Światła przeciwmgielne tył

Lech
Posty: 148
Rejestracja: 16 gru 2018, 18:07
Auto: Tucson Limited 1,6T 7DCT AWD
kolor: Black

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Lech » 13 sty 2020, 8:16

Jest jeszcze jeden aspekt: wszystko jest dobrze, dopóki nie zdarzy się szkoda, wypadek. Jeśli w takiej sytuacji człowiek trafi na upierdliwego rzeczoznawcę ubezpieczyciela, to można mieć problemy. Czy to z AC, czy też z zakwestionowaniem wypłaty z OC ze względu na niehomologowane elementy. Firmy ubezpieczeniowe czasem łapią się wszystkiego, by nie wypłacić, lub zmniejszyć kwotę.
W takiej sytuacji jest oczywiście sprawa udowodnienia, ze niehomologowane elementy miały wpływ na zdarzenia. Ale takie sprawy mogą się ciągnąć. Nie piszę tego, by straszyć, lecz by pokazać szerszy aspekt stosowania elementów niehomologowanych.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: krisman » 13 sty 2020, 9:03

To nie teoria a praktyka. Znam gościa który miał ogromne problemy po wypadku (miał dokładne HIDy w golfie) Kobieta która wjechała w niego twierdziła że została oślepiona i się potoczyło.
Fajnie jest jak jest dobrze, gorzej gdy coś się stanie.
Chore prawo ale prawo, to tak jak z tymi adaptacyjnymi w USA

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: bart83 » 13 sty 2020, 12:09

No tu się zgadzam, że jest dobrze gdy jest dobrze, a gdy dojdzie do kolizji, wypadku, nie daj Boże z poszkodowanymi to nie ma zmiłuj. Ale w przypadku zwykłej kolizji i spraw ubezpieczenia to już jest kwestia indywidualna i zależy od okoliczności oraz wielu innych rzeczy oraz od podejścia rzeczoznawcy.
Co do oślepiania to również skutecznie oślepiają fabryczne ksenony w dużych suwach typu audi q7, bmw x5 które z racji swoich gabarytów, mogą powodować oślepienie kierowców np mniejszych, nisko zawieszonych aut.
Dlatego też kwestię homologacji czy też przeróbek pozostawiam sumieniu.

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: krisman » 13 sty 2020, 17:15

Tak, ale te wszystkie auta mają to seryjnie i można właściciela cmoknąć jeśli ma ustawione prawidłowo reflektory.
W Tucsonach wszystkie z fabryki maja światła za nisko i po prawidłowym ustawieniu też zapewne nieźle dają po gałach kierowcom z niskich aut.
Ja przez 3 lata jeździłem z za nisko ustawionymi i dopiero diagnosta je ustawił. Teraz mam wrażenie, że jeżdżę na długich. Zasięg bajka.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


prodarek
Posty: 396
Rejestracja: 09 mar 2018, 22:28
Auto: 1.6 GDI
kolor: SAND WHITE

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: prodarek » 23 sty 2020, 16:01

W serwisie na przeglądach nie sprawdzają świateł?

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: krisman » 24 sty 2020, 13:38

Na to wychodzi nie zgłaszasz, nie robią

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Sander
Posty: 156
Rejestracja: 30 paź 2019, 8:36
Lokalizacja: Trojmiasto
Auto: 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, Limited Ultimate
kolor: Ruby Wine Pearl

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: Sander » 31 sty 2020, 8:33

Ja mam pytanie do kolegow z Amerykanskim modelem... smieszne pytanie, ale jaki guzik/przelacznik sobie zamontowaliscie?

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: bart83 » 13 lut 2020, 20:00

Czy ktoś może wie czy przeciwmgielne tylne lub co bardziej mnie interesuje przednie są podpięte pod CAN? Może ktoś już wymieniał i ma takie spostrzeżenie...
Chciałbym zmienić na LED i dobrać coś odpowiedniego, ale nie wiem czy błędu nie pokaże. Najprościej byłoby wyjąć z oprawy którąś z przodu lub tyłu i sprawdzić czy błąd wywala, ale że pora roku nie nastraja na dłuższe majsterkowanie przy aucie, to muszę z tym zaczekać do wiosny, a garażu nie posiadam aktualnie. Gdzieś na sąsiednim forum widziałem info że ktoś wymieniał i że błędu nie pokazało, ale nie wiem czy dlatego że ktoś dobrał zamiennik LED z dobrym sterownikiem napięciowym, czy też dlatego że przeciwmgielne w ogóle nie są podpięte pod CAN.

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: wojto89 » 14 lut 2020, 6:43

@bart83 na grupie Facebookowej widziałem, że ktoś to robił tył. Przodu chyba jeszcze nie widziałem 🙂

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Światła przeciwmgielne tył

Post autor: bart83 » 14 lut 2020, 12:07

W tylnych pm siedzi podobna żaróweczka jak w kierunkach tyle że ma inaczej ułożone wypustki na trzonku, tak więc tutaj bez problemu dobiorę sobie zamiennik LED z takim samym sterownikiem jaki mam w kierunkach i nawet jak tylne pm są pod canem to problemu nie będzie. Nie wiem tylko jaką barwę mam wziąć czy czerwoną czy białą skoro i tak żarówki siedzą za czerwonym plastikiem. Większą zagwostkę mam z przodu, bo nie wiem czy żarówka LED typu plug/play wystarczy czy jednak wywali błąd i trzeba będzie wziąć do tego jeszcze np dodatkowy filtr stabilizujący na przewodzie.

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków