Słabe standardowe oświetlenie.

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: bart83 » 10 sty 2020, 13:38

Głównie chodziło mnie o to że zwykle wymiana żarówek przynajmniej tych od świateł mijania czy drogowych nie jest rzeczą aż tak skomplikowaną jak np czynność wysuwania podwozia w boeingu i szukanie drutów czy sprężynek w instrukcji mija się z celem, bo raz że szybciej i prościej jest wykonać to od razu wkładając łapkę w odpowiednie miejsce, niż szperać manuale, a dwa że instrukcje są zwykle pisane bardzo ogólnie z pominięciem takich detali jak drucik czy sprężynka, a często się zdarza, że fragmenty instrukcji są kopiowane przez ich twórców od jednych modeli aut do drugich, a przy częstych liftingach lub zmianach w wersjach wyposażenia coś się zmienia, a w instrukcji zostaje. Dlatego też nie jestem zwolennikiem cytowania instrukcji przy czymś takim jak zmiana żarówki. Poza tym dostęp dostęp do każdego bebechu w naszych tucsach jest w 99 proc zaj.... łatwy i intuicyjny i nie powinien sprawić nikomu żadnego problemu chyba że chce się remontować cały silnik. W i30 oraz i20 z lat roczników ok '10 to było dopiero wyzwanie wymienić pozycyjne ;)

Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: rwicik » 10 sty 2020, 14:47

Z tymi żarówkami H7 nie jest tak śmiesznie, jeśli są zamontowane w sposób nieopisany w instrukcji i nie ma standardowych sprężynek ;)

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: bart83 » 10 sty 2020, 15:21

Proponuję oficjalnym pismem zgłosić problem wymiany żarówek do Hyundai Motor Poland z zapytaniem dlaczego nie ma drucika. Żeby nie było że się śmieję, to informuję, że mogę się pierwszy podpisać pod pismem.

Awatar użytkownika
rwicik
Posty: 459
Rejestracja: 11 mar 2018, 14:40
Lokalizacja: DC
Auto: Design 1,7 DCT
kolor: Sand

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: rwicik » 10 sty 2020, 20:27

Byłoby OK, gdyby tam było więcej miejsca do manewrów tą oprawką na żarówce :)

Krzych
Posty: 297
Rejestracja: 11 sie 2018, 9:14
Lokalizacja: Łódzkie
Auto: 1,7CRDI
kolor: Bialy

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: Krzych » 11 sty 2020, 11:37

Chłopaki jaki wy macie problem z zarowkami w Tucsonie, tu jest taki dostęp jakby na stole leżały. I instrukcja tu jest niepotrzebna.

bart83
Posty: 93
Rejestracja: 16 lis 2019, 15:50
Auto: 1,6 GDI MT
kolor: Micron Grey

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: bart83 » 11 sty 2020, 13:15

@Krzych.... w punkt. Tam jest tyle miejsca, że można by jumbo jetem driftować ;)
Przy zakupie Tucsa właśnie na to zwróciłem uwagę, że jest mega dużo miejsca na wymianę i ucieszyłem się że nie będzie potrzeba studiowania instrukcji pół dnia, że nie trzeba będzie demontować akumulatora, zbiorniczka do płynu spryskiwania i części od intercoolera, lub wyjmować reflektora przodem i potem pół dnia wsadzać go z powrotem odginając błotnik, uważając żeby nie zarysować narożnika błotnika albo szybki reflektora o róg błotnika, rozszczelniając przy tym cały reflektor co skutkowało parowaniem, a w zimę osadzaniem się lodu od wewnątrz. Ucieszyłem się również że pozycyjne, druciki i inne pierdoły od mocowania nie będą mi wpadać do środka lampy i nie będę z nimi jeździć pół roku kolebiącymi się w lampie i psującymi wygląd i jakość świecenia, a na dodatek ucieszyłem się że moje ręce po wymianie żarówek nie będą wyglądały jakbym przeorał nimi asfalt i kilo gwoździ albo jakbym stoczył batalię z kotem którego nie mam, a nie z malutką żaróweczką w i30, w którym nawet odkręcenie i zdjęcie dekla zaślepiającego reflektor graniczyło z cudem, nie mówiąc już o wyciągnięciu żarówki :) Dlatego na brak drucika, który wg instrukcji powinien być a go nie ma postanowiłem przymknąć oko. Dla osób mniej biegłych technicznie polecam włożyć tam telefon, pstryknąć fotkę z flashem i ewentualnie zrobić lustrzane odbicie potem właściwie łapkę ustawić z oprawką i po kłopocie. Tyle w temacie.

Krzych
Posty: 297
Rejestracja: 11 sie 2018, 9:14
Lokalizacja: Łódzkie
Auto: 1,7CRDI
kolor: Bialy

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: Krzych » 11 sty 2020, 14:03

No właśnie

Awatar użytkownika
wojto89
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Poznan
Auto: Tucson, 1.6 T-GDI 7DCT, AWD, LIMITED
kolor: Coliseum Gray

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: wojto89 » 04 mar 2020, 9:15

Ostatnio częściej zdarzało mi się jeździć wieczorem i bardzo mi przeszkadzało to słabe żółte światło w środku...
Stwierdziłem, że czas się tym zająć :)

Zestaw żarówek LED do oświetlenia wnętrza kupiłem na allegro, z tym, że wziąłem ten droższy (Premium)
Efekt przed i po operacji poniżej (oprócz bagażnika bo zapomniałem zrobić przed :P ):
Załączniki
1m.jpg
1m.jpg (933.51 KiB) Przejrzano 8047 razy
2m.jpg
2m.jpg (704.87 KiB) Przejrzano 8047 razy
3m.jpg
3m.jpg (370.87 KiB) Przejrzano 8047 razy

Krzych
Posty: 297
Rejestracja: 11 sie 2018, 9:14
Lokalizacja: Łódzkie
Auto: 1,7CRDI
kolor: Bialy

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: Krzych » 04 mar 2020, 11:31

Fajny efekt.

janki111
Posty: 33
Rejestracja: 27 lis 2019, 9:45
Auto: 1.6 GDI Style
kolor: Biały

Re: Słabe standardowe oświetlenie.

Post autor: janki111 » 04 mar 2020, 14:12

Zwlekam sam z wymianą, ale efekty są super. Trzeba w końcu kupić ten zestaw :) Pytanie, czy wystarczy standard, czy musi być premium? Bo standard i tak ma barwę 6000 K

ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków