Światła przeciwmgielne tył

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Wyga » 30 paź 2020, 10:51

Wtyczki kupione
Szukam jeszcze czerwonych żarówek LED

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: bart83 » 31 paź 2020, 14:07

Wyga pisze:
21 paź 2020, 21:31
Gdzie można kupić takie żarówki LED oprócz tych podanych wcześniej
http://pl.aliexpress.com/item/400049210 ... FJ6jLJYEbo
Takie to znaczy takie same identyczne czy takie znaczy podobne byleby był LED i czerwone? Nie za bardzo rozumiem sens i znaczenie zapytania...
Jeśli takie same identyczne to nie wiem gdzie jeszcze, bo ja je kupowałem przez Ali dlatego wrzuciłem link jako sprawdzone, przetestowane i polecane. Jak na razie, u mnie wszystko działa jak trzeba i jestem zadowolony z zakupu. Z tej samej serii to znaczy od tego samego "wyrobnika" mam ledy w kierunkach przód tył oraz przednie przeciwmgłowe od prawie roku i wszystko jest ok.

Jeśli nie zależy Ci na takich samych zawsze możesz poszukać innych na Ali albo wbijasz hasło P21W led czerwona na Alle i wybierasz. Tyle że tam masz w 90 proc. wyników to samo co na Ali tylko, że z narzutem i zapłacisz 2 razy drożej. Tych co ja mam nie widziałem na Alle. Natomiast inne, które na Alle kosztują średnio 30-50 zł to na Ali będziesz miał za 15-25 pln za szt. Ja wolałem nie iść w tańszy wariant bo oszczędny 2 razy traci więc po opiniach i parametrach wybrałem trochę droższy typ i jestem zadowolony.

Z resztą przeciwmgłowych tylnych nie używa się raczej zbyt często tak więc tutaj nie ma specjalnie znaczenia jakie wrzucisz bo i tak sporadycznie będziesz je palić a większość led z najnowszymi chipami smd, cob, csp będzie mocniejsza od zwykłych włóknowych. Dla mnie na przykład ważniejsze są dobre przeciwmgłowe przednie w LED bo o ile w Polsce stosuję je sporadycznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, to np często wyjeżdżając na ukraińskie trasy bardzo mi się przydają i doskonale doświetlają dziurawą nawierzchnię, pobocze i nie ma problemu z ich regularnym użytkowaniem gdyż tam wielu kierowców wspomaga się po zmroku doświetlaniem właśnie przeciwmgłowymi, co pomaga uniknąć nieprzyjemnej awarii urwanego wahacza, półośki lub innego elementu zawieszenia, ewentualnie potrącenia kogoś ;) Nawet ukraińska policja po zmroku jeździ na przednich przeciwmgłowych, mimo że nie ma mgły.... takie warunki :)

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Wyga » 01 lis 2020, 16:23

Chodziło mi o to, aby podawać przykłady.
Jakie żarówki Led inni użytkownicy Tucsonów zastosowali w swoich autach.
Gdzie je kupowali i czy są z nich zadowoleni.

Na tej aukcji co podałeś
http://pl.aliexpress.com/item/400049210 ... FJ6jLJYEbo
Są żarówki również pomarańczowe, czy kupowałeś tylko czerwone.
No i jeszcze przy wyborze żarówki jest opcja wyboru temperatura barwowa.
Którą wybrałeś ?
Jakie jeszcze żarówki LED zastosowałeś w swoim Tucsonie?

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: bart83 » 01 lis 2020, 17:32

Myślę, że wiele osób nie decyduje się na zmianę żarówek przeciwmgłowych zwłaszcza tylnych na LED, bo raz że jest trudniejszy dostęp do nich a dwa część użytkowników wychodzi z założenia że po co zmieniać czerwone na czerwone i jak komuś wybitnie nie zależy na LEDach to zostawia jak jest. Chyba, że się przepali to, co innego. W przeciwieństwie do różnicy w barwie i intensywności świecenia w światłach mijania, lub przeciwmgłowych przednich, gdzie wyraźnie widać różnicę po zmianie z halogenu którego temperatura barwowa jest ok 3200K na LED gdzie jest 5000-6000K lub, w momencie zmiany w tylnych pm z halogenu na czerwony LED nie zobaczysz różnicy gdyż i tak masz czerwony klosz lampy. Owszem, światło będzie mocniejsze, bardziej jaskrawe, ale czerwony to czerwony.
Na tej aukcji aukcji są różne kolory w zależności do czego ich potrzebujesz. Czerwone możesz zastosować je jako przeciwmgłowe, pomarańczowe możesz wrzucić w kierunki. W stanach mógłbyś czerwone też zastosować jako kierunek. Są też białe, ale ich nie zastosujesz w Tucsonie, bo nie ma gdzie. W innych autach białe mogą robić też jako np cofania pod warunkiem, że mają ten typ mocowania.
Ja np do kierunków dałem inne...
http://pl.aliexpress.com/item/400040450 ... fromDetail

Z tą temperaturą barwową to Aliexpress robi jaką zmyłkę i tam jest to błędnie opisane:

Temperatura barwowa:

bau15s py21w
1156 ba15s p21w

W tym przypadku chodzi o wybór rodzaju trzonka czyli dolnej części żarówki tam gdzie masz takie dwie boczne wypustki.

tam gdzie jest P21W będzie to żarówka przeciwmgłowa tylna
tam gdzie jest PY21W będzie to żarówka kierunkowskazu przód/tył

Oczywiście mówimy tutaj o Tucsonie a nie o innych modelach czy markach.

Temperatura barwowa to inaczej barwa emitowanej wiązki światła czyli chłodna lub ciepła w przypadku światła białego. Wyrażana jest w Kelvinach (K). Im wyższa wartość tym barwa jest chłodniejsza, bardziej trupia-niebieska, im niższa wartość tym barwa jest bardziej żółta... tak ogólnie. Szczegółowo to poczytaj w google :)

Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Wyga » 01 lis 2020, 18:14


Wyga
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2020, 8:47
Auto: Awd 2.0
kolor: Black

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Wyga » 01 lis 2020, 20:32

A jakie żarówki dzłeś na przeciwmgielne przednie ?
Czy żarówki kierunkowskazów przednich są identyczne jak tylnych?

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: bart83 » 01 lis 2020, 22:55

Na przeciwmgłowe przednie dałem ten zamiennik H8 też z Ali
http://pl.aliexpress.com/item/400053822 ... 5614%23600

Wrzucałem info na forum tu
viewtopic.php?f=14&t=674

Przednie i tylne kierunki są identyczne.
Zestawienie wszystkich żarówek w Tucsonie jest tu
viewtopic.php?f=14&t=53

Zido
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2021, 16:10
Auto: 1.6 GDI
kolor: niebieski

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Zido » 05 sie 2021, 16:12

Witam

Można prosić o instrukcję jak wyciągnąć tą lampę.

Czy trzeba demontować zderzak?

zoladz91
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2023, 7:31
Auto: 1,6 tgdi
kolor: Pomarańczowy

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: zoladz91 » 23 mar 2023, 19:39

Montował ktoś sam światła przeciwmgielne ?dużo z tym roboty jest ? Ktoś coś?

zoladz91
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2023, 7:31
Auto: 1,6 tgdi
kolor: Pomarańczowy

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: zoladz91 » 29 mar 2023, 11:01

Nikt nie przerabiał tego tematu? Podpiecie świateł przeciwmgielnych auto z usa ?

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków