze o jeden stopień znów za nisko jak dla mnie świeciły i ustawienie wróciło na swoje właściwe miejsce .

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: bart83 » 03 maja 2020, 23:20

Wrzucam na razie temat tutaj bo po części dotyczy oświetlenia, ale jeśli Admin uzna żeby go przenieść gdzie indziej, to ok. Poniżej link do koreańskiej strony z KDM-owymi częściami oświetleniowymi (i nie tylko), gdzie można wyszukać i zamówić ciekawe rzeczy do modyfikacji i tuningu oświetlenia, wnętrza, lub innych elementów naszych aut. Nie jest to chińszczyzna, ale części ori Korean Domestic Market.

http://www.hi-motors.com/product/produc ... c1=3&c2=31

Na razie nie jestem pewien jeszcze czy cokolwiek będę od nich zamawiać, ale kilka rzeczy jest wartych uwagi. Zawodowo zajmowałem się jakiś czas temu importem i dystrybucją oświetlenia domowo-biurowego LED również z Korei Płd. i mając doświadczenie w sprawach celno-podatkowych, mógłbym podjąć się zamówienia jakiejś większej partii części dla zainteresowanych co przełożyłoby się być może na lepsze ceny zakupu oraz transportu niż w przypadku pojedynczych sztuk. Na stronie nie ma informacji o cenach, dlatego każdorazowo trzeba wysyłać do nich zapytanie o dany przedmiot.
Części są KDM , a wiec dla fanów obowiązkowej homologacji... na bank nie będzie jej jeśli chodzi o rynek EU ale jeśli ktoś lubi bawić się lub bawił w różne moto mody to wie o co kaman :) W razie co to pisać priv.

boban61
Posty: 73
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:59
Auto: 2016 Hyundai Tucson Limited with Ultimate Package
kolor: Polar White

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: boban61 » 14 maja 2020, 21:17

U mnie w wersji Ultimate też doświetlenie święci non stop, ale nikt mi nigdy nie mrugał.

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: Wyga » 27 lut 2021, 14:39

bart83 pisze:
28 kwie 2020, 23:26
Oddzielny temat dla zainteresowanych zakładam i opisuję. Wymiana nie jest aż tak trudna pod warunkiem, że ma się żabę lub dobry lewar pod ręką lub ewentualnie podnośnik ale tu już trzeba warsztatu. Ja skorzystałem z żaby znajomka. Całość wymiany zajmuje 20 min na stronę. Podnosimy boczek na żabie, demontujemy koło, zdejmujemy spinki przytrzymujące nadkole i mamy ładny dostęp do żarówki. Ewentualnie można bez żaby, próbować koła skręcić i odsłonić w ten sposób dostęp do nadkola, ale jest wtedy mniej miejsca na manewry żeby ładnie nadkole nagiąć. Jako zamiennik h8 użyłem retrofit LED z Ali, który tak naprawdę jest uniwersalny zarówno dla h8,h9 i h11 jeśli chodzi o mocowanie oraz wymiary. Chipy LED to CSP 1860, barwa biała między 6000-6500K, moc wejściowa ok 25W, ok 1600 lm na żarówkę, aluminiowa oprawa, wydajność ok 60/64 lm/W, gdzie w standardowej halogenowej jest ok 22 lm/w a więc jak wiadomo LED daje więcej światła i to widać. Poniżej zdjęcia, gdzie od również palą się drogowe LED w tej samej barwie co i mijania. Różnica między standardowymi halogenami h8 Philipsa w kolorze rdzawo-rudym a między bielą LED jest kolosalna. Teraz przynajmniej widać że świeci, a nie bździ coś tam nad dziennymi :lol: .

https://www.dropbox.com/s/yb7ef8h20qsai ... 8.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/55ew5kdz9gri5 ... 4.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/52i7r0unkq70y ... 2.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/uyirap43q4i6b ... 3.JPG?dl=0

Jakie żarówki masz w reflektora h przednich
H7 zwykłe czy LED

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: bart83 » 01 mar 2021, 7:33

W mijania? Fabrycznie były zwykłe halogenowe h7. Potem dałem zamiennik h7 LED. Identycznie zrobiłem w drogowych.

PIOTREL
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2019, 11:49
Lokalizacja: Koło
Auto: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2W 2019
kolor: Biały

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: PIOTREL » 02 mar 2021, 21:26

bart83 pisze:
01 mar 2021, 7:33
W mijania? Fabrycznie były zwykłe halogenowe h7. Potem dałem zamiennik h7 LED. Identycznie zrobiłem w drogowych.
Masz samochód po lifcie?

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: bart83 » 03 mar 2021, 7:55

@PIOTREL przed liftem '18

PIOTREL
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2019, 11:49
Lokalizacja: Koło
Auto: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2W 2019
kolor: Biały

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: PIOTREL » 03 mar 2021, 8:39

Zastanawiam się czy ktoś montował LEDy w po lifcie gdyż tam trochę inaczej wygląda mocowanie i czy się z tym uporał. Dlatego też o to pytałem.

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: bart83 » 03 mar 2021, 9:10

Nie orientuje się jak wyglada to w poliftowym bo na żywo nie widziałem wiec nie chce wprowadzić w błąd. Generalnie powinno być tak ze zdejmujesz wszystkie dekle i zaślepki, wyjmujesz halogen wykręcając go lekko. Na trzonek leda nasadzasz taki specjalny kołnierz - adapter i ładujesz to w oprawkę tak aby wszystkie wypustki z kołnierza weszły na swoje miejsce w oprawkę i lekko dokręcasz, a potem pozostaje tylko podpięcie przewodów i upychanie wszystkiego w reflektorze. Dodatkowo dałem jeszcze specjalny filtr stabilizujący i kasujący błąd spalonej żarówki. Bo ten od leda był za słaby. Ale choć jak napisałeś w polifcie może być inaczej to jednak zasada zamiany powinna być podobna. Tak na chłopski rozum ;)

PIOTREL
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2019, 11:49
Lokalizacja: Koło
Auto: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2W 2019
kolor: Biały

Re: Światła przeciwmgielne przód - wymiana na LED

Post autor: PIOTREL » 03 mar 2021, 21:30

Kołnierz miałeś z żarówką czy dodatkowo trzeba było dokupić?

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków