Reflektor przód, wady od wewnętrznej strony.

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Julek » 04 cze 2018, 18:32

Jedźcie z tym tam gdzie trzeba. Ciekawe czy wymienią...

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Ato
Administrator
Posty: 451
Rejestracja: 08 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 1,6 T-GDi 7DCT 4WD
kolor: white sand
Kontakt:

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Ato » 04 cze 2018, 18:53

No ja jadę jutro :)
incastis omnia incasta

Viki2000

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Viki2000 » 04 cze 2018, 19:25

Ciekawi mnie co powiedzą w ASO.

Pierwszy raz zobaczyłem w Patryka Tucsonie jak to wygląda.

Na wymianę reflektora bym się nie zdecydował , prawdopodobnie ma to niewielki lub żaden wpływ na świecenie , a rozebrać trzeba cały przód auta aby wymienieć reflektror.
A co raz rozebrane już się tak samo złożyć nie da. A później dopisywanie historii , po wymianie reflektora, bo pół auta rozbierane.

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Julek » 04 cze 2018, 19:51

Z wymianą jest trochę roboty, ale gdyby mnie to spotkało to bym mimo wszystko zlecił wymianę reflektora. Idąc tym tokiem myślenia co kolega @Viki, nasza 5-letnia gwarancja nie miałaby jakiegokolwiek sensu, a zapewne @Ato przed upływem tego czasu i tak auto wymieni na nowe.
Widziałem te rysy i niestety rzucają się w oczy. Zapewne po kilku latach będzie je widać jeszcze bardziej, a już na pewno zauważy je w przyszłości ewentualny kupiec. Nic, tylko wymieniać !

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Viki2000

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Viki2000 » 04 cze 2018, 20:08

Nie o gwarancję tutaj chodzi i jej długość , tylko jakość wykonania usługi.
Ja robiłem 3 szkody w ASO i niestety partactwo goni partactwo, wolę żeby mi tacy " szpece " auta nie dotykali.

Te rysy dla kogoś kto o nich nie wie, są w zasadzie niewidoczne, takie mam odczucie, i przyszły kupiec nawet nie zwróciłby na to uwagi, a czy będą się powiększać to nikt nie wie, i uważam, że prędzej zwróci uwagę na niezbyt dobrze spasowany zderzak, widoczne ślady odkręcania/demontowania elementów i ślady jakie po tym zostają.

No i skoro @Ato wymieni auto przed upływem gwarancji, to przyszły kupiec może to zrobić na tej właśnie gwarancji , jeżeli by mu to bardzo przeszkadzało.

Ostateczną decyzję podejmie Patryk i Ato, chyba, że ASO będzie miało swoją teorię .

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Julek » 04 cze 2018, 20:23

Eeeee, nie ma co kolegów straszyć jakością wykonania. Nie popadajmy w absurdy.
Kiedyś w Seacie miałem plamę w podsyfitówce i całą wymienili. Nie było śladu i nic nie latało, a rozbierania było sporo. Na to jest gwarancja i ASO. Jeżeli któreś ASO sobie nie radzi z naprawą czy wymianą podzespołów to już ich problem. To w końcu tylko reflektor.
ASO tu nie ma nic do zastanawiania. Jest wada fabryczna reflektora i to kwalifikuje do wymiany.
Pisałem, że JA bym wymienił a co zrobią koledzy to już ich decyzja będzie.


Wysłane przy użyciu Tapatalka


Viki2000

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Viki2000 » 04 cze 2018, 20:35

Julek racja i nie o straszenie tu chodzi. Tylko o rozważenie wszystkich za i przeciw. Co innego grzejące się np. hamulce i wymiana tarcz czy klocków , a co innego rozebranie połowy przodu w aucie dla kilku rysek czy raczej nacieków.

Jestem przewrażliwiony na punkcie lamp, bo jak w Insignii mi w Aso wymieniali bo pękły zaczepy , a wcześniej zapytali czy mają być te same , w sensie producent, to Valeo wyjęte z auta nie było tym samym Valeo co wkładali, byly wyraźnie gorzej wykonane , tak po chińsku, sprawdzałem bo stare mi oddali. Nie wiem z czego to wynikało, może na montaż w fabryce szły z innej fabryki. Już pomijam fakt innego roku produkcji itd. Piszę to na bazie własnych doświadczeń.

Awatar użytkownika
RedDevil
Posty: 1243
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:06
Lokalizacja: 3-City
Auto: 1.6 GDI Comfort, Navi
kolor: White Sand
Kontakt:

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: RedDevil » 04 cze 2018, 21:07

Dzwoniłem, umówiłem się.
Przez telefon powiedzili mi, ze jest OK.
Gorzej gdyby stała woda.
No nic, zobaczymy co @ato powie po wizycie.

PS: A chcieliście abym glinki używał lub pasty do zębów :P
Koledzy :D

Awatar użytkownika
krisman
Posty: 2405
Rejestracja: 09 mar 2018, 23:42
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Tucson 1.6 Gdi MT
kolor: Micron Grey

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: krisman » 04 cze 2018, 22:11

Nie no, że zdjęć nie wynikało czy to w środku czy nie. A glinka mnie czeka tak czy siak 😉

Awatar użytkownika
Julek
Posty: 1329
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Lokalizacja: Wlkp.
Auto: 1.6 GDI MT
kolor: Micron Grey
Kontakt:

Re: Reflektor przód, rysy od środka?

Post autor: Julek » 04 cze 2018, 22:16

Nie mówię o zdjęciach. Widziałem te reflektory wczoraj w dwoch autach. Nie wyglądało na to, że defekt byl na zewnątrz. Ewidentnie wada fabryczna bo przerysowania były w tych samych miejscach w obydwu przypadkach.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
kuchnie wrocław warszawa kraków